ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  טיפולים המתאימים לתחילת הקייץ | צילום: שאטרסטוק
  זמנים בריאים • 25.05.2017
  אילו טיפולים מתאימים עכשיו ואת מה כדאי לדחות? תשובות לשאלות דחופות, רגע לפני הקיץ
  הכל על רפואה אסתטית/ פרופ' אייל וינקלר

  דומה שבכל שנה עם בוא האביב מתעורר בקרבנו הצורך להתכונן גופנית לעונת השמש והרחצה.

   

  גם השנה אני מקבל פניות ושאלות האופייניות לעונה זו של טרום קיץ.

   

   

  1. נגעי עור

   

  שאלה: האם לקראת הקיץ והחשיפה לשמש יש חובה לבדוק נגעי עור חשודים?

   

  תשובה: בכל עונה הייתי ממליץ ללכת לרופא/ת עור או פלסטיקאי המתמחים באבחון נגעי עור חשודים. חשוב לציין שאם מתגלים נגעים המחייבים הסרה כדאי להסירם מיד, ולפני הקיץ. החשיפה לשמש ולמי הבריכה אינה טובה לריפוי פצע ניתוחי וגורמת לפיגמנטציה אדומה שעלולה להיוותר לצמיתות.

   

   

  2. הרמת פנים

   

  שאלה: האם מותר לעשות הרמת פנים בקיץ?

   

  תשובה: החשש מביצוע הרמת פנים בקיץ הוא למיטב הבנתי נחלת העבר. שורשי החשש הם בשילוב שהיה מקובל בעבר של ניתוח להרמת הפנים עם קילוף הפנים. אכן, לאחר קילוף הפנים אסורה החשיפה לשמש למשך כמה חודשים. ברם כיום מעטים המנתחים המשלבים פילינג כימי או אחר יחד עם ניתוח להרמת פנים. לכן המועד הנכון לביצוע הרמת פנים הוא המועד שבו המטופלת יכולה לקחת לפחות עשרה ימים לחופשה ולהחלמה.

   

   

  3. הגדלת שדיים או הקטנת שדיים

   

  שאלה: האם אפשר להספיק לעבור ניתוח שדיים עוד לפני הקיץ?

   

  תשובה: מדובר בניתוחים המחייבים תקופת החלמה וריפוי. לנשים שיבצעו הגדלת שדיים לא מומלץ לשחות ולהתאמץ למשך חודש לפחות. לנשים שיבצעו הקטנת שדיים אסורה החשיפה לשמש, בגלל הצלקות, לתקופה ממושכת. מי שתעבור ניתוחים אלה טרום הקיץ או במהלכו צריכה לדעת שהיא עלולה להחמיץ את ימי הבילוי בשפת הים ובבריכה. לחום אין כל השפעה מזיקה על ההחלמה מהניתוח, ולכן מי שנוח לה להינתח בימי יולי־אוגוסט יכולה לעשות זאת בלא חשש.

   

   

  4. שאיבת שומן או הקפאת שומן

   

  שאלה: האם אפשר לבצע שאיבה או הקפאת שומן כהכנה מיידית להופעה בביקיני?

   

  תשובה: כן, אבל כדאי להזדרז. אמנם ההחלמה מניתוחי שאיבת שומן היא מהירה – כמה ימים בלבד, שבהם ניכרים על פני העור סימני הניתוח כמו שטפי דם שטחיים – ולהקפאת שומן אין כלל תקופת החלמה, אולם התוצאות של שתי הפרוצדורות עלולות להופיע מאוחר יותר. אזורים שבהם טופל השומן יישארו נפוחים מעט למשך שישה עד שמונה שבועות. המעוניינות להתחטב לקיץ צריכות להזדרז.

   

   

  5. עור הפנים ורצועת המחשוף הנשי

   

  שאלה: האם ניתן לשפר את מצב הפנים והצוואר העליון אשר נצרבו בשמש?

   

  תשובה: השימוש במוצרי קוסמטיקה המעשירים את העור בלחות ובמסנני קרינה מומלץ כדרך קבע. החידוש המשמח הוא שלטיפולים אלה מתווסף נדבך נוסף. המדובר בטכניקה חדישה של הזרקת חומצה היאלורונית. בטיפול העשרת עור הפנים מטרת ההזרקה אינה עיצוב הפנים, לא הוספת נפח ולא מילוי קמטים עמוקים. מדובר בהזרקה שטחית, ממש קרוב לפני העור, בטכניקה עדינה ורב־נקודתית של חומצה היאלורונית חדישה, בעלת סמיכות נמוכה. לחומצה היאלורונית זו גם יכולת מוגברת לספיחת נוזלים מרקמת העור.

   

  בניגוד לטיפול המקובל בחומצה היאלורונית קלאסית המשמשת כחומר המעניק נפח למילוי קמטים ולעיצוב הפנים, מטרתה של זו היא שיפור איכות העור.

   

  החומצה ההיאלורונית העדינה המוזרקת בטיפות זעירות על פני כל שטח הפנים משמשת להעשרת לחות העור ולהענקת ברק וחיוניות לשכבה התת־עורית, ולא להוספת נפח. הזרקת חומצה היאלורונית בטיפות מהווה מבחינתי הכנה מצוינת לשמש ולקיץ.

   

   

  הכותב הוא מומחה בכירורגיה פלסטית

   

  ובניתוחים קוסמטיים משחזרים

   

  winkler.md@winklerclinic.co.il

   

   


  פרסום ראשון: 25.05.17 , 21:31