שישי 19 באפריל 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  טל טלמון | צילום: ירדן הראל
  זמנים מודרנים  • 03.07.2017
  "אני פוחדת שיצמצמו אותי לתחת וציצי"
  היא גרושה פעמיים וישנה באלכסון כבר שנה וחצי. אחרי שהתפעמנו מהחשיפה הרגשית והנפשית שלה ב"מחוברים", עכשיו מגיעה גם החשיפה הגופנית, בעירום מלא, לכל אורך סרטו החדש של דובר קוסאשווילי, "זוג יונים". טל טלמון, "ברווזון מכוער" שהייתה לאישה יפהפייה ואמיצה, בראיון, איך לא, הכי חושפני שיש
  איתי סגל | צילום: ירדן הראל | סטיילינג: מיטל ברונר

  טל טלמון היא מסוג הבחורות האלה, שאתה בטוח שאתה יודע עליהן הכל. שנדמה לך שאם קראת שלושה אייטמים עליה ברכילות, אתה מסוגל להכין עליה פרופיל פסיכולוגי מעמיק. היא נראית כמו מישהי שכבר פגשת – עוד שחקנית נרקיסיסטית, חיה בבועה של עצמה, יפה מאוד וגם יודעת את זה. אבל אין צליל רועש יותר מזה של ניפוץ הדימוי שבראת לעצמך בראש ושלוש דקות לתוך הראיון עם טלמון, כל מה שחשבתי שאני יודע עליה התפוגג בבת אחת. "כן", היא מהנהנת, "מאז 'מחוברים', יש שתי תגובות שכיחות אליי ברחוב: או שרוצים לחבק אותי או שרוצים לשדך לי מישהו. זה שבר איזו סטיגמה שהייתה עליי: שחקנית רודפת בצע שחיה את התעשייה. אין דבר רחוק ממני. אני גרה בהרצליה. ממוצע הגילים של השכנים שלי הוא 70. אני בנאדם שקט. שונאת את הטלפון שלי. אין לי פייסבוק. אני מתרגשת מזה שיש לי קופת חולים מכבי ליד הבית".

   

  ואכן, טל טלמון היא ההפך מכל מה שנדמה לכם: מצחיקה, מודעת לעצמה, רהוטה מאוד, וגם חסרת ביטחון ועדיין מבוהלת מהחיים באופן שקל להזדהות איתו. "לא חשבתי שאהיה לבד בגיל הזה", היא לוקחת שלוק מהקפה הקר שלה, "ואהרהר ברצינות להקפיא ביציות. יש לי חברות יותר מבוגרות ממני שלא מצליחות להיכנס להיריון ואומרות 'חבל שלא עשיתי'. כמו שאני עושה ביטוח כשאני טסה לחו"ל, אני עושה ביטוח ביציות. מה אכפת לי. בוא נגיד שזו הוצאה כספית יותר שווה מלקנות נעליים בזארה".

   

  היא בת 34, גרושה פעמיים וישנה באלכסון כבר שנה וחצי. ראיתם אותה ב"דני הוליווד", "מסכים", "נשות הטייסים" ובעונה האחרונה של "מחוברים" – מתמודדת עם שאלות קיומיות כמו "יחסינו לאן?" החל מהשבוע תראו ממנה יותר ממה שאי פעם פינטזתם, בתפקיד ראשי מפתיע בסרט החדש של דובר קוסאשווילי, "זוג יונים", העוקב אחר יום הנישואים של זוג במשבר. טלמון, אין דרך אלגנטית יותר לכתוב את זה, מופיעה בעירום מלא לאורך כל הסרט לצד הפרטנר המצוין שלה, אסף גולדשטיין. הפוסטר הפרובוקטיבי של הסרט, שבו נראית טלמון בעירום מלא, כשהיא יושבת על כיסא שמסתיר את מה שצריך, מעביר את המסר: זה לא עוד סרט ישראלי.

