חמישי 26 בנובמבר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  לוסי דובינצ'יק | צילום: אייל נבו
  זמנים מודרנים  • 13.04.2017
  "אני אוהבת אותם גבריים, ולא מבלבלים את המוח"
  היא ביטלה אירוסים אחרי רומן בזק והוכרזה כפושטת רגל כשאפליקציה קולינרית שבה השקיעה לא התרוממה, אבל לוסי דובינצ'יק לא תיתן לזוטות שכאלה לקלקל לה את חגיגת החיים, ועכשיו היא חוזרת עם שלוש הצגות, סרט, סדרה וקמפיין. קלרה הקדושה כבר בת 34, אבל עדיין קצת ילדה
  סמדר שיר ׀ צילום: אייל נבו ׀ סטיילינג: חיה וידר

  היא שותה את הקפה שלה עם שלוש כפיות סוכר, וכשהוא מוגש בספל גדול היא מוסיפה עוד שתיים, בלי למצמץ. לארוחת הצהריים היא מזמינה שרימפס ברוטב קוקוס, סלט, סביצ'ה דג, ממרח פאטה וגם מיץ תפוזים. כשמתברר שהמיץ לא טבעי היא מחליפה אותו בשייק פירות. ומבקשת את תפריט הקינוחים. עד שהארוחה מסתיימת ברור לי למה לוסי דובינצ'יק מגדירה את עצמה כ"אחת שזוללת את החיים".

   

  דיאטה? קלוריות?

   

  "אני?" היא נועצת בי עיני חתול, "הגזמת. אני 46 ק"ג על מטר חמישים ושבע. מה הסוד? גנים טובים. וחוץ מזה אני היפראקטיבית, כל הזמן בתנועה. רק לכבודך אני יושבת כבר חצי שעה במקום אחד".

   

  אנחנו יושבות, על פי בחירתה, במסעדה הצמודה לתיאטרון גשר, שהוא הבית שלה כבר עשר שנים. היא גרה עם בתה אלמה (או־טו־טו בת 10) בדירה שכורה בגבול יפו, מרחק שלוש דקות הליכה מהתיאטרון שבו היא משחקת בימים אלה בשלוש הצגות: "הדיבוק", "מר ורטיגו" ו"דון קיחוטה". בגיל 34, מי שתיזכר לנצח בתור "קלרה הקדושה", תפקיד שהפך אותה לשחקנית הצעירה ביותר שזכתה בפרס אופיר, לא מבינה למה עוברי אורח שואלים אותה לאן היא נעלמה.

   

  "אני נעלמתי?" היא מוותרת על המזלג ואוכלת בידיים. "אני כאן, ואני עובדת והכל נפלא".

   

  פשיטת רגל? ביטול חתונה?

   

  "אוף", היא מעקמת את אפה בחינניות והסוכן הטרי שלה מנצל את ההזדמנות כדי לשלוף מעטפה עם צ'ק ולהניח אותה באלגנטיות על השולחן. "אין לי בעיה לדבר על הכל, חופשי, אבל אני חייבת להזהיר אותך: בשבוע שעבר רכילאית אחת שאלה אותי איך אני אוהבת את הסקס שלי ובלי לחשוב פעמיים זרקתי 'קינקי'. על שאלות מפגרות אני עונה בתשובות מפגרות".

   

  לא ירדתי למחתרת

   

  בגיל 7 היא עלתה עם משפחתה ממוסקבה לרחובות, ומשם לתל־אביב. ביסודי קפצה כיתה וכבר בגיל 17 התקבלה לניסן נתיב. "כולם חושבים ש'קלרה הקדושה' היה התפקיד הראשון שלי, אבל זה לא נכון", היא מספרת. "בגיל 9 וחצי הלכתי לחוג טניס, היה לי שיער ג'ינג'י עד התחת, ומישהי ניגשה אליי. היא סיפרה שבאותו היום פתחו את סוכנות 'יולי', שאין להם מחלקת ילדים, ועל המקום היא החתימה אותי".

   

  ילדה בת 9 וחצי יכולה לחתום על חוזה?

