ראשון 12 ביולי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: אביגיל עוזי
  ממון • 13.04.2017
  לרוץ איתן
  הרצנו את אצן הבית שלנו, תלם יהב, הלוך ושוב עם 8 אוזניות ספורט אלחוטיות לסמארטפון המככבות בשוק • המסקנה: אין אוזניות מושלמות, אבל עם התקציב הנכון תוכלו לשים יד על כמה טובות ועל אחת מצוינת
  תלם יהב | צילום: אביגיל עוזי

  לפני 15 שנה, כשהתחלתי לרוץ באופן קבוע, אוזניות הספורט היחידות שניתן היה להשיג היו אלה שנלוו למכשירי MP3 מצ'וקמקים. האוזניות האלה כמעט תמיד נשלפו מהאוזן ברגע שהמאמץ גבר והדופק עלה, והסאונד שלהן היה פשוט מזעזע. הכי מטרידים היו הרעשים באוזניים כשהאוזניות התמלאו קצת בזיעה (מה שקורה לא מעט בריצה בכלל ובקיץ הישראלי הלח בפרט).

  מדהים לגלות מה ועד כמה השתנה מאז. היום האוזניות מתחברות ישירות לסמארטפון באמצעות בלוטות' — מה שמאפשר לענות לשיחות טלפון תוך כדי ריצה, והכי חשוב — מייתר את החוט הנלווה המציק. מצד שני, החיסרון ברור: בגלל התלות בסוללה ובמטען הן פועלות ברצף בדרך כלל שעות ספורות בלבד. למי שנוהג לרוץ עד שעה בכל פעם זה מספיק. לרצי מרתון — לא, ובכל מקרה צריך לזכור להטעין אותן לפני כל אימון, "תיק" לא קל לשכחנים.

  התנסיתי במבחר גדול למדי של אוזניות ספורט חדשות במהלך ריצות ארוכות, קצרות, בשטח ובכביש — במטרה לבדוק את תפקודן בתנאים מגוונים. בדקתי עד כמה הן נוחות בזמן ריצה (כלומר, איך האוזניות "מרגישות" בתוך האוזניים והאם הן לא נשמטות מהן לאורך הריצה), את נוחות התפעול שלהן (בעיקר תוך כדי תנועה), את איכות הסאונד, את המראה והעיצוב (כולל הנדסת האנוש), והכל בהתייחסות למחיר כמובן. למקצה הגמר הגיעו 8 האוזניות המופיעות בעמודים אלה. התוצאות מנומקות, אבל כמובן סובייקטיביות.

   

  MONSTER iSport wireless

  ציון: 6

   

  MONSTER iSport wireless
  MONSTER iSport wireless

   

  לא מספקות את הסחורה. לא מבחינת הסאונד ולא מבחינת איכות התפעול. לאורך כל תקופת השימוש הן הותירו תחושה, שמישהו חסך פה באיכות כדי להוריד מחיר, אבל גם המחיר לא מספיק נמוך כדי להצדיק אוזניות כאלו. הן לא "ישבו בנוח" בתוך האוזן, ולמרות שביצעתי התאמה מוקדמת לאוזן — שוב ושוב נאלצתי בזמן הריצה להחזירן למקום. השימוש בכפתורי השליטה לא היה אינטואיטיבי, וכל כיוונון דרש הסחת תשומת לב מהריצה. גם הכבל המחבר בין שתי האוזניות פשוט לא נוח ומתחכך בעורף בזמן הריצה.

  המראה סביר והמחיר נמוך, מה שעדיין לא מצדיק את הסאונד, שרוטט בווליום בינוני ומעלה, ואת חוסר הנוחות בתפעול האוזניות.

  נוחות בזמן ריצה: 6

  נוחות תפעול: 5

  איכות הסאונד: 5

  מראה ומחיר: 8

  מחיר: 299 שקל

  סיכום : אוזניות בינוניות, אם לא למטה מזה

   

  SOL REPUBLIC relays sport wireless

  ציון: 7.5

   

  SOL REPUBLIC relays sport wireless
  SOL REPUBLIC relays sport wireless

   

  אוזניות נחמדות עם מחיר מצויין, אבל בכך מסתכמות המחמאות שאפשר לתת להן. החיסרון המרכזי שלהן הוא העדר פתרון כלשהו לאחסון אחרי השימוש — פאוץ' או נרתיק. בנוסף, בווליום

  גבוה הסאונד לא מספיק איכותי, גם יכולת תפעול האוזניות מוגבלת והכפתורים לא מגיבים היטב. לקח לי הרבה זמן להתרגל למיקום הכפתורים המוזר, ואין דבר גרוע יותר בזמן ריצה מאשר להתרכז בתפעול מסובך של אוזניות. הסוללה מאריכת חיים — עד 8 שעות.