   

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  היא לא אומרת את זה במפורש, אבל טלמון מקווה ש"זוג יונים" יעשה לקריירה שלה את מה שעשה הסרט הראשון של קוסאשווילי, "חתונה מאוחרת", לקריירה של רונית אלקבץ ז"ל. אין לה בעיה שאנשים יבואו בשביל העירום, אבל אם כבר קניתם כרטיס, תהיו נחמדים ותישארו בשביל האמנות. "אני מפחדת מהערות של גברים ברחוב. שבמקום להגיד לי, 'איזה שחקנית נהדרת', יצמצמו אותי לתחת וציצי. אובייקט מיני. הלוואי שאנשים יסתכלו על זה כמו שאני באתי לתפקיד הזה. יש בי תקווה שגם אלה שיבואו לראות ציצים, אחרי עשר דקות ישכחו מהעירום ויתרכזו בסרט".

   

  ב"זוג יונים". הולכת עד הסוף במשחק | צילום: אסף סודרי
  ב"זוג יונים". הולכת עד הסוף במשחק | צילום: אסף סודרי

   

  משפחה תומכת

   

  באופן טבעי, אלה הימים הלחוצים והמתוחים שלפני הפרמיירה. הביקורות. ומכירות הכרטיסים. טלמון מנסה לשדר עסקים כרגיל. כשהיא קיבלה את הפוסטר הנועז בפעם הראשונה, הדבר הראשון שעשתה היה לשלוח אותו למשפחה. "כתבתי להם, 'חבר'ה, זה המצב, זה מה שיש, תתמודדו'. אני לא חושבת שיכולתי ליפול על משפחה יותר תומכת. שואלים אותי כל הזמן מה ההורים שלי חושבים. אמא שלי דוקטור לפסיכולוגיה, אז היא מבינה, ואבא שלי, שהוא מנצח למוזיקה קלאסית ואמן בעצמו, מבין את זה היטב. אחרי שעברתי את האודישן, הסברתי להם מה דורש התפקיד. הם לא התרגשו. במשפחה שלי מתייחסים אליי כאל מישהי עם ביצים של שור. נכון, אחי ואחותי הקטנים לא יבואו לראות אותי בסרט, אבל אני מבינה שקשה להם לראות את אחותם הגדולה מתערטלת לחלוטין, בכל המובנים".

   

  מישהו בסביבתך ניסה להניא אותך מזה?

   

  "אף אחד. אמרתי לא מזמן לגיס שלי, 'מעניין איך יקבלו את זה'. הוא שאל, 'אם היית יודעת שלא יקבלו את זה ולא יאהבו, עדיין היית עושה את זה?' התשובה המיידית הייתה 'כן'. כי התפקיד הזה ומה שהוא דרש ממני משמעותי עבורי יותר מעוד אתגר משחקי. בגלל שהייתי ילדה שמנה, ברווזון מכוער, הייתה לי כאן הזדמנות לשבור מחסום של הגוף שלי. אני בנאדם שלא הולך עם ביקיני, אני חולפת על פני מראות. יש משהו בחשיפה כזאת – כמו בסרט הזה, כמו ב'מחוברים' – משהו תרפויטי. זה כמו להיכנס לאש. תחשוב איזו שנה הייתה לי. הקאתי את עצמי. חשפתי את עצמי רגשית ב'מחוברים' וחשפתי את עצמי פיזית ונפשית בסרט של דובר. יש כאלה שיאהבו, יש כאלה שלא. נתמודד".

   

  קל לומר, קשה ליישם.

   

  "בעיניי, כדי להיות עירומה בסרט, צריך הצדקה. מי שיראה את הסרט, יראה לבד כמה זה מוצדק. העירום הוא חלק בלתי נפרד מהדרמה של הסרט הזה. אני כל כך שלמה עם התהליך שעברתי, שלא כל כך אכפת לי. אני יודעת שנתתי את הכי טוב שלי. אז נכון שלצד תגובות כמו: 'את עושה חסד לקולנוע הישראלי' ו'את אמיצה', היו גם תגובות כמו: 'עדיף שתהיי זונה' ו'מי ירצה להתחתן איתך'".

   

  לא מעליב?

