שבת 24 בפברואר 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
מותג. לוי
7 לילות • 14.06.2017
מהדורה מיוחדת
נערכים לפיצול: החל המרוץ של קשת ורשת אחרי הטאלנטים של חדשות ערוץ 2
רז שכניק

ביום שאחרי פיצול ערוץ 2 לשני ערוצים, קשת ורשת - אם אכן ייצא לפועל בנובמבר הקרוב - חברת החדשות של הערוץ עלולה למצוא את עצמה מתמודדת עם כמה דילמות.

הראשונה: ענייני תיאום. במשך שלוש שנים, החברה תצטרך לשדר במקביל לשני הערוצים. אם למשל, טראמפ יבקר שוב בארץ ובקשת ירצו 30 דקות מהג'ינג'י, אבל ברשת רק רבע שעה, מה יעשו בחדשות? איך יוותרו על אוטונומיה עיתונאית בקביעת פריצות לשידור מהסוג הזה? ומה יהיה עם המהדורות עצמן? אם זכיינית אחת תמכור שמונה דקות של פרסומות בחדשות והשנייה רק שש? ואיך בכלל אפשרי תיאום כזה בין גופים מתחרים? אלו שאלות שהממונה על ההגבלים יצטרך לתת עליהן את הדעת - וייתכן שדעתו לא תהיה נוחה.

חוק הרשות השנייה קובע שחברת החדשות של ערוץ 2 תצטרך לשדר באותו היקף בשני הערוצים כפי שהיה לפני הפיצול, נכון ל־2011. מה יקרה אם קשת לא תרצה את 'תוכנית חיסכון' נוכח הרכישה של גיא פינס ורשת כן? כאן התשובה דווקא ברורה: אין אפשרות. ובכך ניטלת מהזכייניות היכולת לעצב את לוח השידורים כרצונן.

"יש פה כאוס של ממש", אומר בכיר באחד הערוצים, "בינתיים אין תשובות ונובמבר מתקרב". ועדה בראשות יו"ר חדשות 2 תמי רווה כבר עוסקת בנושא, עם נציגים של קשת ורשת. "אנחנו יושבים על רשימה של נושאים שיכולים ליצור בעיות כדי להגיע לכמה שיותר הסכמות", אומרת רווה, "זה בוודאי יטיל עול נוסף על מנכ"ל החדשות אבי וייס, שיצטרך לעשות את התיאומים".

מעבר לזה, כבר החל המרוץ הפנימי בין הזכייניות על טאלנטים של חברות החדשות, הן מ־2 והן מערוץ 10. המטרה: להחתים את הכוכבים על חוזים ארוכי טווח שיוכלו לתת יתרון לכל זכיינית, ביום שבו חברת החדשות תירכש על ידי אחת מהן. השמות שהועלו בזכייניות הם טלי מורנו, קרן מרציאנו ורוני דניאל. "בחדשות 2 חוששים שבעוד שנה יתחילו בחישות לקראת הקמת חברת חדשות נוספת. במקרה כזה ב־2 יצטרכו להילחם על האנשים שלהם, ואולי לפתוח חוזים", אומר בכיר באחד הערוצים, "שתי הזכייניות למעשה מנסות כבר להתחיל להקים חברת חדשות ב'".

דבר טוב אחד כנראה ייצא מכל הבלגן: כתבות הפרומו האגרסיביות לתוכניות של הזכייניות במהדורות, אמורות להגיע לסופן. קשת לא תרצה לראות בחדשות שלה קידום ל'משחקי השף' של רשת, ואין שום סיכוי ש'ארץ נהדרת' תקבל פוקוס במהדורה ברשת. אחרי 24 שנה, נמצא פתרון לסיפור הזה.

 


פרסום ראשון: 14.06.17 , 04:27