yed300250
הכי מטוקבקות
  צילום: זהר שטרית
  24 שעות • 08.07.2017
  בפיק שלו
  צביקה פיק עומד ללוות את בתו דניאלה לחופה עם טרנטינו, עוקץ את מי שחשב שהזוגיות עם שירה שצעירה ממנו ב־36 שנה תחזיק בדיוק שבועיים, עובד על מופע חדש עם מאיה בוסקילה, מסביר למה היא הזמרת הכי גדולה בישראל וגם איך הוריד 35 ק"ג. רק דבר אחד מעיב על השמחה שלו: "אימא שלי, פאולינה, חסרה לי, מצער אותי שהיא לא רואה את הנכדים הקטנים שלה ושלא תהיה בחתונה של דניאלה"
  יואב בירנברג | צילום: זוהר שטרית

  עבר שבוע מאז ההודעה על האירוסים המתוקשרים של קוונטין טרנטינו ודניאלה פיק, אבל ההתרגשות עדיין ניכרת על פניו של צביקה פיק. האיש, שהשתדל לא לנדב יותר מדי הצהרות על סיפור האהבה שנרקם בין בתו לבמאי ההוליוודי המפורסם, פתוח ולבבי מתמיד. "כולם מברכים אותי במזל טוב ושואלים אותי מתי החתונה, אבל אני לא יודע", מתנצל פיק. "עוד אין תאריך. כל מה שאני יודע הוא שהם התארסו ושזה גורם לי לאושר גדול. דניאלה התקשרה ואמרה לי, 'אבא, התארסנו. אני מאוד מאושרת, הוא חמוד'. אמרתי לה, 'מזל טוב בובה'. שאלתי, 'הוא הציע יפה?' והיא אמרה, 'בהחלט, בדרך המקובלת, כרע ברך, עשה הכל בסטייל'. זאת שמחה גדולה במשפחה שלנו".

   

  כבר הספקת להכיר אותו?

   

  "לא פגשתי אותו, אבל שוחחנו בטלפון, והוא היה מאוד סימפטי, קרא לי כל הזמן 'סר'. הם הרי גרים בלוס־אנג'לס ואנחנו כאן. אצלנו הפולנים עד שזה לא רציני, לא נפגשים", הוא צוחק. "בעוד כמה שבועות הם יגיעו לארץ לביקור, וניפגש כולנו, כמו בכל משפחה פולנית רצינית. היא מאוד אוהבת אותו, אז גם אני אוהב אותו. יש לה חינוך טוב, טעם טוב, ואני סומך עליה במאה אחוז. היא בחרה בו, אז אני מניח שהיא יודעת מה שהיא עושה ושהוא איש מקסים".

   

   

  דניאלה פיק וטרנטינו במהלך ביקורם בישראל | צילום: דנה קופל
  דניאלה פיק וטרנטינו במהלך ביקורם בישראל | צילום: דנה קופל

   

   

  דיברתם על הפרשי הגיל ביניהם? בעניין הזה אתה יכול לנדב להם עצות. 

  "זה נדוש לדבר על הפרשי גיל. הגיע הזמן שלא ידברו על הפרשי גיל כשמדברים על אהבה. כבר נמאס מזה. ההפרש ביניהם לא כל כך גדול כמו ההפרש שביני ובין שירה. מפרידות ביניהם רק 20 שנים, וביני לבין שירה 36 שנים. עובדה, שירה ואני מהזוגות הכי יציבים בעולם הבידור הישראלי. אנחנו יחד כבר כמעט 14 שנה, ויש בינינו אהבה גדולה. כשהתחלנו לצאת, כולם גיחכו, אמרו שלא נחזיק מעמד שבועיים, ותסתכל לאן הגענו. אנחנו סמל לזוגיות מוצלחת. זאת זוגיות שאפשר רק לקנא בה".

   

  את הסרטים של טרנטינו פיק עדיין לא ראה, אבל הוא מבטיח להשלים פערים עד שהחתן המיועד יגיע לביקור. "אני לא מאלו שיוצאים הרבה לבלות וגם לא רואה הרבה סרטים", הוא אומר. "אני עובד, מופיע ונשאר עם המשפחה. אני דוגמה מהלכת איך פולני אמיתי צריך להיות".

   

  ואיך פולני צריך להיות?

  "אני יודע לצחוק, אבל אני יבש כמו צנון. לפעמים אני צוחק כמה שאני רציני. לא תפגוש אותי יושב בבית קפה עם חברים. בחיים לא. יותר חשוב לי לכתוב עוד שיר או לשבת עם אשתי והילדים. אני לא אחד של היי וביי ובתי קפה. זה גם משעמם אותי. אני איש של עבודה.

