שני 18 בדצמבר 2017
ידיעות אחרונות
ממון • 08.06.2017
הפרלמנט | ספרני מועצה אזורית עמק המעיינות
מי מגיע לספריות, מהו רב־המכר המפתיע של הזמן האחרון, ועל אילו ספרים אתם אוהבים להמליץ?
ישראל מושקוביץ

מימין לשמאל: דליה טוביה (65) מחמדיה: "מגיעים כל סוגי האוכלוסייה. רב מכר מפתיע: 'הטרילוגיה הנפוליטנית'. אוהבת להמליץ על 'טירת הזכוכית'" 

 

אלעד ערמון (36) משדה נחום: "מגיעים המון תלמידים במשך היום, והרבה הורים צעירים אחה"צ. רב מכר מפתיע: 'כבר לא מתים מאהבה'. המלצות: לילדים – 'אריה הספריה' ו'לילה בלי ירח'. למבוגרים 'פרנסוס על גלגלים', 'מישהו לרוץ איתו', 'המשחק של אנדר'"

 

רוני קרובי (70) מגשר: "לצורך קריאה מגיעים גילאי שנה עד 8 ומסיום תיכון עד זִקנה. לחדרי העיון (פתוחים 24/7) – כל הגילים הלומדים. רב־מכר מפתיע: 'שרלוטה'. ההמלצות – לפי הקורא והמגוון"

 

נעמי בשיא (68) ממעלה גלבוע: "מגיעים מכל הגילים. רב־מכר מפתיע: 'יומנו של חנון'. לילדים אני שמחה להמליץ על ספריו של ינץ לוי 'הדוד אריה', וכן ספריהם של שלמה אבס ומיכאל אבס, וחיים ולדר ('ילדים מספרים על עצמם'). למבוגרים – ספרי שמי זרחין ואלנה פרנטה"

 

רבקה שורק (81) מעין הנצי"ב: "מגיעים מכל הגילים. חדר העיון פעיל ביום ובלילה. רב־מכר מפתיע: כל ספרי ג'וג'ו מויס. גם 'מלכת היופי של ירושלים'. המלצות: לילדים סדרת 'מנהרת הזמן', למבוגרים ספרי מאיר שלו"

 

חגית פשחור (48) ממירב: "מגיעים בעיקר אמהות, ילדים ובני נוער. אני אוהבת להמליץ לילדים על 'אלרגיה' של יהונתן גפן, ולמבוגרים על 'אל תיגע בזמיר' בתרגום החדש"

 

הגר סלומון (67) מניר דוד: "מגיעים תלמידים, פעוטות לשעת סיפור ומבוגרים. רב־מכר מפתיע: 'למה לך להיות מאושרת אם את יכולה להיות נורמלית?' למבוגרים אני ממליצה על ספרי מאיר שלו, 'והיום איננו כלה', 'מלכוד 67'. לנוער: 'עץ השקרים', 'שרוטה', 'בורות', סדרות 'נרניה' ו'גיבורי האולימפוס', 'פלא'"

  

 

 
צילום: גיל נחושתן
צילום: גיל נחושתן

 


פרסום ראשון: 08.06.17 , 16:46