שלישי 21 בינואר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  חדשות • 13.06.2017
  נלחמים על כבודם
  הרופאים החדשים של המחלקה ההמטו־אונקולוגית בהדסה מתייצבים מול הביקורת: "המחלקה עובדת היטב, הצוות מקצועי - ואנחנו קוראים לרופאים המתפטרים לחזור"
  רותם אליזרע

  הצוות החדש של המחלקה ההמטו־אונקולוגית בהדסה קיים אתמול מסיבת עיתונאים ראשונה, ולא רק כדי להציג את העובדים, אלא בעיקר על מנת להילחם על שמם הטוב.

   

  "אני שמח שאחרי עשרה ימים המחלקה עובדת ואנחנו מטפלים בילדים. אם מישהו ממשפחתי היה צריך לקבל טיפול, הייתי שולח אותו למחלקה הזו. יש פה את כוח האדם הטוב ביותר בארץ. לא התפשרנו על אף אחד", אמר מנהל בית־החולים, פרופ' זאב רוטשטיין.

   

  לדבריו, "יש כיום במחלקה 14 ילדים מתוך 17 מיטות. אנחנו לא עושים עדיפות של מישהו אחד על מישהו אחר. בטח שאנחנו לא מעדיפים תיירות מרפא. הסכומים שפורסמו, שאנחנו מקבלים 500 אלף דולר למטופל, זה ממש לא נכון".

   

  ד"ר גל גולדשטיין, מנהל המחלקה החדשה, הוסיף: "לא יודע מה גרם להורים לומר שאנחנו לא מקצועיים. אני מניח שזה בגלל התחלופה של הרופאים, מכאלו שהם הכירו במשך שנים לרופאים חדשים".

   

  "באתי במיוחד מארצות הברית. יש לי קריירה ארוכה עם ניסיון רב בטיפול בילדים וכתבתי מעל מאה מאמרים", אמר פרופ' יוסי לבר, שהגיע מניו־יורק להדסה. "לא הפסקתי לרגע את העבודה הקלינית שלי לאורך כל הקריירה. אני לא יודע למה 'נשמות טובות' טענו שאין לי ניסיון בטיפול בילדים. תנו לנו לעבוד. עזבו את כל הסחות הדעת מסביב".

   

  פרופ' איתן כרם, מנהל אגף רפואה בעין־כרם, הוסיף: "כאשר הרופאים המתפטרים הבינו שאין סיכוי להעביר את המחלקה, הם ניסו להרוס אותה, לעשות חיסול ממוקד".

   

  בג"ץ דחה אתמול את עתירת ההורים לאסור על הדסה להביא רופאים משיבא. במקביל, רופאי שיבא שיגרו אתמול מכתב לרופאים המתפטרים וקראו להם לחזור לעבודה.

   

  ההורים הנאבקים בהחלטה אמרו בתגובה: "דברי רוטשטיין והצטדקות הרופאים החדשים שהובאו להדסה היו פתטיים. אנחנו קוראים לרעיית ראש הממשלה, פסיכולוגית הילדים שרה נתניהו, להפעיל את השפעתה כדי להפסיק את ההתעללות הממשלתית במאות ילדים ירושלמים חולי סרטן ובני משפחותיהם".

   

  ושרה נתניהו אכן התערבה. בעקבות מכתב ששלחו אליה חברי הכנסת איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני) ויהודה גליק (הליכוד) היא פנתה לראש הממשלה, שקיים מספר שיחות בנושא עם שר הבריאות. בנימין נתניהו ויעקב ליצמן צפויים להיפגש בימים הקרובים עם ששת הרופאים הבכירים שהתפטרו במטרה לפתור את המשבר בין הצדדים.

   

   


  פרסום ראשון: 13.06.17 , 23:38
  ידיעות אחרונות