שישי 15 בדצמבר 2017
ידיעות אחרונות
ספורט • 16.06.2017
סיום יפה לעונה נהדרת
רפאל נאה

גמר הפיינל־פור היה המשך ישיר לעונה הסדירה הנהדרת והתחרותית שסיפקה לנו ליגת העל השנה. אחרי האכזבה מהעונה שעברה, כאשר הפסידה את האליפות בבית בגמר מול מכבי ראשל"צ, הפועל ירושלים זכתה בפעם השנייה בתולדותיה בכתר עם ניצחון צודק על מכבי חיפה.

 

בסופו של דבר, הקבוצה מהבירה היא החזקה בארץ, למרות העליות והירידות מהן סבלה לאורך העונה. היא אמנם ניצחה בסיום בפער של שבע נקודות בלבד, אבל בהתאם ליכולת שהפגינה בשני הרבעים האחרונים, ההפרש יכול היה להיות לפחות כפול בסיום. כולם יכולים לומר מה שהם רוצים על מאמן הפועל ירושלים, סימונה פיאניג'אני, אבל עם הניסיון העשיר שיש לו הוא השאיר את עופר רחימי מאחור. ברכות על הכתרתו כמאמן השנה – כדורסל הוא יודע.

 

מכבי חיפה ניסתה לתת מה שהיא יכולה, אבל נגד הקבוצה החזקה מהבירה זה לא היה קל. ירושלים פשוט נראתה טובה יותר ומוכנה יותר. ג'ון דיברתולומאו, שקיבל לפני המשחק את פרס שחקן העונה, גילה שמול הקבוצה של פיאניג'אני – שמשחקת כדורסל לא פחות אגרסיבי מהקבוצה שלו – הדברים הרבה יותר קשים מאשר נגד מכבי ת"א בחצי הגמר. ואגב – מגיעה מילה טובה לשופטים ספי שמש, עומר אסתרון ועופר מנהיים, ששלטו במשחק ללא בעיות.

 

בעבר, המארגנים היו חוששים כי הדחת מכבי ת"א לפני הגמר תביא ליציעים ריקים בהיכל. הפעם לא הייתה דאגה כזו, אפילו לא לרגע. שתי הפינאליסטיות היו מספיק אטרקטיביות כדי למלא את האולם עד אפס מקום, וליצור אווירה מדהימה שלא זכורה ממעמדים דומים. אמנם ל־7,000 הירושלמים היה יתרון מספרי, אבל גם אלפי החיפאים שעשו את הדרך מהצפון היו ססגוניים ורועשים.

 

ביוון צריכים ללמוד משהו מהאירוע הזה. אפשר גם להרים משחק צבעוני ומהנה בלי לגמור את העסק בפיצוץ. אין לנו במה להתבייש, יש כאן קהל כדורסל נפלא שצמא להצלחה של הקבוצות שלו, ואמש האוהדים של ירושלים וחיפה נהנו ממשחק גדול.