ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צביקה טישלר
  חדשות • 06.05.2017
  גאווה טבעונית
  בזכות הפלאפל, ולא רק: תל־אביב ברשימת עשר הערים הכי טבעוניות בעולם
  צחי דבוש

  כשבכל פינה יש דוכן פלאפל, כשאפילו השווארמה לא תמיד בשרית, וכשיותר ויותר מסעדות מוציאות מהתפריט שלהן את המוצרים מהחי – זה היה רק טבעי שתל־אביב תתברג ברשימת עשר הערים המובילות בעולם בתחום הטבעונות.

   

  הרשימה שפרסם בסוף השבוע העיתון הבריטי "אינדיפנדנט" כוללת, לצד תל־אביב, את הערים לונדון, טורינו, ברלין, הלסינקי בירת פינלנד, צ'נאי שבהודו, מלבורן שבאוסטרליה, סן־פרנסיסקו, ונקובר שבקנדה ואוסטין שבטקסס. "עם יותר מ־400 בתי עסק ומסעדות צמחוניים וטבעוניים, ישראל היא כיום המדינה הטבעונית הגדולה ביותר בעולם", כותב האינדיפנדנט. "בתל־אביב אפילו רשתות כמו 'דומינוס' מגישות פיצה טבעונית". בכתבה מוזכר כי אפילו המאכל הלאומי של ישראל, הפלאפל, הוא טבעוני.

   

  חמישה אחוז מתושבי תל־אביב מצהירים על עצמם כטבעונים. בעיר כ־200 מסעדות טבעוניות, ועשרה אחוז מהמסעדות בעיר הן ידידותיות לטבעונים, כלומר – לפחות רבע מהתפריט שלהן הוא מנות טבעוניות. בכל שנה בחודש ספטמבר, מתקיים בתל־אביב פסטיבל הטבעונות הגדול בעולם "Vegan Fest".

   

  ראש עיריית תל־אביב יפו, רון חולדאי, לא הסתיר את גאוותו. "הזכייה היא הוכחה נוספת לכך שהקולינריה המקותל־אביבית הפכה לענף ייצוא כלכלי ולשגריר נאמן של החברה הישראלית". איתן שוורץ, מנכ"ל מינהלת עיר עולם ותיירות בעיריית תל־אביב יפו, הוסיף: "משרד התיירות והעירייה משקיעים משאבים עצומים כדי לחשוף את כתבי הקולינריה למסעדות המעולות בעיר – והתוצאה היא מאות כתבות שממצבות את תל־אביב כבירת קולינריה עולמית".

   


  פרסום ראשון: 06.05.17 , 23:21