ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  סנדרה רינגלר. "החיים שלי יפים וגם עמוסים. בכל בוקר אני אומרת: 'מודה אני לפניך'"
  7 ימים ספיישל • 28.03.2017
  העולם כמלתחה
  העבודה הצמודה עם אשת ראש הממשלה וסודות המהפך הדרמטי שהיא עומדת מאחוריו. השנה הקשה שעברה על בעלה, השף שגב משה, ששתי המסעדות שלו נשרפו בזו אחר זו. והחברות הקרובה עם בר רפאלי. הסטייליסטית הראשונה, סנדרה רינגלר, מורידה את כל השכבות בראיון גלוי. ויש גם טיפים: כך תהפכי יפה וזוהרת יותר, בעשרה צעדים פשוטים
  סמדר שיר | צילומים: ז 'אן כהן

  סנדרה רינגלר עומדת מאחורי כל סנטימטר בשמלה הוורודה המפורסמת שלבשה שרה נתניהו בביקורה בבית הלבן. ולא, היא ממש לא חושבת שהמכפלת הייתה קצרה מדי. "היא הייתה מאוד מכובדת", טוענת הסטייליסטית הצמודה של אשת ראש הממשלה. "אישה חשובה יכולה להיות גם סקסית, אין סתירה. כל מי שפוגש את גברת נתניהו, תמיד אומר לה: 'כמה את קטנה ורזה'. הטלוויזיה מרחיבה, זה ידוע. ויש לה רגליים סקסיות, אז למה להסתיר אותן?"

  אולי מפני שהיא אשת ראש הממשלה? ואולי גם מפני שלא אחת היא טורחת להדגיש את עובדת היותה פסיכולוגית ילדים?

  "ראית פעם איך היא מתלבשת לעבודה?"

   

  לא. איפה היא עובדת, באמת?

  "הגברת נתניהו עובדת בבית ספר דתי ומתלבשת לעבודה כמו מתנחלת, בחצאית ארוכה וסוודר. בכלל, היא אישה מאוד צנועה שלא מתחברת לבגדים פומפוזיים".

   

   

  בשבוע האופנה הישראלי, מימין: שלומית מלכה, סנדרה רינגלר, שרה נתניהו ושלי גפני. "דיברתי עם הגברת נתניהו וגילינו שיש בינינו הרבה דמיון"
  בשבוע האופנה הישראלי, מימין: שלומית מלכה, סנדרה רינגלר, שרה נתניהו ושלי גפני. "דיברתי עם הגברת נתניהו וגילינו שיש בינינו הרבה דמיון"
   

   

  סליחה, אבל ככה את קוראת לה, "הגברת נתניהו"?

  "ברור. לפני שנתיים וחצי, כשהתחלנו לעבוד ביחד, הייתי נורא נבוכה. מה, אני אקרא לה שרה? זה נשמע לי מזלזל. כיום הקשר בינינו חברי וחם, ואנחנו מדברות על הילדים ועל הבעלים. אבל גם עכשיו, כשאני מדברת עליה או כשיש אנשים נוספים בחדר, אני נותנת לה את הכבוד שמגיע לה כאשת ראש הממשלה, שהיא, בראש ובראשונה, אישה יפה".

   

  סערת שרה

    על החיבור עם הגברת נתניהו אחראי בעלה של רינגלר (46), השף שגב משה. "הוא הוזמן לבשל בבית ראש הממשלה ארוחות חשובות לאורחים חשובים, ובין לבין הוא המליץ לגברת נתניהו לפגוש את הספר ז'אן כהן וגם אמר לה: 'כדאי לך להכיר את אשתי'. באחד הערבים הגברת נתניהו התקשרה לברך את שגב ליום ההולדת שלו ואני הייתי איתו ברכב, אז הצטרפתי לשיחה. שתינו הרגשנו שהחיבור יכול להיות מוצלח. בפעם הראשונה שהגעתי אליה גילינו שיש בינינו הרבה דמיון, בצבעים ובאנרגיה, והתחברנו מאוד".

