שבת 16 בדצמבר 2017
ידיעות אחרונות
עינת שרוף. "היום אני עוד יותר אופטימית ממה שהייתי"
7 ימים • 15.03.2017
"הגילוי המוקדם הציל אותי"
אחרי שעברה בהצלחה ניתוח להסרת גוש בשד, עינת שרוף מדברת לראשונה על רגעי החרדה והתקווה ומפצירה בכל הנשים: "לכו להיבדק היום, לא מחר"

לפני כחודש גילתה קיסרית השירה בציבור עינת שרוף (54) ממצא בשד, שעד מהרה אובחן כממאיר. בין ההופעות היא עברה ניתוח ושלל טיפולים. עכשיו, אחרי שהבריאה, שרוף מדברת לראשונה על מה שעבר עליה.

 

"יום אחד מצלצלת אליי בחורה מקופת חולים מכבי ומזמינה אותי לממוגרפיה", משחזרת שרוף. "הסברתי לה שכבר עשיתי בקיץ במכון 'הלאה' בירושלים. למחרת היא מצלצלת שוב ואומרת לי, 'את יודעת, ראיתי את הסרט 'ישמח חתני', והיית מדהימה. מה אכפת לך, תבואי, תעשי איתי סלפי ועל הדרך תעשי בדיקה'. אז הגעתי, עשיתי ממוגרפיה ואחרי כמה זמן צילצלו ואמרו שיש ממצא חריג".

 

נלחצת?

 

"הסובבים אותי היו יותר לחוצים. אני הייתי יחסית שלווה. לפני שלוש שנים מצאו לי ממצא חריג בשד, נכנסתי לחרדה ובסוף גילו שמדובר בגידול שפיר. אז חשבתי שבטח גם זה יהיה שפיר. אחרי שבוע מצלצלים מהמכון ומזמינים אותי לשיחה עם הרופא. מתברר לי שיש לי גידול סרטני ממאיר של שני ס"מ. לא מהאלימים, אבל גוש סרטני ממאיר".

 

איך הגבת?

 

"לא הפסקתי לבכות. התפרקתי. ואז אמרתי לעצמי, תתרכזי בטוב. תגידי תודה לאל על הגילוי המוקדם. קרה לך נס שגילית את זה בשלב שאפשר לחסל את זה. ועכשיו, בשביל עצמך ובשביל כל הנשים האחרות, תתרוממי וצאי להילחם".

 

ואז הגיע יום הניתוח.

 

"וזה כמו בסרטים, את מורידה את הבגדים ושמים לך אותם בשקית. לפני שמרדימים אותי, שואלים אותי, מה את הכי אוהבת לעשות? אני אומרת, 'לשיר', ויותר אני לא זוכרת כלום. כשהתעוררתי הרופא אמר לי שזהו, הכל מאחוריי".

 

הפרופורציות משתנות אחרי מתנה כזו?

 

"אם נחשבתי לאדם אופטימי, היום אני עוד יותר אופטימית ויותר רוצה לעשות שמח. אני מרגישה שאני צריכה להכיר תודה ענקית, ומה שאני עושה זה להפיץ את הבשורה בקרב הנשים שסביבי. אני אומרת להן, 'עזבי אותך. אל תחכי. היום תקבעי ממוגרפיה'. תודה לאל, הכל מאחוריי ואני אמשיך לשמח את עם ישראל".

 

הסיפור המלא יתפרסם בקרוב בגיליון "לאשה"

 


פרסום ראשון: 15.03.17 , 15:49