   

  "א', מי בכלל רוצה להתחתן", היא צוחקת. "ב', אני לא יודעת להסביר איך, אבל אני חסינה לתגובות כאלה. אני לא מתגוננת ולא מתנצלת על שום דבר. אני לא שחקנית פורנו. אני שחקנית טוטאלית. אני חושבת שאם הייתי צופה מהצד בשחקנית אחרת עושה את זה, הייתי אומרת לעצמי: 'יו, איזה מדהים שהיה לה את האומץ לעשות את זה'. יכול להיות שמתישהו אני אהיה בשוק שעשיתי תפקיד כזה, אבל עשיתי את זה".

   

  הרבה שחקניות מתחרטות במבט לאחור שהסכימו להתפשט.

   

  "אני מאמינה מאוד באמנות או נמות. הרבה מאוד שנים אמרתי 'לא' לדברים שיכולתי לעשות מהם כסף, אבל יהרגו לי את הנשמה. אני הולכת עד הסוף במשחק. אני לא חושבת שאצטער על זה – אני לא אדם שמתחרט על דברים – אבל מי יודע, אם הילד שלי יבוא אליי ויגיד לי, 'אמא, מסתלבטים עליי בבית ספר בגללך', אני מקווה שהוא יהיה אמן כמו כל המשפחה שלי כדי להבין מה הניע אותי".

   

  תהליך החזרות האינטנסיבי על הסרט נמשך ארבעה חודשים. על הגבול הדק שיכול להימתח לפעמים בין אמנות לניצול, בטח בסרט שדורש התערטלות מקסימלית, אומרת טלמון: "אם כבר, אני זאת שהכרחתי את דובר לעשות את החזרות בעירום. אני זוכרת את עצמי בדקות שאחרי שהתפשטתי בפעם הראשונה נכנסת למכונית ואומרת לעצמי: 'עשיתי את זה! זה מאחוריי!'"

   

  זה לא מעמד סופר־מביך?

   

  "היה שם יין, אמרתי: 'חבר'ה, בוא נשתה כדי להוריד את הפאניקה'. אבל הרגשתי שאני לא קלולס. אני יודעת בדיוק מה אני עושה. הם היו כל כך חמודים, כי הם ניהלו שיחה נונשלנטית, כאילו אף אחת לא מתפשטת לידם עכשיו. הם גרמו לי להרגיש מאוד בנוח. למרות שזה באמת מוזר".

   

  טוב, לא בדיוק העבודה הרגילה ביותר בעולם.

   

  "כן, לא כולם יושבים בעירום על הפרטנר שלהם", היא צוחקת, "אבל כל כך הייתי קרובה לאסף, שזה לא היה לי מוזר עד כדי כך. אחד הדברים שממש קנו אותי בדובר זה שהוא אמר לי, 'אני מבקש ממך לא לרזות, לא להתאמן, אם את יכולה להשמין זה יהיה נהדר. אני רוצה אישה, לא דוגמנית'".

   

  אבל את עדיין מנהלת דיאלוג עם אותה ילדה שמנה שהיית.

   

  "נכון, וביום שהתחלנו לצלם, חשבתי לעצמי, 'הייתי יכולה להיות יותר רזה כאן ואולי הייתי יכולה יותר לעבוד על הבטן', אבל אז מיד אמרתי לעצמי, 'זה מה שיש!' לא קיבלתי את התפקיד כדי לדגמן חזייה של ויקטוריה'ס סיקרט. קיבלתי אותו כי אני שחקנית שבאה לשחק דמות. ברור שהייתה לי ביקורת על איך שאני נראית כשראיתי בפעם הראשונה את הסרט הגמור, אבל לרגע גם שכחתי שזו אני ואמרתי: 'וואלה, מעניין הסרט הזה. ובוא'נה, איזה שחקנית אמיצה'".

