ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום : ידיעות אחרונות
  ממון • 16.05.2017
  דאנקן דונאטס נגד מיסטר דונאטס: "חברה ישראלית העתיקה את הסימנים המסחריים שלנו"
  הענקית האמריקאית תובעת חצי מיליון שקל ממיסטר דונאטס: "העתיקה מאיתנו בעיניים פקוחות כדי לרכוב על המוניטין שלנו"
  ליטל דוברוביצקי

  הרשת האמריקאית "דאנקן דונאטס" ((Dunkin' Donuts טוענת כי חברה ישראלית בשם "מיסטר דונאטס" (Mr. Donuts) עושה שימוש כביכול בסימניה המסחריים כדי להטעות את הציבור וכן בזכויות היוצרים של דאנקן דונאטס בעיצובים, בפונטים ובצבעים המזוהים עם התובעת בכל העולם. הטענות נכללות בתביעה של חצי מיליון שקל שהוגשה אתמול לבית המשפט המחוזי בתל־אביב נגד חברת מר דונאטס 2011.

   

  דאנקן דונאטס טוענת, באמצעות עוה"ד ערן פרזנטי ומדלן כהן ממשרד מ. פירון ושות', כי החברה הישראלית הנתבעת "בחרה להעתיק ולעשות שימוש בסימן מסחרי המאמץ במלואו את ה־Look & Feel ("ההופעה") של סימנה המסחרי, עיצוביה, אריזות מוצרים וכו' של התובעת, כמו גם את נראות הדונאטס עצמם והאריזות, ובחרה בשמה המסחרי מיסטר דונאטס – שהייתה רשת אמריקאית ונרכשה על ידי דאנקן דונאטס עוד ב־1990".

   

  כן נטען כי מעשי הנתבעים "נעשים בעיניים פקוחות, מתוך כוונה ברורה לרכוב על המוניטין האדיר שיש לדאנקן דונאטס בתחום ברחבי העולם, כמו גם כוונתה לגנוב את עיניהם של קהל הלקוחות תוך הטעייתם לחשוב כי הם רוכשים דונאטס המיוצרים על ידי ענקית היצרניות בתחום".

   

  לדאנקן דונאטס יש יותר מ־9,700 סניפים ב־31 מדינות ברחבי העולם, מתוכם כ־6,700 בארה"ב. הרשת מציינת בתביעה כי רק ב־2010 היא השקיעה בפרסום ובשיווק 233 מיליון דולר. "זהו המותג המפורסם ביותר בעולם לממכר דונאטס", נאמר בתביעה.

   

  בישראל הופעל זיכיון של דאנקן דונאטס ב־1996, כשנפתח סניף ראשון ברחוב אבן־גבירול בתל־אביב. בשיאה הפעילה התובעת 9 סניפים בישראל. הסניפים רשמו הפסדים, ובמאי 2001 מינה בית המשפט מפרק זמני לפעילות בישראל והרשת חדלה לפעול כאן.

   

  התובעת מבקשת להוציא צו מניעה קבוע המורה לנתבעת להימנע לעשות שימוש בסימן "מיסטר דונאטס". "שמה של הנתבעת אינו שם מקורי ואף הוא הועתק על ידי הנתבעים בזיקה לאותה רשת אמריקאית שנקנתה על ידי חברת האם של התובעת", נטען.

   

  מיסטר דונאטס הישראלית, שמפעלה ממוקם בכפר־סבא, מייצרת ומשווקת את הדונאטס שלה בשיתוף עם חברה אמריקאית. מיסטר דונאטס מספקת דונאטס לבתי קפה, לפיצריות, לגלידריות, לבתי מאפה, לקונדיטוריות, לבתי מלון, לגני אירועים, לקפיטריות, למזנונים, ועוד.

   

  טרם הוגש כתב הגנה. מחברת מר דונאטס לא נמסרה תגובה עד סגירת הגליון.

   

  lital–do@yediot.co.il

   

   


  פרסום ראשון: 16.05.17 , 20:29