ראשון 18 באוגוסט 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  ׳™׳“׳™׳¢׳•׳× ׳׳—׳¨׳•׳ ׳•׳×
  ממון • 19.06.2017
  בפעם הראשונה ברהט: מגדלים להשכרה
  האם תאושר התוכנית המהפכנית? חברת "דירה להשכיר" תקים בניינים של 10 קומות עם מאות דירות להשכרה ביישובים חורה ורהט שבנגב
  מאת עופר פטרסבורג

  בראשונה: מגדלים ביישובי הפזורה הבדואית בדרום עם דירות להשכרה לטווח ארוך. הפרויקט של החברה הממשלתית "דירה להשכיר" יתקיים כחלק מפעילות רשות הבדואים לצמצום הפערים בחברה הבדואית.

   

  הקמת המגדלים תהיה פורצת דרך ונקודת מפנה במבנה האורבני של היישובים, שכן הרוב המוחלט של הבנייה ביישובים כיום היא צמודת קרקע, ויש מעט מאוד בניינים של 3־4 קומות.

   

  בשלב הראשון תפעל דירה להשכיר ברהט ובחוּרה. ברהט יוקמו 72 דירות של דירה להשכיר, שני מגדלים של 10 קומות כל אחד שיכילו 72 דירות. במועצה המקומית חורה ייבנו 120 דירות של דירה להשכיר על פי אותה המתכונת.

   

  מנכ"ל דירה להשכיר, עוזי לוי, נענה לפנייתו של יאיר מעיין, מנכ"ל הרשות לפיתוח התיישבות הבדואים בנגב, ליזום פרויקטים של דיור להשכרה לציבור הבדואי. אתמול התקיימה ישיבה בנושא בעיר רהט בהשתתפות ראש העיר טלאל אל קרנאווי, שבירך על היוזמה למתן פתרונות דיור למחוסרי דיור במגזר ואמר כי מדובר בפרויקט מורכב וכי נדרש לבחון היטב את התאמתו למגזר הבדואי. מדובר בפרויקטים מהפכניים לא רק בהיבט הנדל"ן, אלא גם בהיבט החברתי ואופי הבנייה המסורתית המוכרת עד כה ביישובי הבדואים.

   

  עוד דבר ייחודי הדורש התמודדות בפרויקט ביישובי הבדואים נוגע ליחסים בין התושבים שיתגוררו בדירות להשכיר. השיוך השבטי והקהילתי חשוב מאוד ומחייב התאמה ושילוב נכון בין הדיירים.

   

  מחיר הדירות להשכרה ברהט נע כיום סביב 2,500 שקל לחודש. על פי המתווה המדובר, ההערכות הן שמחיר השכירות בדירות שיושכרו במסגרת פרויקט דירה להשכיר יגיע ל־2,000 שקל, 20% מתחת למחיר השוק. יאיר מעיין החליט לסבסד את עלות הפיתוח של הקרקע, ועל ידי כך להשיג את ההנחה במחיר השכירות.

   

  את הפרויקט תוביל דירה להשכיר. בשלב הראשון היא תבצע את התכנון, ולאחר מכן תשווק את הפרויקט ליזמים. בתום 20 שנות שכירות יהיו הדירות לרכוש של היזם, כפי שנהוג בכל הפרויקטים הנוכחיים של דירה להשכיר.

   

  ofer-pt@yedioth.co.il

   


  פרסום ראשון: 19.06.17 , 21:17