ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צביקה טישלר
  חדשות • 21.04.2017
  הקרב על ירושלים של זהב
  כבר 50 שנה שולי נתן היא הזמרת שמזוהה כל כך עם "ירושלים של זהב" • מפיקי טקס הדלקת המשואות הזמינו אותה לשיר אותו — אבל הודיעו לה שהיא תצטרך לחלוק את השיר עם ריטה • נתן: "אמרתי להם שאין מצב ותודה רבה"
  רז שכניק

  במאי 1967 עלתה זמרת אלמונית בשם שולי נתן אל בימת פסטיבל הזמר וביצעה את השיר "ירושלים של זהב". אף שהשיר זכה לעשרות ביצועים מאז, נתן הייתה ונשארה הזמרת המזוהה ביותר עימו. עכשיו, בטקס הדלקת המשואות הקרוב, מבקשת ההפקה להפקיע מידיה חלק מהשיר — לטובת ריטה. נתן, כמובן, נעלבה.

   

   

   

  מפיקי טקס הדלקת המשואות הודיעו לנתן כי היא תשיר בית אחד ופזמון בלבד. "הם הכינו לי הפתעה כי לפני שלושה־ארבעה חודשים אמרו שאבצע את השיר בטקס ואז פתאום מודיעים בטלפון שאשיר רק בית ופזמון", אמרה נתן. "אמרתי שהשיר הוא בן שלוש דקות וחצי, אין מצב שאשיר רק בית ופזמון. אז אמרו לי: אם ככה נבטל. שאלתי מה האג'נדה, והוא אמר לי: את תפתחי בבית ובפזמון, וריטה תמשיך לבצע את כל השאר. אמרתי שאין מצב ותודה רבה. אשמח מאוד לשיר את השיר במלואו. אני מאוד מעריכה את ריטה, אבל במצב כזה אסרב להופיע בטקס הדלקת המשואות".

   

  ריטה| צילום:גיל נחושתן
  ריטה| צילום:גיל נחושתן

   

  זו לא הפעם הראשונה ש"ירושלים של זהב" עובר מידיה של נתן לריטה. גם בטקס המחווה לנעמי שמר אחרי מותה של המשוררת, ביולי 2004, בחרו המארגנים בריטה וסירבו לאפשר לנתן לבצע אותו. בעקבות הפרסום אז ב"ידיעות אחרונות" ויתרה ריטה ובסופו של דבר נתן הופיעה בטקס וביצעה את השיר.

   

  מרכז ההסברה במשרד התרבות והספורט, שמארגן את טקס הדלקת המשואות, מסר בתגובה: "הזמרת שולי נתן תופיע בטקס המרכזי לציון חגיגות 50 שנה לאיחוד ירושלים במעמד נשיא המדינה וראש הממשלה, שיתקיים על חומות העיר העתיקה. משרד התרבות והספורט ימשיך לשלב אמנים ותיקים באירועים שלו כחלק ממדיניותו".

   


  פרסום ראשון: 21.04.17 , 00:29