רביעי 27 במאי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום : ידיעות אחרונות
  חדשות • 03.04.2017
  יתנו, לא יקבלו
  הם רוצחים בדם קר, זורעים פחד, טרור והרס - ומקבלים על כך קצבה חודשית נדיבה מהרשות הפלסטינית • יותר ממיליארד שקלים מכספי הרשות מוקצים לכך, ואם המחבל חוסל משפחתו נהנית מהסכום • על פי הצעת חוק חדשה, משכורות המחבלים יקוזזו מהתשלומים השנתיים שמעבירה ישראל לפלסטינים
  עמיחי אתאלי

  מחבלים ששפכו את דמם של ישראלים יושבים בכלא שנים ארוכות, אך בזמן הזה יש מי שדואג לחשבון הבנק של משפחתם: הרשות הפלסטינית. חלק ניכר מתקציב הרשות מגיע מתשלומים של ישראל. הצעת חוק חדשה מבקשת לנתק בין הכספים הישראליים למחבלים. על פי ההצעה, התשלומים למחבלים יקוזזו מהסכומים המועברים לרשות.

   

  סיכום תקציב 2016 של הרשות הפלסטינית מגלה כי בשנה שעברה הסתכמה התמיכה הזו ביותר מ-1.1 מיליארד שקלים. שורת חברי כנסת בעלי עבר ביטחוני, בהובלת ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד), גיבשה באחרונה את הצעת "חוק קיזוז כספים לרשות הפלסטינית בגין תמיכתה בטרור" שהונחה לפני שבוע על שולחן הכנסת. על פי ההצעה, מאחר והעברת הכספים של הרשות למחבלים היא הפרה של הסכמי אוסלו, מדינת ישראל תקזז מתשלומי המס שהיא מעבירה לרשות מדי שנה את ה-1.1 מיליארד שקלים המועברים למחבלים. לטענת מגישי ההצעה, תשלומי המס של ישראל לרשות מבוססים על הסכם פריז, הנספח הכלכלי של הסכמי אוסלו, ולכן ניתן לקשור בין השניים. מדובר למעשה בתשלומי מס. כך לדוגמה, אם מוצר מיובא לרשות בדרך הים הוא מגיע לנמל חיפה וישראל גובה עליו מכס ומע"מ לפי החוק הישראלי, אך הכסף לא שייך לישראל אלא מועבר לרשות.

   

  "התשלומים שמעבירה הרשות למחבלים הם לא רק הסתה אלא גם תמריץ לביצוע פעולות טרור", אמר יוזם ההצעה, האלוף במיל' ח"כ שטרן, "זה פיתוי של ממש לרצח יהודים ומוטלת עלינו חובה לעצור את הטירוף הזה באופן מיידי". חברו לסיעה, ראש השב"כ לשעבר, ח"כ יעקב פרי אמר אמש: "אנו עדים לגל טרור מתמשך, שחלקו נוצר בשל ההסתה של הרשות הפלסטינית ועל כן יש לקדם את הצעת החוק במהירות האפשרית". על ההצעה חתום גם האלוף במיל' ח"כ איל בן ראובן מהמחנה הציוני, וגם חברים בקואליציה ביניהם יו"ר ועדת החוץ והביטחון ח"כ אבי דיכטר, גם הוא ראש שב"כ לשעבר, וכן יו"ר סיעת כולנו רועי פולקמן, יו"ר סיעת ישראל ביתנו ח"כ רוברט אילטוב שחתימתו יכולה להעיד על עמדת יו"ר מפלגתו שר הביטחון אביגדור ליברמן וכן יו"ר הקואליציה דוד ביטן.

   

  מסמך שחיבר ראש חטיבת המחקר באמ"ן לשעבר, תא"ל יוסי קופרווסר במסגרת המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה, מגלה כי תשלומי הרשות הפלסטינית למחבלים הכלואים בישראל ולבני משפחות המחבלים שחוסלו בידי כוחות הביטחון, האמירו בשנים האחרונות בעשרות מיליוני שקלים. המשכורת החודשית הממוצעת שמקבל מחבל כלוא היא פי חמישה מהמשכורת החודשית הממוצעת ברשות. יש לציין כי גם אם המחבלים עצמם חוסלו, משפחות המחבלים מקבלות מענק. גם על שחרור מהכלא מתקבל מענק. לא מדובר רק ברוצחים, אלא גם במתכנני פיגועים, מיידי בקבוקי תבערה ומכיני מטענים. כל אלה ממומנים בקצבאות חודשיות נדיבות.

   

  צילום : ידיעות אחרונות
  צילום : ידיעות אחרונות

   

   

  "המחירון" המלא:

   

  3-0 שנות מאסר: 1,400 שקלים בחודש

  5-3 שנות מאסר: 2,000 שקלים בחודש

  10-5 שנות מאסר: 4,000 שקלים בחודש

  15-10 שנות מאסר: 6,000 שקלים בחודש

  20-15 שנות מאסר: 7,000 שקלים בחודש

  25-20 שנות מאסר: 8,000 שקלים בחודש

  30-25 שנות מאסר: 10 אלפים שקלים בחודש

  30 שנות מאסר ומעלה: 12 אלף שקלים בחודש

   

   

   

  ידיעות אחרונות