ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  ׳™׳“׳™׳¢׳•׳× ׳׳—׳¨׳•׳ ׳•׳×
  חדשות • 03.07.2017
  הגביע המתוק של גלידת בוזה
  גואל בנו

  הגלידה לקידום השלום: אדם זיו מקיבוץ סאסא ועלאא סוויטאת מהכפר תרשיחא, יהודי ומוסלמי שהקימו יחד את גלידת "בוזה", קטפו את הפרס הראשון העולמי מטעם האו"ם ומרכז העסקים "פולר" על תרומתם לקידום השלום.

   

  בטקס שנערך בקליבלנד שבארה"ב הוענק הפרס הייחודי והראשון מסוגו לעסק ישראלי, הנמצא בבעלות יהודית־מוסלמית, על תרומה לקידום השלום באמצעות עסקים. הרשת בעלת חמישה סניפים: שניים במרכז תל־אביב ושלושה בצפון, ובכלל זה מרכז מבקרים בקיבוץ סאסא, היא מעסיקה 50 עובדים, יהודים וערבים, והחלה את דרכה בייצור ובמכירה של גלידה גלילית משובחת במבנה קטן בתרשיחא.

   

  זיו (31) למד באיטליה איך מכינים גלידה ובכפר תרשיחא פגש את עלאא סוויטאת (34), בעל מסעדה מקומית, שנדלק על הרעיון — והשניים פתחו לפני חמש שנים את בוזה ("גלידה" בערבית) בתרשיחא.

   

  השניים לא הסתירו את התרגשותם לאחר שמתוך אלפי עסקים שהיו מועמדים, נבחרו 17 בלבד ובראשם בעלי הגלידה הייחודית, עם טעם מתוק במיוחד של דו־קיום. "אנו גאים להיות חלק מרשימה מופלאה של עסקים שמשתמשים בפעילות עסקית כדי לקדם מטרות למען עולם טוב יותר", אמרו השניים. "הפרס מהווה מסר לעולם כולו ולחברה הישראלית בפרט שעסקים יכולים לשמש גשר נהדר לפעילות ולצמיחה משותפת, אפילו באזורים שנמצאים במציאות מתוחה, ולקוות לימים טובים יותר של הידברות, הקשבה וחיים באחווה ובשלום, ערבים לצד יהודים".

   

  זוכים בפרס על תרומתם לקידום השלום
  זוכים בפרס על תרומתם לקידום השלום