   

   
  "יש בינינו אהבה גדולה". פיק, אשתו שירה והילדים תים וניל | צילום: מילכי אורטנר
  "יש בינינו אהבה גדולה". פיק, אשתו שירה והילדים תים וניל | צילום: מילכי אורטנר

   

   

  "כשדניאלה וטרנטינו התארסו, בכל העולם התחילו לחפש מי היא ומי ההורים שלה. הרי לא מכירים אותה בחו"ל. דיווחו על האירוסים שלהם בכל עיתון ואתר אינטרנט בעולם. קראתי עכשיו שזה האירוע המדובר ביותר מכל האירועים של השבוע שעבר. זה חרג מכל דמיון. טוב, הוא הבמאי הכי גדול שיש, איש משכמו ומעלה, ופעם ראשונה שהוא עומד להתארס ולהתחתן. תתאר לך שאת זה כותבים רק על האירוסים, אז מה יהיה בחתונה?".

   

  מה כתבו עליה? שהיא הבת של האיש שכתב את "דיווה"?

  "לא, כתבו שהיא 'הבת של living legend (אגדה חיה)'. לכתבה אחרת צירפו קליפים שלי. אלפי אנשים מתקשרים מהארץ ומחו"ל, רוצים לדעת מה דעתי ומה שלומי. זה נורא מרגש, אבל אני לא יכול להתעסק בזה. יושבת המזכירה שלי וכל חמש דקות מגיע טלפון. אבל מה אכפת לי מה שכתוב?", הוא מצטנע שלא כהרגלו, "חשוב שהיא מתארסת, אבא שלה פחות חשוב בסיפור הזה".

   

  תשיר בחתונה שלהם את "מרי לו"?

  "אנחנו לא מערבבים שמחה בשמחה או משפחה בקריירה. אני אבוא לחתונה רק בתור אבא של הכלה".

   

  מי הכי חסר לך ברגעים כאלה?

  "אימא שלי, פאולינה. יש לי אישה וילדים טפו־טפו, אבל המוות של אימא שלי הוא אבידה ענקית. התמונה שלה היא תמונת המסך באייפון שלי, וכל פעם שאני נוגע בטלפון אני רואה את התמונה שלה, את העיניים החכמות, את המבט האוהב. אני מתגעגע אליה 24 שעות ביום. אחד הדברים שהכי מצערים אותי הוא שהיא לא יכולה לשמוח איתי בזוגיות המאושרת שלי עם שירה, בילדים הקטנים שלי — אם היא הייתה רואה אותם היא הייתה משתגעת משמחה, בנכדים ובחתונה של דניאלה".

   

  חשבת איזה נכדים יצאו מהמיזוג בין משפחת פיק לטרנטינו. ערבוב מטורף של גנים.

  "אצלנו, הפולנים, אומרים 'העיקר שהם יהיו בריאים'. אם הם יהיו זמרים או קולנוענים או רופאים - זה ממש לא משנה. הנה, הבן הגדול שלי, בנלי, הוא בכלל רופא בפנימית באיכילוב".

  תוך כדי פיק מדפדף במכשיר הסלולרי ומתגאה בתמונות הילדים הקטנים שלו — תים בן השלוש וניל בן השנה. ויש לו סיבה טובה: שני הילדים פשוט מקסימים. "תסתכל איזה ילדים יפים הם", הוא אומר, ועובר מהתמונות שלהם לתמונות של אמו המנוחה ולתמונות של דניאלה וטרנטינו. "תראה אותם", הוא מצביע, "שורה־שתיים לידם יושב רומן פולנסקי ולא רחוק משם אומה תורמן. זה העולם של דניאלה היום", הוא אומר.

   

  כמו אנרג'ייזר עם הילדים

  פיק גרסת 2017 רזה בשלושים וחמישה ק"ג. "היה לי מטען חורג", הוא מתגאה בגזרה החדשה. "הרגשתי שאני נפוח מדי — בפנים, בבטן, הייתי כמו חבית. הייתי לובש חולצות אקסטרה־אקסטרה־לארג', טוניקות, העיקר להסתיר את הבטן הגדולה. בשיא שקלתי 128 ק"ג, אפילו יותר. תחפש בגוגל הופעה שלי בקיסריה לפני כעשר שנים, ורואים שם הר אדם. עכשיו אני שוקל 95 ק"ג שיושבים על 1.90 מ'. הלכתי לדיאטנית והפסקתי לאכול הרבה דברים. אני לא אוכל חיטה מלאה, פירות ים, מוצרי חלב, מיצים מתוקים, עוגות. תעשה את זה גם, ותהיה חתיך כמוני".

