רביעי 30 בספטמבר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  AP
  ממון • 08.05.2017
  ענקית הציוד הרפואי מדטרוניק תקים בישראל מרכז פיתוח
  החברה תעסיק כ־80 עובדים ביוקנעם ובירושלים • המדינה צפויה לממן כ־30% משכרם למשך שלוש שנים
  מאת נווית זומר

  מדטרוניק, יצרנית הציוד הרפואי לכאבים כרוניים הגדולה בעולם, מתכננת לפתוח בישראל מרכז מחקר ופיתוח בהשקעה של 56 מיליון דולר. המרכז יעסיק בשלב הראשון 80 עובדים, בירושלים וביוקנעם, ויעסוק בשני תחומים מרכזיים: ניטור פעילות המוח וכלי חיזוי בינתי.

    

  מימין: אהרון, איסרק והשר כהן בפגישה אתמול. למעלה: משרדי מדטרוניק במינסוטה | צילום: משרד הכלכלה ואיי־פי
  מימין: אהרון, איסרק והשר כהן בפגישה אתמול. למעלה: משרדי מדטרוניק במינסוטה | צילום: משרד הכלכלה ואיי־פי

   

  טרם סוכם כמה כסף, כמענק, תעביר המדינה לחברה עבור ההשקעה בישראל. מדטרוניק מבקשת מהמדינה סיוע כספי בהיקף מוערך של 15 מיליון דולר. זאת במסגרת מסלול של רשות החדשנות ומשרד הכלכלה שמעניק 30% השתתפות בשכר העבודה העתידי של עובדי המרכז, למשך שלוש שנים. שר הכלכלה אמר אתמול ל"ידיעות אחרונות", כי משרדו אמור תוך 90 יום לאשר את בקשות החברה, וההערכה היא שלאחריהן יחלו ההליכים להקמת המרכז.

  מדטרוניק בישראל

  התמחות: ציוד רפואי, ניטור פעילות המוח וכלי חיזוי בִּינָתִיים

  מחזור מכירות שנתי: 27 מיליארד דולר

  תקציב פיתוח שנתי: 2 מיליארד דולר

  מיקום מרכזי הפיתוח: ירושלים ויקנעם

  השקעה: 56 מיליון דולר

  מועסקים בעתיד: 80 בשלב הראשון

  מועסקים כיום (דרך חברות־בנות): 750

  נוסדה: 1949

  מועסקים בעולם: 85 אלף איש

  סניפים בעולם: 140

   

   

  החברה מעסיקה כ־85 אלף איש בכ־140 מדינות עם מחזור מכירות של כ־27 מיליארד דולר בשנה. לחברה 64 מרכזי פיתוח ברחבי העולם, המתחרים על תקציב פיתוח שנתי של כ־2 מיליארד דולר. בשנים האחרונות התרחבה פעילות החברה באמצעות השקעה בחברות ורכישת חברות בתחומה. היא רכשה כמה חברות ישראליות בהן Given imaging מיקנעם, Oridion מירושלים ו־Super Dimension מהרצליה. כעת מדובר בהקמת מרכז מחקר ופיתוח נוסף, אף הוא ביוקנעם ובירושלים כאמור, במקביל לאלו הקיימים בחברות שרכשה.

   

  כיום, באמצעות אותן חברות, מעסיקה מדטרוניק בישראל כ־750 עובדים בישראל, מהם 175 מהנדסי מחקר ופיתוח. לפני כשנה הקימה מדטרוניק את החממה הטכנולוגית MindUp בתמיכת רשות החדשנות בתחום ה־Digital Health, יחד עם IBM, בית החולים רמב"ם וקרן הון הסיכון הישראלית פיטנגו.

   

  עומאר איסרק, נשיא החברה העולמית, נפגש ודן אתמול בנושא עם השר כהן ומנכ"ל הרשות לחדשנות אהרון אהרון. האחרון אמר אתמול ל"ידיעות אחרונות": "אנו רואים את מדעי החיים והציוד הרפואי כתחום עם פוטנציאל גדול שחשוב לנו לקדם. אנו מקווים שמדטרוניק תהיה שחקן מפתח בתחום המתפתח הזה. האסטרטגיה שלנו היא לקדם סביבות פיתוח חדשניות שאינן קיימות עדיין בישראל או שיש לנו עניין לפתחן".

   


  פרסום ראשון: 08.05.17 , 20:10