ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צביקה טישלר
  חדשות • 06.05.2017
  גירושי הכסף
  מסתיר ממון? אין חיסיון • תקדים בתיק גירושין של בני זוג מיליונרים, מחייב את עורכי הדין של הבעל לחשוף את חשבונות הבנק הסודיים שלו – כדי שהאישה תדע כמה לדרוש
  יורם ירקוני

  תיק גירושין של בני זוג מיליונרים הביא לסערה בקרב עשירי ישראל ועורכי הדין שלהם: בפעם הראשונה, החליט בית המשפט לחייב את עורכי הדין של הבעל לחשוף, בניגוד לרצונו, את כל הממון שלו – כדי שהאישה תוכל לדעת מה שווי הרכוש שצבר במהלך חייהם המשותפים. המשמעות: העדפת זכות האישה לקניין על פני עיקרון חיסיון עורך דין־לקוח.

   

  תיק הגירושין עוסק בבני זוג שהתגוררו עם ילדיהם באחד היישובים היוקרתיים בישראל. הבעל ואשתו הכירו כאשר שניהם עבדו בתחום הפיננסים, אולם מאז שהתחתנו האישה הקדישה את רוב זמנה לגידול הילדים. הם היו נשואים כ־20 שנה, במהלכן הבעל, איש כספים מוכשר ומתוחכם, עבד בחברות הגדולות ביותר בעולם ופיתח קריירה מפוארת בתחום הפיננסים.

   

  במסגרת ההליכים המשפטיים ביקשה האישה, באמצעות עורכי הדין שמואל מורן ויהודית מייזלס, שהבעל יחשוף בפניה את כל חשבונות ההשקעה שלו והחברות שלו ברחבי העולם. האישה – שלדבריה הונו של בן זוגה לשעבר מוערך בעשרות מיליוני דולרים – טוענת כי בעלה עושה הכל על מנת שלא יצטרך לחלוק איתה את הרכוש הרב שצבר במהלך נישואיהם.

   

  הבעל ופרקליטיו, עורכי הדין רועי סידי וברק טל, טוענים שהאישה יודעת על כל הרכוש שצבר ואין הוא מסתיר דבר. אך כאשר האישה ופרקליטיה מורן ומייזלס ביקשו ממנו גישה ישירה למידע אודות כספו – הוא סירב. אולם השופט יהורם שקד, מבית המשפט לענייני משפחה בתל־אביב, קבע כי על הבעל חלה חובה למסור פירוט מלא של נכסיו, וכי כל ניסיון להימנע מכך מעלה עננה כבדה של חוסר תום לב ורצון לנישול האישה. "החיסיון לא נועד לאפשר לעורך דין לשמש 'עיר מקלט' לביצוע עבירות", אמר שקד.

   

  עו”ד מייזלס
  עו”ד מייזלס

   

   

  "ללא עזרתו של בית המשפט", אמרה אתמול האישה, "לא הייתי יכולה להגיע למצב שבו עומדים לרשותי הכלים לחפש את רכושי".

   

  פרקליטו של הבעל, עו"ד רועי סידי, אמר: "מדובר בהחלטה תקדימית שפוגעת לא רק בלקוחות, אלא בכלל ציבור עורכי הדין, ובקרוב תוגש בקשת רשות ערעור".

   


  פרסום ראשון: 06.05.17 , 23:58