ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  אילן ספירא
  המוסף לשבת • 06.04.2017
  התאגיד גאה להציג: והרי החדשות
  בחטיבת החדשות של התאגיד נערכים לעלות לאוויר כאילו לא רובץ מעליהם איום הסגירה, וכבר מפיקים מהדורת פיילוט יומית לתרגול המערכת לוח השידורים שמתפרסם כאן לראשונה מתהדר בפנים מוכרות לצד גל"צניקים טריים, מציג תוכנית רדיו שתועבר במקביל בטלוויזיה, ומתיימר לגלות את לונדון וקירשנבאום, הדור הבא ראש הדסק הכלכלי מצהיר: "לא נשב כל היום ונריע לשלטון. אבל אם יהיה מקום לפרגון, נפרגן"
  עודד שלום

  זה רחוב מרוחק בקצה העיר מודיעין, רחוב שאין בו תנועת רכבים ואין בו הולכי רגל ולפיכך גם אין בו מדרכות. אין בו כלום למעט קונסטרוקציה בשלבי בנייה, מבנה המשמש לתעשייה וביניהם מבנה קובייתי גדול שבתוכו ממוקמים אולפני תאגיד השידור הציבורי. זה לא מרכז ירושלים הסואן ולא תל־אביב על בתי הקפה הברנז'איים שלה. לרחוב צלע ההר במודיעין אתה בא כדי לתת עבודה בלי הסחות דעת.

   

  בערב יום שלישי, כמה דקות לפני השעה שמונה, ישב עילי לוין, העורך הראשי של מהדורת החדשות המרכזית, בחדר הבקרה, קומה אחת מעל האולפן. למטה, מול ארבע מצלמות שרק אחת מהן אוישה על ידי צלם, התכונן המגיש דב גילהר לתחילת המהדורה. האולפן עדיין בשלבי הקמה. מסכי הלד הענקיים שיכסו את קירותיו יותקנו בימים הקרובים. גופי התאורה החדשים שוכבים על רצפת האולפן ומורכבים ממש עכשיו. כרגע ישנו רק שולחן בצורת ר', שצלע אחת שלו מצופה בפורמייקה שחורה וצלע אחרת בלבנה ועליהן שוכב משטח זכוכית.

   

  השעה הייתה 19:50, ולוין העורך התלבט לגבי האייטם שייפתח את המהדורה. על צג הפרומטר הוקרנה אחת האפשרויות: "שלום לכם וערב טוב, אנחנו פותחים הערב את המהדורה עם התמונות הקשות של ההפצצות הכימיות בסוריה". לצד גילהר באולפן ישב גם אורן אהרוני, המוגדר ככתב מגזין של חטיבת החדשות. אהרוני הביא סיפור בלעדי - תחקיר בנוגע לאחד מאירועי יום העצמאות הקרוב.

   

  ב־19:58 נשמע אות הפתיח של המהדורה, במקביל לתחילת המהדורות המקבילות בערוצים 2, 10 והערוץ הראשון, שעדיין משדר. זו מהדורה בהרצה שאינה יוצאת החוצה אל גלי השידור הלווייניים, והיא משמשת לתרגול בלבד של האופרציה שהוקמה בתאגיד מאפס: הפקה, ריכוז כתבים, כתבים, עורכי כתבות, צלמים, סאונד, אחראי גרפיקה, במאי, איש כותרות, נתב תמונה ועוד עשרות בעלי תפקידים.

   

  עילי לוין. "עזבתי מקומות עבודה נהדרים והשתכרתי טוב, אבל פה יש אתגר מדהים". צילום: שאול גולן
  עילי לוין. "עזבתי מקומות עבודה נהדרים והשתכרתי טוב, אבל פה יש אתגר מדהים". צילום: שאול גולן

   

   

  מהדורות ההרצה, ה"ראנים" בשפה המקצועית, החלו לפני כחודשיים וקיבלו בשבועיים האחרונים תאוצה. הכתבים מדווחים לייב מהשטח, מי שיש לו אייטם חשוב יושב באולפן, וכך גם הפרשנים שכבר חתמו ועובדים בתאגיד, כמו שאול אמסטרדמסקי, הפרשן הכלכלי ועורך דסק הכלכלה בחטיבת החדשות. גילהר, שאינו אמור להגיש את מהדורת החדשות, ממלא את מקומה של המגישה הקבועה, גאולה אבן, החתומה בתאגיד אך עדיין עובדת ברשות השידור. אבן, שחזרה אתמול לעבוד לאחר חופשת לידה, אינה מורשית על ידי מנהליה ברשות להגיע לתרגולים של התאגיד. כך שגילהר יושב באולפן בתרגול היבש, אך אינו אמור להיות כאן כשיתחיל הדבר האמיתי ב־30 לאפריל, אז אמורה להיות משודרת מהדורת החדשות הראשונה.

