שני 19 במרץ 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
רפי דלויה
ממון • 11.06.2017
חשש לניגוד עניינים במעבר גיא פינס ל"קשת"
אביב גלעדי, מבעלי ערוץ 10 ומי שצפוי לגזור קופון של מיליונים מהעסקה, שותף בחברת ההפקה של התוכנית • חוק הרשות השנייה אוסר זאת, וכעת מעבר תוכנית הבידור לקשת עומד בפני מכשול
רז שכניק

קשיים באישור עסקת גיא פינס וזכיינית ערוץ 2 "קשת". הרשות השנייה החלה לבדוק את העסקה, בעקבות חשש לשותפות של איש העסקים ומבעלי ערוץ 10, אביב גלעדי, בחברת ההפקה של התוכנית.

 

ב־23 במאי הודיעו בקשת על מהלך משמעותי בענף הטלוויזיה: העברתו של גיא פינס עם תוכנית הבידור המצליחה שלו מערוץ 10. פינס צפוי לעלות ברצועת הערב היומית של קשת לפני "תוכנית חיסכון" כבר באוגוסט הקרוב.

 

אלא שהרשות השנייה החלה לבדוק את העסקה ואנשיה צפויים לבקש הבהרות מקשת ומגלעדי, מבעלי חברת RGE השותפה בערוץ 10, ומי שידוע כמי שמפיק את התוכנית יחד עם פינס. חוק הרשות השנייה (סעיף 62) אוסר על בעל זיכיון או רישיון בטלוויזיה להתקשר עם בעל זיכיון או רישיון אחר לטובת הפקת תוכנית - לכאורה מה שעומד לבצע גלעדי במהלך הנוכחי.

 

ברשות מבקשים לוודא שיש עמידה בהוראות החוק ולכן החלו לבדוק את הנושא. "אנחנו אכן בוחנים את הנושא", אישרו אתמול ברשות השנייה. מקבוצת RGE סירבו להגיב והפנו לקשת, שמסרה בתגובה כי "קשת מקפידה ותקפיד לשמור על הוראות החוק".

 

גלעדי עצמו צפוי לגזור קופון של מיליונים מההעברה. כפי שפורסם ב"ידיעות אחרונות", עלות הפקה של תוכנית לקשת צפויה לנסוק לסכום של כ־100 אלף שקל לערב, זינוק של כ־40 אחוז לעומת העלות בערוץ 10. בקשת הכחישו את הסכומים.

 

"ערב טוב עם גיא פינס" עברה לערוץ 10 מחברת הכבלים HOT לפני כשבע שנים. זה היה מהלך מנצח מבחינת ערוץ ‭,10‬ שגבר בחלק מהימים ברייטינג על הרצועה המקבילה באותה שעה של ערוץ ‭.2‬ כעת קשת היא שרשמה מהלך משמעותי בשוק ומצליחה לבנות לעצמה רצועה מובילה שתהיה תוספת כוח קבועה בעולם שבו יתחרו שלושה ערוצים מסחריים, וגם מול איחוד אפשרי של רשת וערוץ ‭.10‬

 

בין קשת לפינס נוהלו מגעים בחודשים האחרונים, כחלק ממאמציה של קשת להעמיד שבוע שידורים רצוף. בנובמבר ‭,2017‬  בהנחה שלא יהיו תיקוני חקיקה בחודשים הקרובים, צפויות קשת ו"רשת" להתפצל מערוץ 2 ולעבור מזיכיון לרישיון שידורים של שבוע רצוף. גורם המקורב לעסקה מסר בתגובה כי ההתקשרות של קשת בוצעה מול חברת הפקות שבבעלותו המלאה של גיא פינס.

 


פרסום ראשון: 11.06.17 , 20:42