שלישי 20 בפברואר 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
דוברות המשטרה
חדשות • 18.04.2017
הבילוי על הסירה הסתיים בתאונה
גבר נאבק על חייו לאחר שנפגע ממנוע הסירה ורגליו נקטעו • מלכת היופי לשעבר טיטי איינאו הייתה על הסיפון בזמן התאונה ומסרה עדות במשטרה
ישראל מושקוביץ ומאיר תורג'מן

בזמן שכוחות המשטרה וחיל הים חיפשו אחרי שלושת הנערים הנעדרים, אירעה בכינרת תאונה ימית קשה: בילוי קבוצתי על סירה הסתיים בפציעה אנושה ובקטיעת חלקים מרגליו של גבר בן 36.

 

בשעות אחר הצהריים של ערב החג השני יצאה קבוצה של כעשרה חברים, ביניהם מלכת היופי לשעבר טיטי איינאו, לשיט בחוף רימונים בכינרת. הקבוצה שכרה סירה עם סקיפר בעל רישיון שיט. בשלב מסוים, כשהסירה הייתה במרחק של כ־100 מטר מהחוף, נשמעו צרחות וזעקות כאב מכיוון המים. המשיט סייע לגבר פצוע לטפס בשארית כוחותיו לעבר הסירה ומיהר להשיט את הסירה לעבר החוף.

 

"קיבלתי קריאה על גבר שנפצע בגפיים בזמן ששחה בכינרת", סיפר דודו חנונה, חובש רפואת חירום במד"א ששהה עם משפחתו בחוף סמוך. "מיד יצאתי למקום ובתוך רגעים ספורים ראיתי גבר בשנות ה־30 לחייו בתוך סירה כשהוא סובל מחבלות קשות מאוד בגפיים. יחד עם צוותי מד"א נוספים שהגיעו הענקנו לו טיפול רפואי בתוך הסירה שכלל הנחת חוסמי עורקים, הרדמה והנשמה ופינינו אותו לבית־חולים פוריה במצב קשה".

 

הפצוע אושפז ביחידה לטיפול נמרץ כשהוא מורדם ומונשם. מחקירת משטרת טבריה עולה שבמהלך השיט ירד אחד הנופשים מהסירה לתוך המים ומסיבה לא ברורה נפגע ממנוע הסירה, וכתוצאה מכך הוא סבל מקטיעה חלקית בשתי הרגליים ונאבק על חייו. משטרת טבריה חוקרת את התאונה.

 

ובתוך כך: ארבעה נערים טבעו אתמול אחר הצהריים בחוף הסלע בבת־ים. הנערים חולצו בשלום וקיבלו טיפול ראשוני מצוות רפואי של מד"א איילון על החוף. נער אחד שוחרר לביתו, ושלושה נוספים פונו במצב קל עד בינוני לבית־החולים.