   

  סדרה על מני נפתלי

   

  צג גדול בכניסה למערכת החדשות של התאגיד בתל־אביב, הפועלת במקביל למערכת במודיעין, מקרין את מספר הימים, השעות, הדקות והשניות עד לעלייה לאוויר. ביום שלישי בצהריים המספרים עמדו על 26:09:46:52, ומספרי השניות ירדו לאחור בלי רחמים, מורידים עימם את הדקות, השעות והימים.

   

  הפשרה שהושגה במשא ומתן בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לשר האוצר, משה כחלון, והוצגה ביום חמישי שעבר, מותנית בהעברת תיקון לחוק השידור הציבורי הישראלי שאושר בכנסת בקיץ 2014. במסגרת הפשרה יפוצל התאגיד ויישאר רק עם חטיבת הטלוויזיה האחראית על תוכניות הבידור, הדרמה והדוקו. חטיבת החדשות שהוקמה במסגרת התאגיד תיסגר, ובמקומה יוקם תאגיד חדשות נפרד, שיאויש בעיקר באנשי הערוץ הראשון וקול ישראל. מדובר במתווה מורכב וסבוך עם לא מעט בעיות, הכרוך בעלויות גבוהות, וזה עוד לפני שלוקחים בחשבון את הביקורת המשפטית על המהלך ואת העתירות לבג"ץ.

   

  צילום : ידיעות אחרונות
  צילום : ידיעות אחרונות

   

   

  לפי הפשרה החדשה שהושגה השבוע, לתאגיד החדשות שיוקם יתוספו עשרות תקנים חדשים, שיאפשרו את קליטת העובדים מחטיבת החדשות שתיסגר. בכל מקרה, הראשונים להיקלט בגוף השידור החדש יהיו אנשי רשות השידור. לפי הסיכומים בין נתניהו לכחלון, ראשי חטיבת החדשות – המנהל ברוך שי ומנהל רשת ב' החדשה עומר בן־רובי – יפוטרו.

   

  כך שלצד הבלבול הגדול, חוסר הוודאות והחרדה לפרנסה, עבודתם של אנשי התאגיד לקראת העלייה לשידור נמשכת בכל הכוח. כתבי השטח מחפשים סיפורים, כתבי התחומים נפגשים עם מקורות, חטיבת הדיגיטל מעלה תכנים בכל יום לעמוד הפייסבוק ולאתר החדשות, הנמצא גם הוא בהרצה.

   

  תוכניות החדשות והאקטואליה, שנתניהו כל כך חושש מהן, נמצאות בשלבים אחרונים של גיבוש וגיוס כוח אדם. חטיבת החדשות כבר בנתה לוח שידורים שאמור לרוץ החל מערב יום הזיכרון הקרוב, יום העלייה לאוויר. לוח השידורים, שנחשף כאן לראשונה, לא מבשר אולי על מהפכה בעולם הטלוויזיה, אבל יש בו פנים חדשות וניואנסים חדשים. ראשי התאגיד לא מסכימים עם התחושה שמדובר בעוד מאותו הדבר. "המוצר שנעשה יהיה שונה לגמרי מערוץ 2 ו־10", אומר בכיר בתאגיד. "להגיד שאנחנו לא מביאים בשורה חדשה זו אמירה לא מבוססת. החדשנות תהיה במוצרים שלנו, באיך שהם יוגשו, בבחירת הנושאים ובשילוב שלהם עם הדיגיטל".

   

  מנהל החטיבה וסמנכ"ל החדשות של התאגיד, ברוך שי, החל לעבוד כאן לפני כשלושה שבועות. שי, שבתפקידו הקודם ערך את מהדורת החדשות המרכזית של ערוץ 10, אחראי על מערכת החדשות שאמורה לספק תכנים לטלוויזיה, לרשת ב' החדשה, שתפעל תחת חטיבת החדשות, ולזרוע הדיגיטל של החדשות שתיקרא "כאן באמת". אתר החדשות עלה לרשת ביום שני השבוע, והאפליקציה שלו תושק בסוף אפריל.