   

  וי־איי־פי ברבנות

   

  התפשטות לא הייתה האתגר הגדול ביותר של טלמון השנה. רק אדם שתיעד את עצמו במשך שנה ברציפות ואז שידר את זה לכל העולם, על בסיס יומי, יכול להבין את ההתמודדות שלה עם הרגע אחרי שמכבים את המצלמה. "אחרי 'מחוברים' עברתי תקופה מאוד מאירת עיניים. זה נורא קשה לראות את החיים שלך מהצד. החלטתי לעשות הרבה מאוד שינויים. פתאום ראיתי כמה הכתובות נמצאות על הקיר, כמה טעויות אני עושה עם גברים, כמה חוסר הביטחון שלי זועק. מצד אחד אני לא אוהבת שמסתכלים עליי, ומצד שני אני עושה סרט בעירום. המון סתירות. לקחתי צעד אחורה מהחיים שלי".

   

  תסבירי.

   

  "אני כבר שנה וחצי רווקה. מה שלא היה לי בחיים. ראיתי את עצמי שאני מתביישת בזה שאני גרושה פעמיים. למה שאתבייש בזה? אלה החיים שלי, והבחירות שעשיתי הפכו אותי להיות האדם שאני".

   

  היא לא בקשר עם האקסים שלה. לא עם בעלה הראשון, יוני אביטל (אחיה של השחקנית מילי אביטל), ולא עם הדוגמן ואיש העסקים שי כהנא, בעלה השני, שממנו התגרשה ב־2012. גם הזוגיות המתוקשרת האחרונה שתחזקה עם ג'ורדי קרויף, מאמן מכבי תל־אביב בכדורגל, היא נחלת העבר. באופן מתבקש, אפשר להבין למה טלמון כבר לא חולמת על עוד סיפור אהבה מהאגדות, ואפשר להבין למה היא מזדהה כל כך עם הדמות שהיא מגלמת בסרט – אישה נשואה שנאבקת על הזוגיות עם בעלה, למרות השחיקה והקשיים. "אני, בחיי האישיים, פחות נלחמתי. לא היו לי את הכוחות שלה. אני חושבת שהרבה אנשים לא נלחמים. אצלי השחיקה הגיעה מהדמות שהרגשתי צורך להיות בתוך מערכות יחסים. נהייתי עייפה בלשחק את המשחק והתגעגעתי לעצמי. כחלק מהתהליך שעשיתי בשנה האחרונה הבנתי שאני משאירה את המשחק רק לקריירה. התחלתי להכיר את עצמי רק בגיל 34 וזה לא פשוט".

   

  מה גילית?

   

  "גיליתי שאני נורא רוצה אהבה, מוכנה לעשות הרבה בשביל זה, אבל לא בהכרח לבחור את הדבר הנכון. לקחת צעד אחורה זה לשאול את עצמך אם את מעוניינת בבחור שאת איתו עכשיו או שאת סתם רוצה אהבה ומוכנה לעשות הרבה בשביל זה. הבנתי שאני יכולה להיות לבד, ואפילו לאהוב את זה. לא יצאתי לדייטים, לא מכירה בחורים, לא מורידה אפליקציות. אני לא בנאדם שיוצא לבלות, אז זה לא שיש לי איפה להכיר. אני לא רואה את עצמי הולכת לבר ומחכה שמישהו יתחיל איתי. שידוכים זה לא בשבילי. אם אני לא יודעת מה אני מחפשת בגבר, אז איך אחרים ידעו? אני קולטת שהרבה פעמים שמנסים לשדך לי אנשים זה רק בגלל ששנינו לבד. זו לא סיבה להכיר".

   

  להתחתן זו עדיין אופציה?

   

  "פחות. למרות שאני כבר וי־איי־פי ברבנות", היא צוחקת. "אני לא מחפשת להתחתן. אני מחפשת את האבא של הילדים שלי והחבר הכי טוב שלי. יכול להיות שזה לא יעבוד, אבל לפחות בחרתי במישהו עם לב ענק שיהיה האבא של הילדים שלי. פעם הייתי רומנטיקנית עיוורת והיום אני רומנטיקנית סלקטיבית... אני חותכת מיד אם אני קולטת שזה לא עובד. פעם הייתי אלופה בלטאטא. היום אני כבר לא מטאטאת כלום. יש לי שואב אבק במקום". *

   

  itaisegal@hotmail.com

   

   


  פרסום ראשון: 03.07.17 , 17:57