שני 16 בספטמבר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  אוליביה דה סאגאזן, "טרנספיגורציה"
  24 שעות • 25.04.2017
  5 הגדולים של פסטיבל ישראל
  יואב בירנברג מסמן מופעים בולטים באירוע התרבות החשוב, שייפתח ב־1 ביוני בירושלים
  יואב בירנברג

  פסטיבל ישראל הקרוב, שיתקיים בין התאריכים 1־18 ביוני בירושלים, מספק הזדמנות למפגשים עם גדולי היוצרים לצד השמות העכשוויים החמים על מפת אמנויות הבמה בעולם. השנה יתרכז הפסטיבל במתחם תיאטרון ירושלים על אולמותיו וחלליו השונים ויוקדש למיכה לבינסון, שהיה מנהלו האמנותי והלך לעולמו לפני זמן קצר. הנה כמה אירועים בולטים בתוכנייה:

   

  1. הפסטיבל ייפתח בהילולת גרוב סוערת בבריכת הסולטן בהשתתפות סוללת אמנים: קותימאן והאורקסטרה, טיפקס, כנסיית השכל, תזמורת פירקת אל־נור עם נסרין קדרי, נסיכת הגרוב ההודי־ישראלי ליאורה יצחק וההרכבים A-WA וימן בלוז.

   

   

  כנסיית השכל בהילולת גרוב
  כנסיית השכל בהילולת גרוב

   

   

  2. רוברט ווילסון, מענקי היוצרים והבימאים בדורנו, יגיע לפסטיבל עם "הטייפ האחרון של קראפ", מחזה מאת סמואל בקט. ווילסון מביים את המחזה, מעצב את התפאורה ואף מגלם בעצמו את קראפ הזקן המאזין להקלטות שלו כצעיר.

   

  3. מיפן תגיע קבוצת מיס רבולושנרי איידול בראשותה של הבימאית והכוריאוגרפית טוקו ניקאידו עם המופע "נערות מופרעות מצילות את העולם". היא ו־20 פרפורמריות מכניסות את הקהל לטראנס של פופ יפני צבעוני ואינטנסיבי ומספקות הצצה לעולמן של נערות יפניות החיות בעולם הטכנולוגי־דיגיטלי.

   

   

  "נערות מופרעות מצילות את העולם"
  "נערות מופרעות מצילות את העולם"

   

   

  4. הפקה ישראלית שתעלה בפסטיבל היא "איוב", של תיאטרון האינקובטור והבמאי יוסי יזרעאלי למוסיקה של יוסף ברדנשווילי, בהשתתפות: ששון גבאי (בתפקיד איוב), קרן הדר (בתפקיד אשת איוב), אריק עשת (בתפקיד אלוהים) ושחקני תיאטרון האינקובטור.

   

  5. לקראת הסיום, הפסטיבל יקיים אירוע שיא מתמשך בתיאטרון ירושלים בשם "משמרת לילה". האירוע יחל משעת השקיעה ויימשך אל תוך הלילה ב־15.6.17 עם אירועי מחול, פרפורמנס, פופ, תקלוט ו־וידיאו. בין המשתתפים: הפסל, הצייר והפרפורמר אוליביה דה סאגאזן עם המופע "טרנספיגורציה".

   


  פרסום ראשון: 25.04.17 , 22:14