   

  צילום : ידיעות אחרונות
  צילום : ידיעות אחרונות

   

   

  בגזרת הטלוויזיה מתוכננת רצועת אקטואליה מחמש בערב עד המהדורה המרכזית בשמונה. הרצועה חולקה לשלוש תוכניות: מ־17:00 עד 18:00 תשודר התוכנית "חמש מקורי" בהגשת ענת קורול ודרור פויר. קורול, בוגרת גל"צ, ופויר, כתב מגזין ותיק ובעל טור בעיתון "גלובס", אמורים לייצר דינמיקה שתמצב אותם כלונדון וקירשנבאום, הדור הבא. "מדובר בעיתונאים אינטליגנטים שיעסקו בנושאים מרחיבי דעת", אומר גורם בכיר בתאגיד. ביום שלישי השבוע צילמו השניים פיילוט, והכותרת של אחד האייטמים הייתה "איך נוצרים פקקים בכבישים", אגב אמירתו של נתניהו יום קודם לכן כי התקשורת אוהבת לדכדך את הציבור וכשהיא רואה פקקים, הוא רואה מחלפים, גשרים ורכבות.

   

  אחר כך, בין 18:00 ל־19:00, תשודר התוכנית "שש כלכלי" בהגשת דב גילהר. גילהר חתם בתאגיד ביום רביעי שעבר, ולמחרת פורסמו ההסכמות בין נתניהו לכחלון הכוללות את סגירת חטיבת החדשות בתאגיד. יום ראשון השבוע היה יום עבודתו הראשון במקום העבודה החדש שלו, שעלול להיסגר. על עיקר התכנים יהיה אחראי הדסק הכלכלי המונה שבעה כתבים.

   

  גילהר יפנה את המסך לתוכנית הבאה, שתיקרא "שבע אקטואלי". מדובר בחימום לקראת שידור המהדורה המרכזית. יופיעו בה כתבי החדשות שידברו על סיפורי היום המרכזיים, יתארחו בה גיבורי היום ומתוכננות בה כמה פינות של אורחים, הנמצאות כרגע בשלבי צילומי הפיילוט. את התוכנית יגישו יועז הנדל, עיתונאי "ידיעות אחרונות", ולצידו מיכל רבינוביץ', כיום מגישת מהדורת "מבט" בערוץ הראשון. הנדל, אגב, חתם על החוזה בתאגיד כמה שעות לפני שפורסמו ההבנות שעלולות ליירט את תוכניתו.

   

  שלוש התוכניות מופקות על ידי "אולפני הרצליה" עבור התאגיד, במסגרת חוזה לשנתיים שעלותו 30 מיליון שקל לשנה. אם תיסגר חטיבת החדשות של התאגיד, תצורף עלות החוזה הזה לחשבונית של עלויות הסגירה שתוגש למשרד האוצר.

   

  בשתי דקות לשמונה יושמע האות, וכותרות "חדשות הערב", כך תיקרא המהדורה המרכזית, יחלו לרוץ על המסך. אם במהדורה יעלו נושאים פוליטיים הקשורים לגדעון סער, בעלה של המגישה גאולה אבן־סער, יובא גילוי נאות. בתאגיד שוקלים ליצור אלמנט גרפי שיבהיר את הגילוי הנאות ויופיע בתחתית המסך כל אימת שיידרש.

   

  המהדורה תימשך שעה, ומלבד דיווח וסיקור של חדשות היום היא תכלול כמה מוספים ופינות. אחד מהם הוא מוסף לשוויון חברתי, שאמור לסקר ולטפל לעומק בבעיות החברתיות בישראל ובפערים בין המגזרים השונים ובין המרכז לפריפריה. לצורך כך הוקם במערכת החדשות הדסק לשוויון חברתי המונה חמישה כתבים, בהם אורי לוי מהערוץ הראשון. יהיה גם מוסף כלכלי בהגשת אמסטרדמסקי, שיימשך כרבע שעה, ובמסגרת המהדורה ישודרו גם כתבות מגזין. על פרק המגזין בחדשות יהיו אחראים שורה של במאים וכתבים: דורון צברי, שכבר הכין סדרת כתבות על מני נפתלי, אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, יפעת גליק מהערוץ הראשון, רויטל חובל, שני חזיזה ואורן אהרוני. מבנה המהדורה נמצא עדיין בשלבי גיבוש, ונשקלת גם פינת פובליציסטיקה מצולמת שתוגש על ידי כתבים ופרשנים מתחלפים בהתאם לנושאים שעל סדר היום.