   

  הגזרה החדשה עוזרת לפיק להתרוצץ בקלות גדולה יותר עם שני הילדים הקטנים שלו. "יש לי ילדים מדהימים, שיהיו בריאים", הוא משתפך. "הם אהבה גדולה. עם כל הקריירה העמוסה שלי, עם שעות העבודה, אני מקדיש להם הרבה זמן. העובדה שהמשרד שלי נמצא בבית וההופעות מתקיימות בלילה מאפשרת לי לראות אותם הרבה יותר מאשר הרבה הורים אחרים. אני גם עושה לי הפסקות במהלך היום כדי לשחק איתם. אנחנו סביב השעון. ישנים שעה ומתרוצצים כל היום. כמו אנרג'ייזר. אבל זה כיף. אף אחד לא מכריח אותך. בעשור האחרון כל הדברים הטובים קרו לי".

   

  אתה בא לפרק ב' שלך עם הרבה ניסיון מההורות לילדים הגדולים. לגיל שלך כאבא מבוגר יש גם יתרונות.

  "אני לא חושב במושגים כאלה. הגיל שלי לא משנה. אם אתה אבא, אז אתה אבא. זה גם לא חוכמה. אני בנאדם צעיר. נעצרתי בגיל מסוים, שלושים פלוס, וככה אני חי. שום דבר לא השתנה מאז. אני ילד. המינוס שלי הוא שאני רציני מדי. עובד כל הזמן, מהבוקר עד הערב בלי הפסקה".

   

  בשבועות האחרונים פיק באמת עובד ללא הפסקה. חלק מהזמן שלו מוקדש לחזרות למופע המשותף עם מאיה בוסקילה שיעלה השבוע ולהופעות הסולו הרגילות. "מאיה בוסקילה, ועבדתי כמעט עם כל הזמרות בארץ, היא הגדולה מכולן", הוא אומר. "היכולות הקוליות שלה חסרות תקדים, ויסלחו לי הזמרות האחרות. אני עומד בחזרות ושומע אותה שרה, ואני בהלם. זמרת בקנה מידה כזה לא נשמעה בארץ. היא שולטת בקול שלה באופן יוצא דופן. אבסולוטי".

   

  לא מערבבים משפחה ועבודה

  פיק הוא רץ למרחקים ארוכים. יוצר שידע להתגבר על תקופות פחות מוצלחות בקריירה, הרבה בזכות עשרות הלהיטים שכתב. "הכל מאלוהים", הוא אומר. "הקריירה שלי כל כך ארוכה בגלל דבר מאוד פשוט — הקהל אוהב את השירים שכתבתי. ל'מרי לו' בתיאטרון הבימה באו חצי מיליון אנשים ששרו את השירים בקולי־קולות. ישבתי בשורה האחרונה בחלק גדול מההצגות ושמעתי את האנשים שרים בהתלהבות.

   

  "התמזל מזלי ששירים שלי הפכו לשירי נצח. אנשים פשוט אוהבים את השירים בטירוף. עכשיו כולם מפרגנים לי, אבל היו שנים שפירגנו הרבה פחות. אמרו איזה מילים אלה 'מרי לו', 'מעלה מעלה', אבל עובדה - במבחן הזמן השירים ניצחו בגדול".

   

  אחרי קריירה כזאת ארוכה על מה אתה עוד יכול לחלום?

  "אל תקשר את זה לטרנטינו, כי זה באמת לא קשור, אבל החלום שלי הוא לכתוב מוזיקה לסרטים הוליוודיים".

   

  נהדר. עכשיו זה בדיוק העיתוי הנכון.

  "אנחנו לא מערבבים משפחה עם עבודה. אנחנו פולנים. למדתי את זה על בשרי. עבדתי עם מירית (מירית שם־אור, אשתו הראשונה של פיק — י"ב), היום אני עדיין עובד איתה, כי היא כותבת מצוין, אבל לא מדבר איתה. אנחנו מתכתבים. אנחנו לא מדברים כי פשוט אין לנו כבר על מה לדבר. אמרנו בנישואים שלנו את כל מה שצריך להגיד וגם את מה שלא היה צריך. אנחנו כמעט לא נפגשים. בחתונה של דניאלה ניפגש כמובן".

   

  אתה עוד חולם לחזור ולהתחרות באירוויזיון?

  "בהחלט, אבל רק אם ייתנו לי לבחור את הזמר, לכתוב לו את השיר ולעשות הכל לבד. השיטה הנוכחית של בחירת השיר לאירוויזיון פשטה את הרגל כבר מזמן. מאז 'דיווה' עברו 19 שנים ותראה לאן הגענו - שום שיר לא הצליח שם. הזמרת היחידה שארצה שתבצע את השיר שאכתוב היא מאיה בוסקילה. לא אף אחת אחרת.

  "שתבין, אני לא יושב בבית ואומר 'וואלה, השגתי את כל מה שרציתי, כל החלומות שלי התגשמו'. אני תמיד קם בבוקר עם רעב בעיניים כאילו שלא עשיתי כלום. אני מתחיל לחשוב שעה לפני שאני מתעורר. אף אחד לא הכריח אותי או הצמיד לי אקדח לרקה כדי לעבוד כל כך הרבה. אני עושה את זה באהבה גדולה".

   

  yed660100