   

  "עובדה. עשיתי פרסומת ליוגורט וכל קמפיין אפשרי לילדים. בגיל 10 שיחקתי בסרט 'זוהר' על זוהר ארגוב. אני ודאנה איבגי היינו החברות של גילי, הבן שלו. אורית אזולאי, שליהקה אותי לאחת הפרסומות, לקחה אותי ל'קלרה' כשהייתי בת 11".

   

  ואם אלמה תבשר לך בגיל 11 שהיא רוצה לשחק?

   

  "לאלמה יש אופי נורא חזק. היא מאוד דעתנית. הציעו לה להשתתף באיזו תצוגת אופנה, ממש בקטנה, והיא אמרה 'איזה בגדים מכוערים'. היא מציירת מדהים וגם משחקת, אבל אבא שלה לא רוצה שהיא תיכנס לשואוביז לפני שתהיה בת 14 ואני זורמת".

   

  אבא של אלמה הוא ג'וני פיטרסון, ששיחק לצידה ב"קלרה" וכיום גר במושב אמירים ועוסק בשימור עתיקות. "אנחנו החברים הכי טובים בעולם, הוא אבא נהדר ואין לנו הסדרי ראייה. פעם בשבועיים הוא לוקח את אלמה אליו לשישי־שבת. חודש אחרי שאלמה נולדה הוא הכיר את מי שהפכה לאשתו ועכשיו יש לה אח ואחות קטנים", היא יורה באוטוסטרדה. "ג'וני ואני לא היינו ממש זוג. אנחנו מכירים מלא שנים, היה לנו רומן משונה בין גיל 15 ל־17 שלי, אחר כך היה לי בן זוג במשך שש שנים, וכשנפרדנו התחברתי לג'וני לחודש אחד, שבו נכנסנו להיריון".

   

  פנצ'ר?

   

  "זה לא היה מתוכנן, בחיים לא חשבתי שבגיל 24 אהפוך לאמא, אבל אני לא יכולה לקרוא לזה פנצ'ר מפני שמהרגע שנודע לי שאני בהיריון לא התלבטתי, אפילו לא לשנייה. תיכננתי לשמור את זה בסוד מפני שהייתי אמורה לצלם שני סרטים, אבל איכשהו זה דלף לרכילות, כמו שתמיד קורה לי, ושני הסרטים נפלו. הראשון היה 'איים אבודים', יובל שרף זכתה בתפקיד הזה בזכותי, ואת שמו של הסרט השני שכחתי".

   

  לא חשבת לעדכן את הבמאים?

   

  "לא בחודש השני. למרות שאני לא טיפוס דאגן, הופתעתי שזה פורסם. חכו דקה, זו רק ההתחלה, תנו לראות שהכל תקין. באותה תקופה שיחקתי בשבע הצגות, ומהחודש הרביעי התיאטרון העסיק מחליפות, אבל אף אחת מהן לא עלתה לבמה במקומי, מפני שאפילו בחודש התשיעי לא ראו שאני בהיריון. לבשתי חולצה רחבה".

   

  במהלך ההיריון היא קנתה דירה ("רציתי ביטחון"), פתחה משרד ליחסי ציבור עם שתי שותפות ("היה לי קל לעבוד בזה מפני שאני מכירה מלא עיתונאים, יש לי המון קשרים") והעלתה 7 ק"ג בלבד. "ברגע שאלמה יצאה הייתי סבבה לגמרי. בשעות שהיא שהתה בתינוקייה הזמנתי מונית ונסעתי הביתה. למה להטריח חברים שיביאו לי בגדים? כשחזרתי לבית היולדות לא הרשו לי להתקרב אליה. אמרו לי 'רק האמא נכנסת'. הראיתי להם את הצמיד שהיה לי על היד, נשבעתי 'אני האמא' ולא האמינו לי. כשאלמה הייתה בת שבוע נכנסתי לתיאטרון גשר. באתי עם הסלקל. הייתי במאית־משנה של יבגני אריה וגם שיחקתי במלא הצגות, עד שהלו"ז של התיאטרון כבר לא הסתדר עם הלו"ז של יחסי ציבור".

   

  ואז התחילו הבעיות הכלכליות?

