חמישי 24 במאי 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
ממון • 25.04.2017
מיזם הלוואות של אלוני האפט: יציע לעסקים קטנים עד חצי מיליון שקל ללא ביטחונות
רועי ברגמן

חברת ביזלנד, שהוקמה על ידי חברת הייעוץ העסקי אלוני האפט, נכנסת לשוק הבתולי יחסית בישראל של אשראי לעסקים קטנים, ומציעה הלוואות של עד חצי מיליון שקל לעסקים קטנים, עם אישור הלוואה בתוך ימים ספורים וללא ביטחונות.

 

לדברי שחר אלוני ויניב האפט, הבעלים המשותפים של אלוני האפט, הריביות הממוצעות שיוצעו לעסקים הקטנים יהיו ברמות המקובלות במערכת הבנקאית, אך העדיפות שלהן היא בכך שהעסק הקטן לא יידרש לרתק חלק מהכסף שלו בפיקדון כערבות לטובת קבלת ההלוואה. כן תידרש מבעלי העסקים ערבות אישית לחוב.

 

חברת כרטיסי האשראי ישראכרט תשמש כספקית של ההון הראשוני למיזם ההלוואות החדש. בניגוד לקבלת הלוואה מישראכרט ישירות, מציינים אלוני והאפט, כי בביזלנד הלווים לא יחויבו להעביר את הסליקה של בית העסק שלהם לחברת כרטיסי האשראי. בהמשך מקווים בביזלנד לפתוח את מקורות גיוס הכספים לגופים מוסדיים גדולים אחרים בשוק ועל פי הערכותיהם במהלך השנה הראשונה לפעילותה, ביזלנד תעמיד הלוואות בכחצי מיליארד שקל.

 

התחרות על האשראי לעסקים קטנים בישראל עדיין בחיתוליה. שר האוצר משה כחלון התבטא כמה פעמים בעבר על רצונו להגדיל את היצע האשראי, בין היתר באמצעות המשקיעים המוסדיים.

 


פרסום ראשון: 25.04.17 , 20:11