ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום : ידיעות אחרונות
  חדשות • 26.04.2017
  מותו של אלוף
  אלעד קופרברג לקח פסק זמן מהספורט, נסע לטייל בקוסטה־ריקה ונהרג שלשום בתאונת אופנוע – יומיים לפני יום הולדתו ה־23 • חברתו לנבחרת ישראל: "אלעד היה הכוכב שלנו, אדם משכמו ומעלה"
  צחי דבוש, איתמר אייכנר ואורן אהרוני

  אסון בטיול במרכז אמריקה: שחקן נבחרת ישראל בטניס שולחן, אלעד קופרברג, נהרג שלשום בתאונת אופנוע בקוסטה־ריקה יומיים לפני שהיה אמור לחגוג את יום הולדתו ה־23. אלעד, תושב תל־אביב, השאיר אחריו הורים ושלושה אחים.

   

  החברים שטיילו עם אלעד סיפרו כי שלשום לפנות בוקר הוא נסע ככל הנראה לקנות אוכל ונפגע על ידי משאית. ״אחד השכנים הגיע אלינו וקרא לנו לבוא מהר לזירת התאונה", הוסיף אחד החברים. "היינו בהלם טוטאלי. איך ילד כל כך טוב וכזה שקט הולך פתאום ברגע אחד. זה הזוי. אין לי מילים. רק אתמול ישבנו ביחד, אי אפשר לקלוט את זה בכלל. באנו לכאן כדי ליהנות ולנקות את הראש ודווקא כאן, במקום שהיה גן עדן בשבילנו, אלעד נהרג״.

   

  בענף טניס השולחן בישראל קיבלו בהלם את הבשורה המרה. אלעד נחשב לאחד הכישרונות הגדולים ביותר בישראל, ומאמניו וחבריו ניבאו לו הצלחה גדולה בהמשך הקריירה. עוד כנער, הוא זכה בלא מעט תארים לאומיים, והוא אף עשה היסטוריה כשהיה הישראלי הראשון שזכה בטורניר פרו־טור בינלאומי לנוער. בסוף השנה שעברה הוא השתתף במשחק הליגה האחרון שלו – ואז בחר לקחת פסק זמן ולצאת לטייל.

   

  יושב ראש איגוד טניס השולחן, לירון כרמל, אמר אתמול: "אלעד היה שחקן בכל נבחרות ישראל, החל מגילאי קדטים ונוער ועד לסגל הבוגרים. קשה לי לדבר עליו בלשון עבר, הוא היה כישרון אדיר ואחת מההבטחות הגדולות של הענף. מעבר להיותו ספורטאי מצטיין, אלעד היה בן אדם מדהים ונדיר, מהשורה הראשונה".

   

  ניקול טרוסמן, חברתו של אלעד לנבחרת, הוסיפה: "אלעד, או קופר, תמיד היה בן אדם אופטימי וחייכן. תמיד השרה אווירה כיפית ומצחיקה על כל חברי הנבחרת. הוא גם היה מעופף וחי בעולם משלו. כל טיסה עם אלעד הייתה מתחילה ב’שכחת מחבט או דרכון בבית?’, וכמובן שהיה לו קשה לעמוד בזמנים לריצות הבוקר, אבל אי אפשר היה לכעוס עליו או לעמוד בפני הקסם שלו. הוא היה הכוכב שלנו. קשה לעכל איך אדם משכמו ומעלה, בלי טיפת רוע, הלך בטרם עת".

   

  גם ראש העיר גבעתיים, רן קוניק, שאימן את אלעד בילדות, ספד לחניכו לשעבר. ״אלעד היה שחקן שלי מגיל עשר, בן טיפוחיי שנים ארוכות", סיפר קוניק. "אני בשוק מאמש, חושב עליו כל הזמן, פניו הביישניות והממזריות עולות לנגד עיניי ללא הפסק. זוהי טרגדיה איומה, כולנו עם המשפחה הנפלאה. אלעד יישאר בליבי לנצח״.

   


  פרסום ראשון: 26.04.17 , 23:31