   

  "לא, יחסי הציבור היו הכנסה נהדרת, מימנתי את הדירה, היו לי שלוש שנים מאוד מוצלחות, עד שלקחתי הלוואה מהבנק של 80 אלף שקל והשקעתי את הכסף באפליקציה קולינרית. המצאה ישראלית. מנוע חיפוש רק של מסעדות שגם מציע כל מיני הטבות. גם עכשיו אני חושבת שזה רעיון מדהים, אבל היציאה של האפליקציה התעכבה. עד היום היא לא יצאה, ובינתיים החוב בבנק תפח, בגלל הריביות, וכבר דרשו ממני 156 אלף שקל. הייתי חייבת להגיש בקשה לפשיטת רגל כדי לעצור את הריבית. אבל בסופו של דבר הגעתי להסדר עם הבנק והכל בסדר".

   

  נוצרה לך תדמית של מסכנה?

   

  "לא. כל אחד יודע ש־80 אלף שקל זה לא סכום שבגללו אתה מגיע לפשיטת רגל, אבל במקרה שלי ברגע שהגשתי את הבקשה לבית המשפט היא פורסמה בעיתון כלכלי וכולם התחילו לדבר על זה. כיוון שכולם דיברו החלטתי להתראיין ולספר את האמת - תמיד עדיף שאתה תדבר במקום שידברו עליך, זה נראה לי יותר חכם. ובניגוד לכל הרכילויות לא ירדתי למחתרת. נסעתי עם אלמה לגור שנה באמירים, אצל אבא שלה. מה יותר כיף מזה?"

   

  והיה כיף?

   

  "גדול. המושב זה טבע ומרחבים ובעלי חיים, כל מה שאין לנו בעיר, ובאמירים גם יש לה סבא וסבתא ו־24 דודניות ודודנים. התכנון המקורי היה שפעמיים־שלוש בשבוע אגיע לתל אביב, להצגות. אבל אז נכנסו המון עבודות ומצאתי את עצמי ברכבת מדי יום, הלוך וחזור. חזרנו לעיר אחרי עשרה חודשים, באוגוסט, לקראת פתיחת שנת הלימודים".

   

  בינואר נפלה פצצה. בתום רומן בזק דובינצ'יק אמרה "כן" לאוהד האקר, צלם סטילס המבוגר ממנה בחמש שנים. הביצה צהלה, אבל שלושה חודשים לאחר מכן האירוסים בוטלו. "הטבעת לא נפלה", היא צוחקת, "החזרתי לו אותה למרות שהיא הייתה מאוד יפה. עם אבן סגולה, זה הצבע שאני אוהבת. אוהד הגיע להופעה שלי, ערב שירי לאונרד כהן. אחרי ההופעה ישבתי עם חברים, שהם גם חברים שלו, והיה בינינו קליק חזק ומהיר, התאהבות מאוד מומנטלית. אלמה קיבלה אותו טוב מאוד. היא ילדה חברותית והוא לא בן הזוג הראשון שהכנסתי הביתה. מאז שהיא נולדה היו לי שלושה בני זוג רציניים, כל אחד של שנתיים־שלוש".

   

  אז מה קרה?

   

  "הוא הציע לי נישואים אחרי שלושה חודשים וחצי והייתי בעניינים. הייתה לנו אהבה חזקה, ורוד קיצוני, היינו ב'היי' מאוד גדול, ישר דיברנו על המשפחה שתהיה לנו, מינימום שמונה ילדים, אבל מיום ליום הבנו שרצנו מהר מדי ושאנחנו פשוט לא מתאימים. כבר לא ראינו לבלוב ופריחה, ראינו פערים".

   

  מי ביטל?

   

  "אני. הרבה יותר טוב לי לבד. אני לא חייבת זוגיות, אם היא לא טובה. גם אלמה אמרה לי 'אמא, לא כדאי'. היא החברה הכי טובה שלי, אנחנו נורא דומות זו לזו, תפיסת החיים שלי זהה לשלה".

   

  אז החמצת את ההזדמנות ללבוש שמלה לבנה.

   

  "כבר לבשתי. בגיל 27 התחתנתי עם שי בן־עטר, במאי ותסריטאי. היינו נשואים שנתיים, עד שהבנו שבתור חברים אנחנו האנשים הכי מתאימים ובתור זוג אנחנו ממש לא".