   

  נראה שבאמת הפכתן דומות במהלך העבודה המשותפת. איך זה קרה, מה בדיוק עשית?

   "מה, לא רואים? מהפך!"

   

  נראה שהיא גם רזתה, זה קרה בעידודך?

  "ממש לא. אף פעם לא אמרתי לה, או לכל אישה אחרת, לעשות דיאטה. כל אישה יפה בכל גובה, גיל, צבע ומשקל. השאלה היא מה מוציאים ממנה. אם כל הנשים היו נראות אותו הדבר, העולם היה משעמם. זה לא הגיוני שמודל היופי הוא בת 18 עם גנים סקנדינביים ונשים גם לא צריכות לרעוב. אני מעודדת את הלקוחות שלי לאורח חיים בריא ובעיקר לאהוב את עצמן".

   

  לפני עידן רינגלר
  לפני עידן רינגלר

   

  ואיך מתבצעת העבודה בפועל?

  "אחת לחודש או חודשיים אני מקבלת את לוח האירועים שלה ואוספת בגדים – כן, מדובר בעבודת סבלות – ומביאה לה למדידה. בדרך כלל אני מביאה לה בגדים של קסטרו והוניגמן, אופנה כחול־לבן. אני כמעט לא מביאה לה בגדים יקרים, ובמקרים מסוימים תופרים עבורה. היא מודדת ואני מצלמת, כמו עם כל לקוחה. פינת הצילום הקבועה שלנו היא קיר העץ ליד שולחן האוכל, זה הקיר הפוטוגני בבית. שתינו מתבוננות בתמונות ומחליטות".

  המלתחה של שרה נתניהו, בזאת מודים גם רבים ממבקרי האופנה, אכן השתדרגה מאז תחילת העבודה המשותפת. רינגלר בחרה עבורה במראה קלאסי, אופנתי ומחמיא, שהצליח להשכיח ימים פחות יפים, למשל זה שבו הופיעה אשת ראש הממשלה במשכן הכנסת בשמלת תחרה שקופה. "נכון, זו הייתה טעות אופנתית שאירעה לפני שנכנסתי לתמונה", מודה רינגלר. "אין לי מושג מי הציע לה את השמלה הזאת. אני מעדיפה אותה בתחרה שקופה בזרועות, לא בבטן. כיום היא נותנת לי את זכות הבחירה וסומכת עליי בעיניים עצומות. גם כשהיא חייבת לקבל החלטות לבד, לא נראה לי שתקרה לה תקלה מפני שהיא כבר הפנימה את הקו".

   

  אחרי עידן רינגלר
  אחרי עידן רינגלר

   

  והיא זורמת איתך? היו עובדים שלה שטענו שקשה מאוד להסתדר איתה.

  "היא הגישה לי את עצמה, היא התמסרה, וכמעט כל מה שהבאתי לה – מפני שהיא לא יכולה לצאת לשופינג בקניון עם מאבטחים – מצא חן בעיניה ועשה לה טוב".

   

  אז התקשורת סתם מתעללת בה?

  "אין בישראל עוד אישה שזוכה לביקורות כל כך קטלניות. היא שק אִגרוף, ואני מעריצה אותה על הכוח להמשיך, לתפקד ולעשות כל כך הרבה דברים טובים. אני מכירה את הלו"ז שלה, נמצאת איתה שעות ארוכות ויודעת שהיא עובדת קשה, שהיא נוסעת למשפחות שכולות ולבתי חולים, מאמצת ילדים חולי סרטן, ניצולי שואה וחיילים בודדים, במקביל לאירוח של שועי העולם. אין לי מושג איך היא מצליחה לעמוד בכל העומס הזה, שאליו נלווים עכשיו חקירות ולחצים. כל מי שאני מכירה ופגש אותה, מהמאפרת ועד לעוזרת הסטיילינג שלי ‑ טוען שאין קשר בין האישה המקסימה לבין מה שהתקשורת אומרת עליה. קצת פרגון לא יזיק".