   

  עם סיום מהדורת החדשות ישודרו תוכניות של חטיבת הטלוויזיה ובהמשך הערב, אחרי עשר בלילה, יחזור השידור לחטיבת החדשות עם "חדשות הלילה" בהגשת רומי נוימרק. נוימרק, לשעבר מגישת אקטואליה בערוץ 10, מגישה בשלב ההרצה הנוכחי את מהדורת החדשות המרכזית. היא וגילהר מחלקים ביניהם את ימי השבוע בשיטת יום היא, יום הוא.

   

  מתעלמים מרעשי הרקע

   

  לקראת העלייה לאוויר נתקלו בתאגיד בבעיה. 60 אחוז מהכתבים בחטיבת החדשות שהוקמה הם אנשי הערוץ הראשון וקול ישראל, והם דרושים לצורך הראנים, המצולמים בכל ערב, כדי שיתורגלו בתוך המערכת. חלקם כתבי רדיו שלא רגילים לדווח ולעשות כתבות לטלוויזיה. "כבר לפני שלושה חודשים פנינו לרשות השידור וביקשנו להעביר אלינו כבר מ־1 באפריל את 450 עובדי הרשות שחתמו אצלנו", מספר בכיר בתאגיד. "נענינו בשלילה בטענה שמדובר בעובדים החיוניים להמשך השידורים עד יום סגירת הרשות. ביקשנו שישלחו לנו את כתבי הרדיו שחתמו אצלנו להדרכות טלוויזיה. דיברנו על 10־20 בכל פעם, ובמקום זה הגיעו רק שניים־שלושה. עכשיו גם זה נגמר. מיום חמישי שעבר הם לא מסכימים יותר לשחרר לנו כתבים להדרכות בטענה שצריך לראות איך הדברים יתפתחו".

   

  לוין, העורך הראשי של המהדורה המרכזית, בטוח שאי־אפשר יהיה להתעלם ממהדורת החדשות. בן 27, נשוי ואב לתינוק, לשעבר עורך יומן הבוקר בגל"צ ועורך תוכניות בחברת החדשות של ערוץ 2, החל לעבוד בתאגיד לפני חודש וארבעה ימים. "אני לא רוצה לחשוף עכשיו את כל מה שאנחנו עובדים עליו, אבל יהיו עוד הפתעות. זו לא תהיה מהדורה ניסיונית, אלא מהדורת חדשות שתיראה כמו שמהדורת חדשות צריכה להראות. יש לנו עיתונאים מצוינים שיספקו סיפורים בלעדיים וזה יהיה הלחם והחמאה שלנו, מעבר לנראות ולאלמנטים טלוויזיוניים מיוחדים שאנחנו מכינים".

   

  סכנת הסגירה של חטיבת החדשות לא פוגעת בהכנות שלכם?

   

  "אנחנו מתעלמים מרעשי הרקע ולא כסיסמה. זה באמת מה שקורה פה. ההכנות נמשכות בכל הכוח לקראת סוף החודש. ערב־ערב אנחנו מייצרים מהדורה של חצי שעה, ובשבוע הבא נעבור לשעה מלאה. אם לא נעבוד בתחושה שזה באמת קורה, לא נצליח לתפקד ביום־יום ולא נגיע מוכנים ליום העלייה לאוויר, אם בסופו של דבר באמת נתחיל לשדר. אני עצמי שם את זה בצד במהלך היום וכשאני חוזר הביתה בעשר בערב אני יושב לקרוא את הדיווחים היומיים על ההתפתחויות בעניין שלנו. להגיד לך שזה קל לא יהיה נכון. אנחנו בעיצומו של תהליך תובעני להקמת גוף שידור חדש, עבודה שדורשת המון אנרגיות וכוחות נפשיים, וכשברקע מרחף העניין הזה, זה לא פשוט. בסוף אנחנו בני אדם וקיים גם העניין האישי של כל אחד מאיתנו. כשחתמתי כאן לא תיארתי לעצמי שכך זה יתגלגל".