   

  למה?

   

  "אני ילידת מזל קשת שחייבת חופש. כבנאדם עצמאי אני לא נוהגת לשאול אף אחד מה לעשות ואיך לעשות ושי היה שמרן. הוא רצה אישה בבית. כשסיימתי הצגה בעשר בלילה הוא לא הבין למה ישבתי עם חברים עד חצות. אבל ככה אני.

   

  "את יודעת כמה פעמים הגעתי לבן־גוריון עם תיק קטן ודרכון וביקשתי לקנות כרטיס, לא משנה לאן? כשיש לי כמה ימים בלי הצגות ויש לי סידור לאלמה - אני אדם חופשי. אוהד לא היה כזה, הוא בנאדם נורא דאגן ואני בדיוק להפך. זה בלתי אפשרי להכניס אותי לחרדה. אני חוגגת את החיים, עם הטוב והרע. לפני חודשיים נפרדנו".

   

  כידידים?

   

  "עכשיו זה בקטנה, 'מה נשמע' וכאלה. בהתחלה חייבים לשמור קצת מרחק, אבל כל ה'לשעברים' שלי נשארו חברים טובים".

   

  כוחות סוס

   

  היחיד שצמוד אליה עכשיו הוא הסוכן הטרי שלה, שי כהן־דבי, שסגר לה קמפיין לחברת טקסטיל חדשה, "קלוסה הום", רבע מיליון שקל לעונה. הוא גם סידר לה תפקיד ראשי בסרט "המלחינה", שיביים אלון נוימן ("בעשור האחרון עשיתי המון תיאטרון והתעורר בי החשק לחזור למסך"), וסדרה שעדיין מוקדם לנקוב בשמה. "שי הוא היחיד שהצליח לתת פייט לאחת עם כוחות סוס כמוני", היא מודה.

   

  הסוכן מתפקד עבורה כמסננת (“כיוון שאני הבנאדם הכי לא פורמאלי עשיתי טובות לכל מי שביקש ממני. סצינה פה, חצי יום שם. עבדתי כמו פורפרה בשביל אנשים שבכלל לא הכרתי רק בגלל שהם ביקשו עזרה”) וגם כשוטר סטיילינג. "פעם הלכתי לאירועים ישר מחזרות, כמו שאני, בטרנינג. כשאמא שלי שאלה 'ככה את הולכת?' עניתי 'כן, מה הבעיה?' עכשיו יש לי צוות צמוד – סטייליסטית, מאפר, ספר, צלם – כאילו שאני אחת מהמאפיה".

   

  מיהו גבר חלומותייך?

   

  "אני אוהבת אותם גבריים, לא מטרוסקסואליים, ואוהבת שהם לא מבלבלים לי את המוח. בדרך כלל הנשים הן אלה שיוזמות שיחות ומדברות ומדברות, אבל אני שונאת שאוכלים לי את הראש. זוגיות זה לראות סרט ביחד, לטייל ביחד, לא לחפור. אני רוצה עוד ילדים ויש לי זמן, אמא שלי ילדה את אחותי בגיל 43, וכשאלמה תהפוך אותי לסבתא אני אקרע את העיר על הארלי דיווידסון, עם שיער לבן מתנופף ברוח". *

   

   

  smadarshirs@gmail.com

   

  הפקה: שיר פלד, ייצוג: שי דבי כהן, איפור: עידו רפאל (במוצרי אסתי לאודר), שיער: זיו אמסלם

   

  שמלה קטיפה כתומה, קיאן פרנקפורט (לשנקר)

   

  חולצה ונעליים, טופשופ; ז'קט, מנגו; מכנסיים, H&M; טבעות, מאיה גלר (שנקין 37, ת"א; mayageller.com)

   

  סריג אדום שרוולים אוברסייס, קיאן פרנקפורט

   

  בשער: בגד גוף, רנואר; סריג, סוניה ריקל (טקטיק, ה' באייר 32, ת"א); תכשיטים, מאיה גלר

   

  שמלת פאייטים, טופשופ; גרביונים, זוהרה (דיזנגוף 255, ת"א; zoharatights.co.il)

   


  פרסום ראשון: 13.04.17 , 21:51