   

  גם את ראש הממשלה זכית להלביש?

  "הבאתי לו כמה חליפות. עניבות לא חסרות לו".

   

  סשימי ותפוחי אדמה

  רינגלר אהבה תמיד אופנה. "הייתי מלבישה את החברות ולמסיבת יום שישי סירבתי ללבוש את מה שלבשתי בשבוע שעבר. אמא, למזלי, שיתפה איתי פעולה".

   

  אמה, לינדה, נולדה בשווייץ, לשם ברחו הוריה במלחמת העולם השנייה, ואחרי סיומה חזרו לפריז. שם גם פגשה את בעלה. "אבי, סידני, נולד בפולין ב־1902, ובגיל 13 היגר לארה"ב לבד, מכר ממתקים עד שנכנס לעסקי הפרוות והצליח מאוד. הוא ואשתו הראשונה אימצו ילדה מפני שהם לא הצליחו להרות ואמרו שהאשמה נעוצה בו. אחרי שהתגרשו הוא הגיע לפריז, לבקר קרובת משפחה שהיא גם בת דודה של אמי. הוא היה אז בן 65, שהכיר את אמי כילדה קטנה, ופתאום ראה מולו בחורה יפהפייה בת 22. כשהיא נכנסה להיריון כולם היו בהלם כי ידעו שהוא עקר".

   

  רגע, תני לי לחשב, 43 שנים הפרידו ביניהם.

  "נכון, כולם התנגדו לקשר הזה. אבא שלה, שהוא סבא שלי – שהיה צעיר יותר מאבא שלי – אמר לה: 'מי יודע עוד כמה שנים הוא יחיה'. אבל אמא שלי ענתה: 'אני מעדיפה יום אחד עם סידני מאשר חיים שלמים עם גבר אחר'. נכון שזה המשפט הכי רומנטי בעולם? הוא לקח אותה לניו־יורק ובתוך שלוש שנים היא ילדה לו שני בנים ובת. אחי הגדול דיוויד (48) הוא מדריך טיולים, אחרי שנה נולד אחי סטיב, שהוא בנקאי, ואני השטחית של המשפחה. סתם, זו בדיחה".

   

  הם חיו באושר ועושר בניו־יורק. "בלי הגזמה. אמא שלי חיה כמו נסיכה — מועדונים ומסיבות ועזרה בבית, אבל אבא שלי היה ציוני שאמר, 'אני רוצה לגדל ילדים בישראל'. הוא היה בן 68 כשהתחיל את חייו מחדש. הוא לא הכיר את המנטליות הישראלית ודי דפקו אותו בעסקים, גם מפני שהוא לא הצליח ללמוד עברית. האבא החמוד שלי האריך ימים, הוא נפטר בגיל 98, כשהייתי בת 30, ועד היום אמא שלי אומרת שהוא היה הגבר של חייה ושהיא לעולם לא תמצא מישהו שישתווה לו".

   

   

   

  רינגלר. "למדתי לקנות חכם, כבר אין בי את התשוקה לעוד ועוד. גם אין לי מקום בארונות"
  רינגלר. "למדתי לקנות חכם, כבר אין בי את התשוקה לעוד ועוד. גם אין לי מקום בארונות"

   

  היא גדלה ברמת־אביב, שירתה כמש"קית ח"ן בתל־השומר ("נחשפתי לכל מיני רבדים באוכלוסייה, היה מעניין"), התחילה ללמוד קולנוע וטלוויזיה במגמת תסריטאות באוניברסיטת תל־אביב ("והבנתי שכתיבה זה לא הייעוד שלי"), עבדה כדיילת באל על ובהמשך כבוקרית בסוכנות דוגמנות.

   

  "תראי מה זה גורל", היא מצחקקת. "הרבה שנים לאחר מכן, כשהכרתי את שגב, הוא סיפר לי שבעברו הרחוק היה דוגמן בסוכנות שעבדתי בה. נפלתי. לא זיהיתי אותו. רק כשהוא הביא תמונה, עם שיער ארוך ושרירים, נזכרתי שסידרתי את התמונות בבוק שלו".

