{ }
שבת 07 בדצמבר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום מסך טלויזיה ערוץ אל אקצה
  חדשות • 22.03.2017
  מכה מתוך הבית
  ח"כ יהודה גליק מתכוון לעתור לבג"ץ נגד רה"מ: תן לח"כים לעלות להר הבית • "הייתי שמח אם הח"כים הערבים היו מצטרפים לעתירה שלי"
  יפעת ארליך

  בצעד חסר תקדים יגיש חבר הכנסת (ליכוד) יהודה גליק עתירה לבג"ץ נגד ראש הממשלה, וראש המפלגה שבה הוא חבר, בנימין נתניהו, בדרישה להתיר לחברי כנסת לעלות להר הבית.

   

  במשך עשרה חודשים ניסה גליק להבין מדוע ובאיזו סמכות הורה נתניהו למשטרה למנוע עליית ח"כים להר. הוא קיים סדרת פגישות בנושא עם היועץ המשפטי לממשלה ועם היועץ המשפטי של הכנסת, ואלה אמרו לו שהאיסור שהטיל נתניהו לא יעבור את מבחן בג"ץ. גליק אף הזמין לדיון בכנסת את נציגי המשטרה, ומפקד מרחב ירושלים אמר בו שלא נשקפת סכנה ביטחונית מעליית ח"כים להר. "במשך זמן רב חברי כנסת, בניגוד לחוק, לא מורשים להיכנס להר", הסביר גליק. "זה נוגד את חוקי יסוד חופש התנועה וחופש הפולחן. זה נוגד את חוק החסינות ואת חוק המקומות הקדושים. כל היועצים המשפטיים וראשי המשטרה מצדיקים אותי. לצערי ראש הממשלה מסרב לדבר איתי בנושא כבר חודשים רבים. העברתי לו מסר שאיאלץ לעתור, אבל זה לא עזר. אי־אפשר לסבול את האפליה הזו. הייתי מאוד רוצה שחברי כנסת ערבים יגישו איתי את העתירה, אבל לצערי הם לא מוכנים לשתף איתי פעולה בנושא הר הבית. כל היועצים המשפטיים אומרים לי שהסיכוי שלי בבג"ץ גבוה מאוד. ראש ממשלה לא יכול לתת למשטרה פקודה שמנוגדת לחוק".

   

  עורך הדין אביעד ויסולי כבר העביר לגליק נוסח סופי של העתירה, והיא תוגש בתחילת השבוע הבא.

   


  פרסום ראשון: 22.03.17 , 23:32
  ידיעות אחרונות