ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום : ידיעות אחרונות
  חדשות • 29.03.2017
  קרב מגידו
  שרת התרבות דורשת לבחון מחדש את שידור הסדרה "מגידו" העוסקת בחיי המחבלים בכלא, למרות שהודתה שלא צפתה בה • יוצר הסדרה, איציק לרנר, השיב לה: "מן הראוי שתראי ואז תגיבי. הסדרה מראה את החיים כפי שהם ללא ניסיון להיטיב עם אף צד"
  רז שכניק ואיתמר אייכנר

  שרת התרבות מירי רגב סימנה יעד חדש: הסדרה התיעודית "מגידו" שעוסקת בחיי המחבלים בבית־הכלא מגידו. "אסור למדינת ישראל לתמוך בפעילות פוגענית כזו, כמו הסדרה 'מגידו'", הסבירה רגב והודתה באותה נשימה: "לא צפיתי בפרק שהוקרן".

   

  באדיבות yes דוקו

  באדיבות yes דוקו

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אמש שלח יוצר הסדרה, הבמאי איציק לרנר, תגובה לשרה רגב. לרנר הזכיר לרגב שהם מכירים עוד מהתקופה שהיא שירתה בדובר צה"ל ואישרה לו לעשות סרט על חוות השומר, והוסיף: "אני, כישראלי שורשי ששירת בצבא וששני הבנים שלו שירתו ביחידות קרביות ויצאו מהמלחמות האחרונות בשלום, במשך חמש שנים לא עצמתי עין, וגם אני השתתפתי בקרבות הבלימה במלחמת יום הכיפורים ונפצעתי. מנקודת ראות זאת אני יכול להבין ולהרגיש את כאבן של המשפחות השכולות, את תחושת הכעס והזעם שיש להן. אני מבין שהתייחסת לכתבה בערוץ 2 ולא לסדרה על פרקיה. אני מצר על כך שתגובתך באה לפני שצפית בסדרה. מן הראוי שתראי ואז תגיבי, יש בסדרה לא מעט ערכים וסמלים, שגם לי היו חשובים ועליהם שמתי דגש כי ישראל היא מדינה דמוקרטית שחרתה על דגלה את חופש הביטוי. הסדרה 'מגידו' מראה את החיים כפי שהם ללא מניפולציות וללא ניסיון להיטיב עם אף צד. אני משוכנע שצופי 'יס' יראו את המציאות המורכבת הניבטת דרך הסדרה, ויש בי אמונה קטנה שאולי דרך הסדרה נקטין טיפה את האיבה והשנאה לפחות לדורות הבאים".

    

  השרה רגב
  השרה רגב

  רגב הוציאה את הודעתה בעקבות מכתב שנשלח מטעם תנועת "אם תרצו" ושנשא חתימה של "פורום משפחות שכולות". במכתב נטען כי הסדרה של חברת הלוויין yes מציגה באור חיובי את המחבלים, "המתוארים כחיים בקופסת גפרורים וכסובלים, דבר שלא יעלה על הדעת. המחבלים בבתי־הכלא נהנים מהטבות ומאיכות חיים יותר מכל אסיר אחר ואנו, פורום המשפחות השכולות, נחרדנו לגלות זאת".

   

  כעת מבקשת רגב לבחון מחדש את שידור הסדרה, והיא אף דרשה מהקרן החדשה לקולנוע להעביר לה מידע על הליך אישור מתן המימון לסדרה. "מאז כניסתי לתפקיד אני פועלת למנוע תמיכה ציבורית מכספי המדינה בפעילות שמזלזלת, פוגעת וחותרת תחת ערכי מדינת ישראל וסמליה", היא הסבירה אתמול. "במקרה הנדון מדובר בהחלטה במשמרת של קודמתי, השרה לשעבר לימור לבנת, והתקציב ניתן על ידי הקרן החדשה עוד בשנת 2014. הקמתי ועדה שמגדירה מחדש את כללי התקצוב כדי למנוע בעתיד הישנות מקרים כאלה". ורגב הוסיפה: "אני נאמנה לדרכי שיש להבחין בין חופש המימון לחופש הביטוי. לא צפיתי בפרק הסדרה שהוקרן. עם זאת, הנחיתי לבחון את הסדרה והגם שהיא אושרה ותוקצבה, שלא בתקופתי, עדיין ככל שיש בה תכנים פוגעניים, אפעל בכלים המשפטים העומדים לרשותי כדי להסיר את תמיכת המשרד והמדינה".

