{ }
שלישי 10 בדצמבר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  שאול גולן
  ממון • 13.05.2017
  יושבים כפופים מול המחשב? הגאדג'ט שיזכיר לכם להזדקף
  שני טייסים לשעבר ישווקו מספטמבר מכשיר שנצמד לגב העליון – ויפעיל רטט כשתשבו שפופים או תרכינו ראש אל מסך הסמארטפון
  שגיא כהן

  סטארט־אפ ישראלי שהקימו שני יזמים ששירתו כטייסי F16 בחיל האוויר מבקש לסייע לנו להזדקף – וכך לעזור לנו למנוע כאבי גב. חברת Upright (אפרייט) השלימה בימים אלו גיוס המון של מעל מיליון דולר, מכ־13 אלף תומכים באתר קיקסטארטר, זאת במטרה לפתח גאדג'ט קטן בשם Upright Go.

   

  את המכשיר מצמידים על ידי מדבקה לגב העליון, והוא ינטר את היציבה שלכם לאורך היום בעזרת חיישנים מיוחדים. כשהוא מזהה שאתם יושבים שפופים הוא מפעיל רטט קל, שמזכיר לכם להזדקף ולשבת ישר. המטרה: לשפר את היציבה שלכם לאורך זמן.

   

  הרטט מסיח את דעתכם ומרגיז אתכם? ניתן להפסיק אותו ולהשאיר את המכשיר על "מצב שקט", שבו הוא רק אוסף נתונים על היציבה שלכם. אחר כך, דרך האפליקציה, תוכלו לראות מתי וכמה זמן ישבתם שפופים ומתי הייתם ישרים, וכך להשתפר לאורך זמן.

   

  המכשיר נמצא בשלבי ייצור, ויגיע בחודשים הקרובים לאלפי תומכיו בקיקסטארטר. בחברה מבטיחים כי בספטמבר הוא יחל להימכר ברשת ובחנויות ב־99 דולר. עד אז ניתן לבצע הזמנה מוקדמת ב־79 דולר (ועוד 10 דולרים על משלוח לישראל), דרך אתר החברה (uprightpose.com).

   

  המכשיר שיגרום לכם לשבת זקוף
  המכשיר שיגרום לכם לשבת זקוף

   

   

  על הרעיון חשב עודד כהן (45), מייסד־שותף ומנכ"ל אפרייט, אחרי שאמו סבלה מכאבי גב ושום טיפול לא עזר. דרך חבר משותף הוא הכיר את אורי פרוהוף (33), מייסד־שותף והמנהל העסקי בחברה. שניהם היו טייסים בצבא, שהכירו את הכאבים מהם סובלים טייסים בשל העומס שנוצר במהירויות גבוהות על חוליות הצוואר והגב.

   

  Upright Go הוא המוצר השני של החברה. את הסטארט־אפ הם הקימו ב־2014, ואז השלימו קמפיין גיוס המונים מוצלח באתר אינדיגוגו, למכשיר בשם Upright Pro. הוא פועל באופן דומה, אך נדבק לגב התחתון ומיועד לאימונים קצרים של כמה דקות ולא לנשיאה לאורך היום. 20 אלף מכשירים נמכרו עד כה בארה"ב, ישראל, אנגליה, אוסטרליה ומדינות נוספות. החברה אף גייסה כ־4 מיליון דולר ממשקיעים ומהמדען הראשי. החברה יושבת ביהוד ומעסיקה 15 עובדים, בהם פיזיותרפיסט, ומלווים אותה מספר יועצים רפואיים.

   

  פרוהוף: "גם אני סבלתי מכאבי גב חזקים, לא יכולתי לעמוד חצי שעה בלי כאבים בגב התחתון, והשימוש במוצר שיפר את מצבי. ברגע שאנחנו זקופים, השרירים שעוטפים את עמוד השדרה ‑ שנחלשו משנים של ישיבה כפופה מול מחשב וטלפון ‑ מתחזקים משמעותית, והתמיכה שעמוד השדרה מקבל הרבה יותר טובה".

   

  sagi-c@yediot.co.il

   

   

  ידיעות אחרונות