   

  התחנה הבאה שלה הייתה במשרד פרסום, כעוזרת הפקה. "זו שעושה את כל העבודה השחורה. באתי עם מוטיבציה של אש ואכלתי חרא בכמויות. סיפרתי לשלי גפני, חברת ילדות שלי, כמה אני סובלת, והיא שאלה אותי: 'למה שלא תעשי סטיילינג?' לא ידעתי בכלל שיש מקצוע כזה, התעשייה הייתה אז בחיתוליה והדוגמניות הביאו מהבית את הבגדים והאביזרים, אבל שלי אמרה לי, 'זה יושב עלייך בול, כדאי לך לנסות'".

   

  לא חשבת להפוך לדוגמנית?  

  "איך? עם ה־1.64 מטר שלי? גם נתקעתי עם הדימוי העצמי שהיה לי בילדות, של שמנמונת וביישנית. מאחורי הקלעים מצאתי את המקום היצירתי".

   

  בגיל 24 נישאה למי שנראה, על הנייר, כנסיך החלומות. "סטודנט למשפטים, בחור מרשים, מסביון. ידעתי שהוא לא מתאים לי, אבל הייתי תמימה וקיוויתי שזה יעבוד. מהנישואים הראשונים קיבלתי שיעור לחיים. אחד הצעדים החשובים ביותר שעשיתי היה כשהחלטתי להתגרש, במקום להמשיך לשחק את האישה הקטנה והמדוכאת. חזרתי לגור ברמת־אביב, וחוויתי פריחה מטורפת בקריירה. יום אחד צילצל מוטי רייף, פתח ב'היי, מאמי' וסיפר לי על תוכנית בשם 'מהפך' שהוא מפיק. התגובה הראשונה שלי הייתה 'לא, תודה'. שאני אופיע בטלוויזיה? אבל מוטי זה מוטי. הוא לא ירד ממני עד שאמרתי, 'יאללה, ננסה רק פעם אחת'".

   

   

  בקמפיין לרשת תכשיטי "אימפרס"
  בקמפיין לרשת תכשיטי "אימפרס"

   

  ההצלחה הייתה אדירה. "הגשמנו לאנשים חלומות. זה היה וואו, הורס. כמעט כמו המצאת הגלגל. לאחרונה, כשהציעו לי לשחזר את 'מהפך' עם יעל בר זוהר, היססתי, וזה באמת פחות הלך. הזמנים השתנו והפורמט כבר לא היה מספיק מעודכן. לפעמים מצליחים ולפעמים לא. זו דרך העולם".

   

  בגיל 32 הכירה את שגב – שרק הוריו קוראים לו בשמו הפרטי האמיתי, משה – בתוכנית של אודטה. "לו הייתה פינת בישול ולי הייתה פינת אופנה. ישבתי בחדר האיפור, וכשהוא נכנס אמרתי לעצמי, 'איזה חמוד'. אחרי כמה חודשים נפגשנו שוב בטקס פרסי הטלוויזיה. יצאנו לשני דייטים במסעדה רומנטית בנווה־צדק, עם מוזיקה צרפתית ברקע, והיה מקסים. פתאום שגב זרק לי: 'בואי ניסע לפריז'. עוד לא היה בינינו כלום, אפילו לא נשיקה, אבל ספונטניות הייתה אז השם השני שלי. אמרתי 'יאללה' והמראנו".