  היתרון המשמעותי ביותר של ה־ SOL REPUBLIC הוא בנוחות. הן "יושבות" היטב בתוך האוזן בלי להציק, וגם אחרי ריצה ארוכה מאוד נשארות שם בלי תזוזה.

  נוחות בזמן ריצה: 9

  נוחות תפעול: 6

  איכות הסאונד: 7

  מראה ומחיר: 8

  מחיר: 269 שקל

  סיכום: למי שמחפש פתרון סביר וזול 

   

  THE HOUSE OF MARLEY voyage bt

  ציון: 7.75

   

  THE HOUSE OF MARLEY voyage bt
  THE HOUSE OF MARLEY voyage bt

  האוזניות הללו, שעשויות בחלקן מחומרים מתכלים, הן בעלות מראה מגניב למדי, ומהוות ללא ספק בחירה לא רעה למי שמחפש איכות צליל ושמע טובה וגם מרבה לנהל שיחות טלפון בזמן ריצות: הן כוללות מיקרופון מובנה. מצד שני, התפעול בזמן הריצה יכול היה להיות נוח יותר — הכפתורים אומנם מגיבים היטב, אבל זעירים מדי. ועם זאת — בעינינו, החיסרון המרכזי שלהן הוא החוט המקשר בין שתיהן ומורגש היטב על העורף בזמן ריצות של יותר מעשר דקות. האוזניות מגיעות עם נרתיק קטן שלצידו טבוע דגל ג'מייקה, כיאה לשם המותג.

  נוחות בזמן ריצה: 8

  נוחות תפעול: 7.5

  איכות הסאונד: 8

  מראה ומחיר: 7.5

  מחיר: 349 שקל

  סיכום: אוזניות טובות במחיר מעט גבוה יחסית לתמורה 

   

  JBL Reflect mini bt

  ציון: 8.5

  JBL Reflect mini bt
  JBL Reflect mini bt

  נתחיל מהסוף: אוזניות נהדרות, כראוי למותג. איכות הסאונד מצוינת וכך גם התחושה במיקום האוזניות בתוך האוזן: גם אחרי ריצה של שעה וחצי הן נותרו יציבות, ולא נפלו אפילו פעם אחת.

  פחות התלהבנו מנוחות התפעול של הכפתורים, וגם החוט המחבר בין שתי האוזניות לא מוסיף לחוויה. אבל חוץ מזה — מדובר באוזניות מעולות, ש"יושבות"

  היטב בתוככי האוזן, ואיכות הסאונד שלהן טובה במיוחד. הן לא הכי טובות בעמודים אלה, אבל עם המחיר התחרותי, הן בוודאי צריכות להיות אחת העדיפויות הראשונות לחובבי ריצה.

  נוחות בזמן ריצה: 8.5

  נוחות תפעול: 8

  איכות הסאונד: 9

  מראה ומחיר: 8.5

  מחיר: 399 שקל

  סיכום: מוצר טוב מאוד במחיר אטרקטיבי יחסית

   

  PLANTRONICS BackBeat fit

  ציון: 8.1

  PLANTRONICS BackBeat fit
  PLANTRONICS BackBeat fit

   

  אוזניות הספורט של PLANTRONICS הן אופציה טובה לחובבי ריצה שמוכנים להשקיע בשביל מוצר איכותי, אבל לא יותר מדי. איכות הסאונד טובה מאוד (מלבד צרימות קלות בווליום גבוה במיוחד), נוחות השימוש בכפתורים מעולה — במקום לחפש אותם הם ממוקמים ישירותעל האוזניות, ואפשר לכבות כליל, להעביר שיר או לעצור את הנגינה בכל רגע, בלי שום

  מאמץ. האוזניות ממוקמות היטב מאחורי האוזניים, ואפילו השימוש בהן לצורך שיחות פשוט, נוח ויעיל. עם זאת, לא ברורה איכות המיקרופון: בכמה מהשיחות התלוננו בני שיחי כי אני לא נשמע היטב. גם הנוחות בתוך האוזן טעונה שיפור. האם זו האופציה הטובה ביותר? כנראה שלא, אבל היא קרובה.

  נוחות בזמן ריצה: 7.5

  נוחות תפעול: 7.5

  איכות הסאונד: 8

  מראה ומחיר: 9.5

  מחיר: 479 שקל

  סיכום: אוזניות טובות, תמורה הולמת למי שמחפשים אוזניות נוחות בלי לזעזע את חשבון הבנק 

   

  SAMSUNG icon x

  ציון: 8.3

   

  SAMSUNG icon x
  SAMSUNG icon x

   

  icon x של סמסונג הן ללא ספק היפות מכל האוזניות שבדקנו, ומתברר שגם בתחום הנדסת האנוש מהנדסי סמסונג חשבו באופן מקורי. המטען שלהן משולב בתוך הנרתיק, כך שניתן