    

  איציק לרנר | צילום: אבי רוקח
  איציק לרנר | צילום: אבי רוקח

   

  אבל המכתב של "אם תרצו" לא הרגיז רק את שרת התרבות. ארגון פורום המשפחות השכולות, גוף ותיק שמלווה את המשפחות, זועם על כך שהשתמשו בשמו. במכתב חריף ששלחו למנכ"ל "אם תרצו", מתן פלג, כתבו נציגי הפורום: "מדובר בפנייה שמנוגדת לכל אשר אנו מאמינים בו. בבסיסה עומד ניסיון השתקה וסתימת פיות, ונדהמנו לראות את שמנו מתנוסס מעליה. זה מעשה מצער ומביש שנעשה כביכול בשם ארגון ידוע, שכל תכליתו קירוב לבבות וחתירה לשלום".

   

  ואילו השרה לשעבר לימור לבנת זעמה על דבריה של רגב וצייצה בטוויטר: "זה שקר גמור לכתוב כאילו אני קיבלתי החלטה לממן את הסדרה 'מגידו' או כל סדרה וסרט אחר. אך בעידן הזה שקר הוא כנראה אמת (אורוול)... בהיפוך".

   

  מחברת yes נמסר בתגובה: "אנחנו משתתפים בצער המשפחות וליבנו עימן. ערוץ yes דוקו מביא אל המסך ומעלה על סדר היום הציבורי בישראל תכנים רבים ומגוונים ומציג את המציאות המורכבת כהווייתה. כפי שציינה השרה במכתבה, היא טרם צפתה בסדרה 'מגידו' – סדרה המציגה מעקב תיעודי אחר המתרחש בכלא, על הסוהרים שבו והאסירים שבו".

   

  תנועת "אם תרצו" אשר עומדת כבר שנים רבות לצד פורומים שונים של משפחות שכולות מסרה בתגובה כי: "תנועת "אם תרצו" כתנועה הציונית הגדולה בישראל גאה לעמוד זה שנים רבות לצידו של כל פורום משפחות שכולות הבוחרות בחיים תוך נכונות לתעל את כאבן האישי למאבק עבור עתיד מדינת ישראל ומיגור הטרור.

   

  תנועת "אם תרצו" שמה לה כמטרה לתמוך במשפחות שכולות שמבקשות לחשוף עוולות ופגיעה ברגשותיהן וזכויותיהן. אנו גאים בכך שחלק עיקרי מפעילות התנועה בשנה האחרונה היה סביב חשיפת ארגונים רדקליים המגנים על מחבלים ומשפחותיהם ובכך פוגעים באופן ישיר במשפחות השכולות. אנו נמשיך בכך ביתר שאת. תנועת "אם תרצו" תמשיך להיות ראש החץ במאבק על עתידה של מדינת ישראל. תנועת "אם תרצו" לא קיבלה כל פנייה או מכתב מגורם כזה או אחר ומשיתקבל מכתב הוא יענה על פי הצורך. למען הסר ספק, תנועת "אם תרצו: לא שלחה מכתב בעניין הסדרה מגידו לשרה מירי רגב, כל ניסיון להציג זאת אחרת הוא שקר. אנו נמשיך להיות ראש החץ במאבק על עתידה של מדינת ישראל."

   


  פרסום ראשון: 29.03.17 , 00:02