   

  הוויקנד הראשון שלהם בעיר האורות הוגדר בפי שניהם כישלון טוטאלי. "הוזמנו למסיבה נוצצת של דוגמנים, רקדנו ושתינו, וכשיצאנו מהמועדון בשעה מאוחרת גילינו ששכחנו לקחת את הכתובת של בית המלון. ואני על עקבים של מגדל אייפל! עשינו רונדלים ברחובות. היה לי בתיק שטר של מאה יורו, אבל לא מצאנו אף חדר פנוי במחיר הזה. הרגליים שלי כאבו, רעדתי מקור, ורק בחמש לפנות בוקר שירלי בוגנים, שהייתה איתנו במסיבה, ענתה לטלפון והזמינה אותנו לדירה שלה. שגב היה מקסים ומתוק, אבל הוויקנד שהתחיל ברגל שמאל נמשך ככה עד שחזרנו לארץ, איש־איש לדרכו. ואז רכילאית אחת שאלה את שגב מה קרה עם סנדרה, והוא ענה משהו בנוסח: 'אם הסקס לא טוב — אין סיכוי לזוגיות'. לא אהבתי את זה, בלשון המעטה. סימסתי לו: 'ירדת נמוך', והוא כמובן התנצל וטען שהציטוט לא היה מדויק".

  ההפי אנד הגיע אחרי ששגב הזמין את רינגלר להתארח בתוכנית הטלוויזיה שלו, "שאליה הוזמנו בכל פעם שלוש בנות לשבת על הבר, פורמט מושלם לרווק". לאחר מכן היא הזמינה אותו לארוחת ערב אצלה, "הכנתי סשימי טונה למנה ראשונה והכנסתי לתנור תבנית של עוף עם תפוחי אדמה. הם נשרפו כי מרגע שהוא נכנס לדירה, שכחתי מהם. מאז לא נפרדנו".

  אחרי חצי שנה הוא הציע לה נישואים. "לא יצאנו לירח דבש כי שרפנו את כל הכסף בחתונה המהממת שלנו, ושגב לא הסכים לקחת הלוואה מאמא שלי. אבל הוא הבטיח לי שכל החיים שלנו יהיו ירח דבש – וקיים".

   

  11 שנות נישואיהם הניבו שלושה בנים (ליאו, 10, דניאל, 7, וליבי, 4). רק בהיריון הראשון, היא נשבעת, חלמה על בת שתוכל להלביש לה שמלות. "ממש הזלתי דמעות של אכזבה, אבל מהרגע שליאו נולד הבנתי שאין כמו אהבה של בן לאמא".

   

  ביום הנישואים לשגב משה. "לא יצאנו לירח דבש כי כל הכסף נגמר בחתונה המהממת שלנו ושגב לא הסכים לקחת הלוואה מאמא שלי"
  ביום הנישואים לשגב משה. "לא יצאנו לירח דבש כי כל הכסף נגמר בחתונה המהממת שלנו ושגב לא הסכים לקחת הלוואה מאמא שלי"

   

  יכולת להמשיך לנסות.

  "לא, לא יכולתי", היא מרצינה. "היו לי הידבקויות ברחם בעקבות שני ניתוחים קיסריים. בעלי המרוקאי רצה הרבה ילדים וכבר התחיל לבדוק אפשרויות לאימוץ. חודש אחד לא מצאתי את המרשם של הגלולות ונגד כל הסיכויים, נכנסתי להיריון. פחדתי, התלבטתי אם להשאיר, ואיזה מזל ששגב התעקש. ליבי, הבן הצעיר שלנו, הוא הלב של הבית".

   

  איך את שומרת על הגזרה עם שף צמוד ואחרי שלושה הריונות?

  "זו עבודה. זה לא בא לי בקלות. אבא שלי נהג לומר: 'הכל במידה'. אני יודעת ליהנות מאוכל טוב ואנחנו יוצאים למסעדות, ומצד שני אני מקפידה על ספורט — שלוש פעמים בשבוע עם שרון לין, מאמנת פרטית שמלווה אותי כבר שנים. גם הפסקתי לאכול גלוטן וכשאני מרגישה שעליתי שני קילו מתחילה מלחמה".

   

  החינוך על פי ציפי רפאלי

  ההתנזרות מגלוטן לא מונעת ממנה להשוות את חיי הבלונד לעוגה מרובת שכבות שחשוב לטפח את כולן. לצד משפחה, זוגיות ועבודה שמור מקום מכובד לקבוצת החברות שלה, המונה חברות ילדות כמו שלי גפני, נירית קאירי, דנה מגן, נועה (בן ארצי לשעבר) רוטמן ("היא כותבת עכשיו רומן שאני ממש מחכה לו"), אשת העסקים אורנה אלוביץ', מעצבת האופנה עדית בן אברהם ובר רפאלי, כמובן.

