{ }
חמישי 21 בנובמבר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  אפי שריר
  חדשות • 18.04.2017
  ים המוות
  הם היו שלושה צעירים שביקשו לבלות את חול המועד בכנרת • איתמר אוחנה, נחמן איטח ולירון קראדי נכנסו למים עם מזרוני ים ונסחפו ברוחות העזות • אמש, בתום שישה ימי חיפושים, הסונאר של חיל הים הביא לאיתור גופותיהם של איטח וקראדי — ובני משפחותיהם קיבלו את הבשורה שכל כך חששו ממנה • החיפושים אחר אוחנה נמשכים
  ישראל מושקוביץ

  במשך שישה ימים הם עמדו על החוף, מביטים במי התכלת שהעלימו את יקיריהם, נעים בין ייאוש לתקווה ומתפללים לנס. אמש קיבלו שתייים מהמשפחות את הבשורה שכה חששו ממנה: גופותיהם של נחמן איטח ולירון קראדי נמשו מהמים והועברו לזיהוי בבסיס השיטור הימי בדגניה.

   

  צילום: אביהו שפירא

  צילום: אביהו שפירא

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  איתור הגופות התאפשר בין היתר בזכות הניסיון הרב שצבר מנחם לב, הדייג המיתולוגי מקיבוץ עין־גב, שמכיר את הכנרת כמו את כף ידו והנחה את הצוותים במשך ששת ימי החיפושים לאזורי סחף באגם. בשעות אחר הצהריים אתמול זיהה הסונאר של חיל הים, שהוצב על ספינת הדיג של לב, אותות מעומק שבין עשרים לשלושים מטר, ובמרחק של חצי קילומטר עד קילומטר מחוף לבנון — מקום הטביעה המשוער. בעקבות הסימנים שזיהה הסונאר הוזעקו למקום צוותי צוללנים מיוחדים, שהצליחו למשות את שתי הגופות.

  קראו עוד: הבילוי על הסירה הסתיים בתאונה

   

  בני קריתי, לשעבר ראש העיר טבריה והיום מתנדב בשיטור הימי שהשתתף בפעולת החילוץ, סיפר: "הגופות נמצאו במקום שאין בו אור וחמצן, ולכן הן נשמרו במצב כזה שאיפשר את הזיהוי שלהן".

   

  איטח (21) מבית"ר עלית, קראדי (17) מאור עקיבא ואיתמר אוחנה (19) מקריית שמונה הגיעו, בנפרד זה מזה, לבלות בכנרת במהלך חול המועד. הם עלו על מזרוני ים, אבל נסחפו ללב הימה בשל הרוחות המזרחיות העזות. באותה שעה המשטרה חילצה כשמונים בני אדם שנכנסו למים עם מזרוני ים או אבובים והתהפכו או נסחפו.

   

   
  לירון קראדי ונחמן איטח. אותרו וזוהו
  לירון קראדי ונחמן איטח. אותרו וזוהו

   

  "אל תפסיק לשחות"

   

  דורין רחימי (17) מקריית שמונה הייתה לצד איתמר אוחנה בשעה שנעלם. "בערך בשעה 11.00 נכנסתי למים עם איתמר ועם חבר נוסף, שי. שי ירד למים ולא הצליח לעלות למזרן, אז איתמר אמר לו לשחות לחוף והוא אכן שחה וניצל", סיפרה אתמול. "אני ואיתמר נשארנו על המזרן. כנראה נרדמנו. כשהתעוררנו, שמנו לב שנסחפנו ממש רחוק. עדיין לא הבנו את גודל הסכנה".

   

  השניים החליטו לחתור לחוף, "אבל ראינו שאנחנו מבזבזים זמן וכוח ולא מתקדמים בכלל. התחלתי לשחות, ואיתמר היה מאחוריי במרחק שניים־שלושה מטרים. פתאום איתמר צועק לי: 'דורין, דורין' איזה חמש פעמים. הסתובבתי, הפנים שלו זעקו לעזרה, אבל לא יכולתי לעשות כלום. הייתי בטוחה ששנינו נטבע. אמרתי לו, 'איתמר, אל תפסיק לשחות, אני הולכת להזעיק עזרה'. התחלתי לבלוע מים, להיחנק, ובשנייה האחרונה ראיתי אופנוע ים. נתליתי עליו, והאופנוען הלביש לי חגורת הצלה. חיפשנו את איתמר, אבל כבר לא ראינו אותו".

  איתמר אוחנה. החיפוש נמשך
  איתמר אוחנה. החיפוש נמשך

   

  "עומדים להתפרק"

   

  בהודעה שפרסמה משטרת ישראל נמסר כי "העובדה שהגופות נמצאו בתוך התיחום שסומן באמצעות ממצאי החקירה המורכבת, מוכיחה שסדר הפעולות לניהול החיפושים התבצע בצורה מיטבית", נמסר בהודעה. "משטרת ישראל המפקדת על כלל מאמצי החיפוש בשיתוף פעולה הדוק עם צה"ל וכוחות ההצלה האחרים, תמשיך במאמצי החיפוש בניסיון לאתר את כלל הנעדרים".

   

  שעות ספורות לפני שנמשו הגופות אמר נתנאל איטח, אחיו של נחמן: "עידכנו אותנו שיש נקודות שזקוקות לעוד בדיקות ועוד סריקות. התחושה היא שהגענו ממש לדקה ה־90. המתח בשיאו ומחכים לבשורות". מאיר אוחנה, דודו של איתמר, הוסיף: "התחושה שאנו עומדים להתפרק, המתח בשיאו, מתפללים ללא הפסק שתהיה פריצת דרך".

   

  אבל פריצת הדרך המקווה לא הגיעה וככל שעברו הימים היה ברור שהסיכויים למצוא את השלושה בחיים הולכים ואוזלים. מפכ"ל המשטרה רוני אלשייך ביקר בחפ"ק שהוקם בעין גב בערב החג וקיבל סקירות על מבצע החיפושים. "הנחת העבודה היא שככל הנראה הנעדרים כבר אינם בחיים, והחיפושים ימשיכו להתבצע על־פי הניתוחים המקצועיים, הן מתחת לפני המים והן מעל לפני המים", אמר אלשיך. "הסונאר של חיל הים יהווה תגבורת משמעותית ליכולת הסריקה באזור הממוקד".