   

  התאגיד כבר היה על הכוונת מתחילת הקיץ שעבר. זה לא גרם לך לחשוב פעמיים?

   

  "אני מעדיף לא להתעסק בזה. עזבתי מקומות עבודה נהדרים והשתכרתי טוב, אבל פה יש אתגר מדהים שכל עיתונאי ועורך בגילי ובמעמדי היה מסתער עליו. בסוף מדובר בהקמה של מהדורת חדשות חדשה מאפס. גם עכשיו, בתוך הבלגן הזה, אני נהנה מכל רגע. זה כיף גדול. אני גם לא מבין את ההתנגדות הגדולה שיש כלפינו. האנשים שישדרו וידווחו אצלנו הם בראש ובראשונה עיתונאים. תהיה פה מערכת עיתונאית בריאה, מקצועית, הוגנת ועניינית".

   

  יום השידורים בטלוויזיה של חטיבת החדשות, מלבד יום שישי, אמור להתחיל בשעה שש בבוקר במשדר ייחודי שעד כה לא נעשה בארץ. אריה גולן, שחתם בתאגיד, יגיש את יומן הבוקר ברשת ב' החדשה, ומצלמות רובוטיות שהוצבו באולפן ובחדר הבקרה החדשים יצלמו את השידור ויעבירו אותו גם בטלוויזיה כתוכנית חדשות בוקר לכל דבר. הרעיון נולד בעקבות סקר פנימי שערך התאגיד, וממנו עולה שחלק גדול מהאנשים ששומעים רדיו בבית עושים זאת דרך ערוצי הרדיו בטלוויזיה. ואם כבר מאזינים לרדיו דרך הטלוויזיה, למה שלא ייראו מה קורה באולפן? בתאגיד אומרים שזה יהיה "מוצר רדיופוני מצולם, לא מקושט, בלי קרקס מסביב".

   

  אחרי תוכניתו של גולן תפנה חטיבת החדשות את המסך עד חמש בערב לטובת חטיבת הטלוויזיה, ושידורי האקטואליה יימשכו בינתיים ברשת ב' החדשה ברדיו. בשמונה בבוקר תשודר התוכנית "קלמן ליברמן" בהגשת קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן. "מדובר בהגשה זוגית של שני עיתונאי רדיו מנוסים שלא נפגשו עד הפיילוט שהם עשו לפני שמונה חודשים", אומר גורם בכיר בתאגיד. "רצינו את שניהם לשתי תוכניות נפרדות, אבל ברגע שעלה הרעיון הם התלהבו והמפגש הרדיופוני ביניהם היה שנון, מעמיק, דעתני ומעל הכל - עיתונאי".

   

  אחריהם, בשעה עשר בבוקר, תעלה קרן נויבך עם "סדר יום" הוותיקה, שתמשיך לעשות את מה שעשתה עד עכשיו: "לעסוק במה שחשוב, בחינוך, בדיור, ברווחה ובנושאים כלכליים חברתיים. ברוח דבריו של נתניהו השבוע, יש בתוכנית של קרן משהו מדכדך. היא לא תמיד קלה להאזנה כי יש בה אלמנט אולטרה־ריאליסטי. לכן היא כל כך חשובה מבחינה עיתונאית לשידור הציבורי. לא מוכרים בה אשליות, לא עוסקים בה בלייף סטייל".

   

  ואולי בגלל זה חטיבת החדשות של התאגיד כל כך מטרידה את ראש הממשלה. "שלטון לא אוהב שמבקרים אותו", אומר אמסטרדמסקי, "ואני מניח שנבקר את השלטון. לא נשב כל היום ונריע לממסד כמו שעושים כלי תקשורת מסוימים. כמובן שאם יהיה מקום לפרגון, נפרגן. אבל נקודת המוצא שלנו תהיה עיתונאית בלבד".