   

  רפאלי לא קטנה עלייך?

  "בר צעירה ממני ב־15 שנה, אבל גיל זה רק מספר. הכרתי אותה בזנזיבר, בצילומי הקטלוג של פלפל. היא הייתה אז ילדה בת 15 עם טבעות בשיניים. בהתחלה הקשר שלי היה עם ציפי, אמא שלה, אבל כשבר התבגרה הפער הצטמצם. גם מציפי רפאלי למדתי המון, היא מאוד אמהית ויש בה משהו עוטף ומגן ושמח. היא תמיד אמרה לילדים שלה: 'אם תיתן תקבל כפליים', וזה מה ששגב ואני אומרים לילדים שלנו, לחנך אותם לנתינה".

   

  איך אתן מצליחות לתחזק את החברות הזו?

  "אם עברו שבועיים מבלי שנפגשנו זה כבר פלילי, זה דורש פתיחת יומנים ותיאום מפגש – באחד הבתים, במסעדה ולפעמים אנחנו מצליחות לגנוב לילה בבית מלון. גם יעל בר זוהר חברה טובה, היא הטאלנטית הראשונה שהלבשתי, תמיד התפעלתי מהמקצוענות ומהחריצות שלה. וד"ר רונית אלמוג, רופאת הנשים שלי, שהשתתפה ב'איכילוב', היא מלאך מושיע עבורי".

   

  את קונה הרבה בגדים?

  "אני אוהבת אופנה, אבל בשנים האחרונות הקניות שלי יותר מחושבות. למדתי לקנות חכם, כבר אין בי את התשוקה לעוד ועוד. גם אין מקום בארונות. הבייסיק שלי הוא מכנסיים מחויטים שחורים, סקיני ג'ינס כחול וסקיני שחור, ואני מוסיפה להם כמה פריטים אופנתיים וחדשים של העונה. זה גם מה שאני ממליצה ללקוחות שלי: תבנו מלתחה בסיסית נכונה ותוסיפו לה אביזר טוב. החולשה שלי היא נעליים. לא, אל תבקשי ממני לספור. את הנעליים הכי יפות אני מקבלת מבר רפאלי. אנחנו באותה המידה".

   

   

  עם החברה הטובה,בר רפאלי."גיל זה רק מספר"
  עם החברה הטובה,בר רפאלי."גיל זה רק מספר"

   

  אבל החיים של רינגלר הם לא רק תותים. בשנה האחרונה התמודד בעלה, שגב משה, עם שריפות בשתי המסעדות שלו, שאירעו בזו אחר זו — הראשונה בשגב ארט בהרצליה וחודשיים אחר כך, גם בשגב אקספרס בתל־אביב. "החיים שלי יפים וגם עמוסים. 'מודה אני לפניך' הוא משפט הבוקר שלי, אבל השנה האחרונה הייתה מאוד לא פשוטה", היא מודה. "שתי המסעדות מתברר נשרפו מאותה הסיבה, גץ שעף מהטאבון לתוך מדפי האוויר. ההרס היה מזעזע וכשסוגרים מסעדה זמנית צריך גם להשאיר את העובדים ב'הולד', וזה יוצר גירעון כבד. זו מכה שמשפיעה על כל התחומים, ואצלנו זו הייתה מכה כפולה. שגב לקח את זה קשה, הוא סבל מכאבים בחזה, וברוך השם, גם מהמצב הנמוך הזה הוא הצליח להתרומם. פעם בחודש הוא מחליט להוריד הילוך ולפנות קצת זמן לנו ולעצמו וגם מנסה לממש את זה, עד שצץ לו רעיון חדש לקונספט של מסעדה, לתוכנית טלוויזיה או לספר הבא. הרעיונות חזקים ממנו".

