ראשון 26 במאי 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  ׳₪׳¨׳™׳™׳ ׳ž׳”׳˜׳œ׳•׳•׳™׳–׳™׳”
  חדשות • 18.04.2017
  המאבק על האקטואליה
  במשך שנים ארוכות משדרת הטלוויזיה החינוכית תוכניות אקטואליה כמו "ערב חדש", "עושים סדר" ו"תיק תקשורת" • בעקבות הורדתן הצפויה, לקראת עליית תאגיד השידור החדש, מבקשים מגישי התוכניות משר החינוך נפתלי בנט להתערב: "יש להשאיר את הבמה פתוחה לדיונים הכרחיים בסוגיות כלכליות־חברתיות, פוליטיות ותקשורתיות
  רז שכניק

  עובדי הטלוויזיה החינוכית יוצאים למאבק נגד הורדת תוכניות האקטואליה של התחנה כמו "ערב חדש", "תיק תקשורת" ו"עושים סדר". לפי חוק השידור הציבורי, תוכניות אלה אמורות לרדת מהמסך חודש לאחר עליית תאגיד השידור החדש. שנה לאחר מכן תחדל הטלוויזיה החינוכית מלהתקיים ולמעשה תיטמע בתאגיד.

   

  יעל דן
  יעל דן

  אלא שהשינויים שחלו מאז אישור חוק התאגיד והחלטתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו שלא לאפשר לתאגיד שידורי אקטואליה מצריכים — לדעת שדרי התוכניות ועובדי החינוכית — להשאיר אותם על המסך. במכתב שהגיע ל"ידיעות אחרונות" מבקשים כוכבי תוכניות אלה משר החינוך נפתלי בנט לעצור את התהליך. על המכתב חתומים בין השאר רפי רשף, דן מרגלית, גדעון רייכר, דן שילון, אמנון לוי, גאולה אבן, דוד ויצטום, רונן ברגמן, אראל סגל, רוני דניאל, דודו גלבוע, יעל דן, רזי ברקאי, חיים זיסוביץ' ואבי משולם.

   

  גאולה אבן
  גאולה אבן

  "הטלוויזיה החינוכית הוקמה בשנת 1966 ושידרה אז את שידור הבכורה בטלוויזיה הישראלית", הם מסבירים במכתב. "מאז ועד היום היא מהווה מופת לשידור ציבורי איכותי ועצמאי המשדר תוכניות טלוויזיה לילדים ולמבוגרים ללא התערבות של גורמים פוליטיים או מסחריים בשידוריו. על פי חוק השידור הציבורי שאושר ועתה עומד לפני שינויים — תוכניות האקטואליה וענייני היום בחינוכית, בהן 'ערב חדש' ו'תיק תקשורת', יירדו מהמסך בעוד כחודש, לאחר שיתחיל התאגיד בשידוריו, ובעוד כשנה וחצי תיסגר החינוכית סופית. נוכח ההתפתחויות האחרונות בכל הנוגע למבנה תאגיד השידור ומתכונתו, אנחנו פונים אליך להתערב ולמנוע את הפגיעה הצפויה בתוכניות האקטואליה העצמאיות בטלוויזיה החינוכית ולהבטיח את המשך שידורן. יש להשאיר את הבמה פתוחה לדיונים ענייניים והכרחיים בסוגיות כלכליות־חברתיות, פוליטיות ותקשורתיות — בוודאי במקום שעושה זאת בהצלחה במשך שנים רבות. אנחנו מבקשים ממך לפעול במסגרת סמכותכם כדי להחריג את הטלוויזיה החינוכית מחוק השידור הציבורי, לבטל את ההחלטה להוריד מהמסך את תוכניות האקטואליה החל מהחודש הבא ולמנוע את סגירת מפעל הטלוויזיה החינוכית, צעד שיגזור את פיטוריהם של 180 עובדי החינוכית".

   

   

   

  גדעון רייכר
  גדעון רייכר

   

  דן שילון
  דן שילון

   

  רזי ברקאי
  רזי ברקאי