   

  עוד יש מה לשפר

   

  שניות לפני תחילתה של מהדורת הפיילוט החליט לוין לפתוח עם התחקיר של הכתב אהרוני על אירועי יום העצמאות. לאחר שידור הכתבה העמיק גילהר עם אהרוני באולפן, ומשם המשיך לדיווח של כתבת החוץ, אנטוניה ימין, על הזוועות בסוריה. המהדורה התגלגלה הלאה. ענבל תמיר, אקס כתב שטחים של גל"צ ועכשיו כתב השטחים של התאגיד, דיווח על פלונטר הבנייה בהתנחלויות. עמית תומר, לשעבר גל"צ ומעריב ועכשיו כתבת בדסק הכלכלי, דיווחה על מתווה חדש לבחירת רשתות חינוך לבתי הספר התיכוניים, וליאל קייזר, אקס גל"צ וערוץ 10, דיווחה בכתבה על כניסת שחקנית חדשה לענף סליקת כרטיסי האשראי, סיפור אותו פירשן אמסטרדמסקי באולפן.

   

  זו לא הייתה מהדורה ממש הישגית, הקריינות בכתבות לא הייתה מספיק מהוקצעת, וגם השיחות באולפן בין גילהר לכתבים לא זרמו מי יודע מה. ובכל זאת, מפיילוט לפיילוט, אומרים כאן, העסק הולך ומשתפר.

   

  בימים הקרובים יתחילו להסתובב פה גם זאב קם, אקס "מקור ראשון", שידווח מהכנסת, ורועי שרון, אקס ערוץ 10, שיסקר את תחום הביטחון והצבא. יואב קרקובסקי, איש קול ישראל, יכסה את התחום הפוליטי. גל ברגר, אף הוא מקול ישראל, יסקר את הפלסטינים. שניהם יצטרפו ברגע האחרון, אם התאגיד יעלה לשידור. כל אלו ושאר עיתונאי רשות השידור שהוחתמו אך עדיין לא החלו לעבוד, נעדרו ביום שלישי השבוע מהאולפן במודיעין.

   

  עד שהם יגיעו ישלטו כאן הצעירים יוצאי גל"צ. גם כך ביקרו את התאגיד לא מעט על איוש המשרות והתפקידים, מתוך תחושה שבכספי ציבור הוקם עוד גוף תקשורת תל־אביבי, בועתי. "שטויות לא רציניות", אומר אחד ממנהלי התאגיד. "יעקב אחימאיר יגיש במוצאי שבת את 'רואים עולם', אריה גולן את יומן הבוקר ברשת ב', כרמלה מנשה תהיה פרשנית לענייני צבא וביטחון. ויש עוד לא מעט שמות שהבאנו משם. לא עשינו העתק־הדבק, גייסנו את מי שחשבנו שהוא טוב ומקצועי".

   

  גם אמסטרדמסקי לא מבין למה הציוצים שלו בטוויטר, שכוללים ניסוחים כמו "כל פאקינג מילה", צובעים את התאגיד באור תל־אביבי שלא ממש מדבר לקהל הרחב. "כן, בא לי להקים דסק כלכלי מגניב, לא יבש. מאיפה רצו שנגייס אנשים, מהרפת? כשערוץ 10 הוקם הוא לא הביא בוגרי גל"צ? לא לקחו עיתונאים מכלי תקשורת אחרים? שיבקרו אותנו על התכנים, עם זה אני מוכן להתווכח". בדרך החוצה אל השממה של ההרים המקיפים את מודיעין, אחרי ניתוח הפקת הלקחים של המדורה ששודרה, ליד השולחן עליו הונחה ערימת מגשי פיצות שחוסלה תוך דקות, נדמה היה שהעובדים שטרפו את משולשי הפיצות באמת נהנים, למרות הכל. זו תחושה שרק מי שעוסק בחדשות, שהתנסה בסגירת עוד גיליון של עיתון או עוד שידור של מהדורת חדשות, יכול להבין. איך המתח שהלך ונבנה לאורך היום ויצר בתוכך אדרנלין של הישגיות הולך ומתמוסס, ותחושה קטנה של התרוממות רוח אופפת אותך עד שבמהרה משתלטת עליך העייפות. "אני חושב שהצדק ינצח פה", אמר אמסטרדמסקי לפני היציאה לחניון החשוך, "הנייר שהם ניסחו מלא בכל כך הרבה חורים שאין לו, פשוט אין לו, סיכוי להתממש. פשוט אפס סיכוי להתממש".

   

  odeds@yedioth.co.il

   

   


  פרסום ראשון: 06.04.17 , 18:15