  להטעינן בעצם הנחתן בנרתיק, גם בלי לחבר אותן לחשמל. האוזניות מאפשרות לך להגדיר מראש אלו התראות היית רוצה לקבל תוך כדי הפעילות הספורטיבית — אופציה חשובה למי שלא מעונין בהפרעה על כניסת מייל או הודעת פייסבוק בעיצומו של שיר. גם איכות הסאונד מדהימה ויוצרת תחושה שאתה שם, בלב המופע עצמו. סמסונג ויתרה כליל על כפתורים

  פיזיים, לטובת כפתורי מגע בצד האוזנייה. לוקח קצת זמן ללמוד איך לתפעל אותם: לחיצה אחת לפאוז או לניגון שיר, סיבוב קל כדי להגביר או להנמיך ווליום, וכן הלאה. רעיון חביב, אבל ברור

  שמי שהגה אותו לא רץ מעולם במהירות גבוהה עם זיעה נוטפת. ויש גם חיסרון משמעותי: הסוללה מחזיקה בקושי שעה וחצי במצב בלוטות' וקצת יותר מ־ 3.5 שעות (לפי היצרן) אם השירים שמורים בזיכרון האוזניות עצמן.

  נוחות בזמן ריצה: 8

  נוחות תפעול: 8

  איכות הסאונד: 9.5

  מראה ומחיר: 8

  מחיר: 799 שקל

  סיכום: אוזניות מדהימות מבחינת מראה, איכות סאונד ואיכות תפעול, אבל בעייתיות מבחינת חיי הסוללה. נהדר לחובבי גאדג'טים, פחות לחובבי ריצה.

   

  SOUL x-tra wireless

   

  SOUL x-tra wireless
  SOUL x-tra wireless

   

  ציון: 8.5

  במילה אחת — וואו. בשתי מילים — לא בישראל. האוזניות האלו הן כל הנראה אביזר הסאונד הטוב ביותר שמיועד לפעילות ספורטיבית. איכות השמע יוצאת מהכלל: הן היחידות שגרמו לי להגביר שוב ושוב את הקצב. נוחות השימוש יוצאת דופן: שלושה כפתורים על אוזניית ימין מתפעלים את כל המכשיר. היצרן טוען, כי טעינה אחת מספיקה לשימוש של 24 שעות; לא בדקתי, אבל ברור שזמן הפעילות כאן ארוך משל כל המתחרות. החיסרון המשמעותי ביותר הוא, כמובן, הגודל: להבדיל משאר אוזניות ה־ IN EAR — כלומר מיועדות לתחיבה בתוך האוזן — אלו הן מסוג OVER EAR , כלומר כאלו המכסות את האוזן. בדקה או שתיים הראשונות של הריצה זה בלתי מורגש. אבל תנסו לרוץ שעה ביום שרבי עם אוזניות המכסות את כל האוזניים. זה יעיל אולי לחורף בדנמרק או לאביב בצפון מינסוטה, אבל לא לקיץ התל־אביבי המהביל. אולי, רק אולי, גם לחדר כושר ממוזג, ולאימון קצרצר במיוחד.

  נוחות בזמן ריצה: 6

  נוחות תפעול: 9

  איכות הסאונד: 10

  מראה ומחיר: 9

  מחיר: 699 שקל

  סיכום: יפהפיות, עם סאונד מדהים, נוחות שימוש נהדרת וחיי סוללה מצויינים. אבל הגודל, המשקל והסרבול מקלקלים הכל

   

  JABRA elite sport

  ציון: 8.7

   

   

  JABRA elite sport
  JABRA elite sport

   הבחירה הטובה ביותר לריצה או לכל פעילות ספורטיבית אחרת. נוחות התפעול בזמן ריצה נהדרת, איכות השמע מצוינת, והעובדה שהן אלחוטיות לגמרי הופכת את חוויית השימוש למהנה במיוחד. החיסרון המרכזי הוא אורך חיי הסוללה המוגבל לעד 3 שעות. ועדיין: בזמן ריצה האוזניות לא זזו מהאוזן, נטרלו רעשי רקע, סיפקו צליל טוב, והכפתורים היו בדיוק איפה שחיפשתי אותם (על האוזניות עצמן). גם שיחות טלפון התנהלו דרכן בקלות ובנוחות. איכות הסאונד לא משתווה לאיכות של אוזניות JBL או סמסונג, אבל קרובה מאוד. כמו באוזניות של סמסונג, הנרתיק (היפהפה)  הוא גם המטען, וניתן אפילו למדוד

  דופק בעזרת האוזניות (הרצים המנוסים יוותרו).

  נוחות בזמן ריצה: 9.5

  נוחות תפעול: 9

  איכות הסאונד: 8.5

  מראה ומחיר: 8

  מחיר: 990 שקל

  סיכום: אוזניות נהדרות — איכותיות, יעילות ונוחות כמעט בכל תחום — שיספקו כל חובב ריצה. אבל יקרות.

   


  פרסום ראשון: 13.04.17 , 14:20