שישי 15 בדצמבר 2017
ידיעות אחרונות
בצל של עצמו. טסי
7 לילות • 14.06.2017
טס נמוך
מה קרה לקריירה של פאר טסי ולמה אין סיכוי למי שלא יודע לשחק את המשחק
עינב שיף

הכל מתנהל כשורה בקליפ היפה של פאר טסי ל'גדולה מהחיים', השיר החדש והלגמרי לא רע שלו. אלא שאז מגדלי עזריאלי מבצבצים. כן, הזמר שכל עיסוק בו מתחיל ונגמר בשאלה "האם פאר טסי תקוע בדרך השלום?" עדיין שם, ברגע המכונן של הקריירה שלו. לטסי נעשה עוול מסוים. כשיצא באוקטובר 41', 'דרך השלום' שבר בצורת בתחום הלהיטים־הופכי־מדינה. אחרי תקופה ארוכה של בלבול בתעשייה בגלל ריבוי פלטפורמות וטעם קהל הפכפך, בא שיר פופ נהדר וריסק את הקופות. ובהיעדר סטטיק ובן־אל ועם אייל גולן על הקרשים, טסי ו'דרך השלום' זכו בתשומת לב שחרגה לחלוטין מפרופורציות.

וכך הווקאליסט והיוצר המוכשר רק השתחרר מהטענה כי הוא לא יותר מחקיין של גולן - וכבר מוסמר לצל שנצמד לו לנשמה. ואכן בשלוש השנים שחלפו טסי לא הוציא חומרים ברמה של 'דרך השלום', אבל גם לא כל כך התרסק כמו שנוטים לחשוב. 'כל העיר שלנו' עם עדן בן־זקן, למשל, נדבק היטב. אבל הכמיהה לכך שקול הזמיר שלו יבקע שוב מכל מכונית שנייה מוסיפה לרדוף את טסי. הכל מוגדר אך ורק ביחס למדד 'דרך השלום'. ונדמה כי אחת הסיבות לכך לאו דווקא קשורה לשירים.

טסי, להבדיל מקולגות שלו, פשוט אינו משחק טוב את המשחק, שהנפקת להיטים היא רק חלק מהחבילה הדרושה כדי לנצח בו. להבדיל מדמויות כמו גולן, סטטיק ובן־אל, נועה קירל, אביב גפן ומירי מסיקה, טסי לא מחזיק אישיות ציבורית מעניינת מספיק. אין לו ממש הומור עצמי ובראיונות הוא תמיד במגננה, כזכור מהכתבה שהתפוצצה ב'אולפן שישי' ותורגמה לאחד ממערכוני דדי דדון (מה שחיזק את התפיסה שהפרודיה מבוססת עליו).

רוב האמנים הבולטים בפופ הישראלי הבינו מזמן שהעולם זה לא מה שהבטיחו להם - ושללא נוכחות טלוויזיונית וכעת גם דיגיטלית קבועה ומשמעותית, גזר דינם יהיה מוזיקלי בלבד. חלק משתלבים בריאליטי, אחרים מפציצים ברשתות החברתיות ויש כאלה שמתמחים בלייצר מהומה תקשורתית. במגרש של המיינסטרים, תפילה שבועית לאלוהי הפלייליסט היא לא אסטרטגיה לשגשוג, אלא לאולקוס. עצוב, מבאס ולא רומנטי במיוחד, אבל ככה מי שבאמת מנהלים את העסק - הילדים - לא שוכחים אותך.

עם זאת, גם להספיד את טסי לא יהיה חכם. על מה שאין לו בכריזמה הוא מפצה בסבלנות ובעקשנות. הן אלו שהובילו אותו לכביש ההוא. אולי בזכותן - לצד קמצוץ מלח לפרסונה שלו - הוא גם ייחלץ ממנו.

 


פרסום ראשון: 14.06.17 , 04:27