   

  שגב משה במסעדת שגב אקספרס, אחרי השריפה
  שגב משה במסעדת שגב אקספרס, אחרי השריפה

   

  כמה יעלה לי לעבור אצלך מהפך?

  "אני פולנייה שלא מדברת על כסף. יש לי סוכנת. למזלי, הצלחתי לפתח את המקצוע לתחומים נוספים. עכשיו עיצבתי קולקציית תכשיטי קפסולה – טבעות, צמידים, שרשראות ועגילים – שתגיע בשבוע הבא לחנויות, עבור רשת אימפרס, שגם בחרה בי להיות הפרזנטורית שלה. אני גם מנחה את 'מילון היופי' בערוץ 10, מעבירה סדנאות ומרצה".

   

  נשאר לך זמן לתקתק צהריים?

  "אני באגף החביתות. שגב מפנק את כולנו כשהוא מגיע הביתה, אבל הבשלנית הכי גדולה במשפחה היא ג'ולי, אמא שלו. שגב זה גורמה, ואילו היא מבשלת מהנשמה. הילדים שלי מחכים שבשבת נלך לאכול את סלט החסה של סבתא".

   

  סלט חסה?

  "מצחיק, נכון? אבל אצל ג'ולי, אפילו סלט חסה זה וואו". •

   

  נתניהו סטייל

  או: הכללים של סנדרה רינגלר למהפך מוצלח

  1. בגד לא מתאים עלול להזיק לך ובגד נכון יכול להרים לך. זה כל הסוד. לבוש מחמיא מטשטש את המינוסים ומדגיש את החוזקות.

   

  2. מתחילים בסידור הארון: מוציאים את השמטעס, הבגדים שקטנים עלייך וכאלה שכבר לא לטעמך, ומשאירים רק את הבגדים שאת נהנית ללבוש.

   

  3. עושים מיקס אנד מאץ' ומתאימים חולצה למכנסיים. הכי קל לקנות בגדים חדשים, אבל החוכמה היא להרכיב ממה שיש. אישה לא צריכה ארון מפוצץ, היא צריכה ארון עם פריטים מחמיאים ומתאימים לאורח חייה.

   

  4. במבנה גוף אגסי, שמכונה "אגן הים התיכון", נרצה לטשטש את אזור האגן ולהדגיש את פלג הגוף העליון והמותניים. לכן מומלצות שמלות מדגישות מותן, חצאיות איי וגם מכנסיים רפויים או ישרים בגוון כהה.

   

  5. לאזור שרוצים להדגיש מתאים משהו חשוף, צמוד או מושך עין מבחינה ויזואלית. לאזור שרוצים לטשטש מתאים גוון כהה.

   

  6. לאישה נמוכה כדאי לנעול עקבים. אם יש לה רגליים קצרות – שמלות וחצאיות קצרות יחמיאו לה. טיפ נוסף הוא בגד בצבע אחיד, ללא הדפסים, ונעליים בצבע זהה למכנסיים או לחצאית. ככה יוצרים אשליית אורך.

   

  7. כתפיים שמוטות וצרות אפשר להרים עם חולצה מדגישת כתפיים, עם כיווץ או כרית.

   

  8. לאישה גבוהה וגדולת ממדים כדאי להימנע מבגדים מחויטים, ולהעדיף מראה רך ונשי.

   

  9. נשים ישראליות אוהבות מאוד לייקרה, ואז שואלות אותי: ואיך אני מטשטשת את הבטן? הן צריכות ללבוש חולצות רפויות וסוגי אריגים ששומרים על מרחק מהגוף ולהוסיף שכבה עליונה של וסט או ז'קט. זה נכון גם לבעלות חזה גדול.

   

  10. הרבה נשים אומרות: "אני אוהבת שנוח לי", אבל למה לנעול סניקרס מגושמות? יש נעלי נוחות יפות שבהן תיראי מטופחת ונשית.

  ssidi@bezeqint.net

   


  פרסום ראשון: 28.03.17 , 01:05