yed300250
הכי מטוקבקות
  ים חופשי
  חדשות • 08.07.2017
  ים של חוצפה
  מתרחצים בחוף מכמורת נדהמו לגלות שחלקים ממנו הופקעו לטובת אירוע פרטי לעובדי חברה גדולה • זאת למרות שהחוזה אוסר על מפעיל החוף לקיים בו אירועים פרטיים בסופי שבוע • מנכ"ל מועצת עמק חפר: "הזכיין ייקרא לשימוע"
  עמיר בן־דוד ואיתן גליקמן

  מתחם לעיסוי מפנק, עמדות קייטרינג משובח ומתקני ענק מתנפחים. הרוחצים שהגיעו שלשום לחוף הציבורי במכמורת הופתעו לגלות את כל אלה ממתינים על החוף, אך כשביקשו להתקרב מיהרו מאבטחים חסונים להודיע להם: מדובר באירוע פרטי שמיועד אך ורק לעובדי חברת תרופות גדולה.

   

  עיסוי לעובדי החברה
  עיסוי לעובדי החברה

  התופעה שבה גורמים שונים – לעיתים בזכיינות מהרשות המקומית ולעיתים ללא כל אחיזה חוקית – משתלטים על חופי הים הציבוריים ועורכים בהם אירועים פרטיים, הולכת וגוברת בעונות הקיץ האחרונות. כך קורה שחלקים גדולים מהחוף שעל פי החוק נחשבים לציבוריים, נסגרים בפני מתרחצים – שלעיתים אף שילמו דמי כניסה לאותו חוף – לטובת אירועים פרטיים שמלווים לא אחת גם במוזיקה רועשת שנשמעת היטב גם מחוץ לשטח האירוע ומשתלטת על המרחב הציבורי.

   

  תושב המועצה האזורית עמק חפר שהגיע שלשום עם בנו בן התשע לחוף מכמורת הסמוך לביתו ושילם את דמי הכניסה לחוף, סיפר שכאשר ניסה בנו לעלות על מגלשת הענק המתנפחת שהוצבה על החוף הוא הורחק ממנה על ידי מאבטחי האירוע והתאכזב מאוד.

   

  מהחוזה בין היזם שמפעיל את החוף – חברת "בננה ביץ'" – לבין מועצת עמק חפר, שבמסגרת חוק חופש המידע הגיע לידי פעילי עמותת "ים חופשי" עולה שלמפעיל אסור לקיים אירועים פרטיים בחוף בסוף השבוע. לעומת זאת, לאורך השבוע הוא רשאי לקיים עשרה אירועים שכאלה.

   

   

   

  החוזה קובע גם שיש לאפשר מעבר חופשי ברוחב של לפחות ארבעה מטרים לאורך החוף, אך מצילומים שנעשו במקום עולה שבחלק מהמקומות הוצבו מעין קוביות שכביכול לא מהוות מחסום רציף, אך בפועל ניתן להבין שמטרתן לייצר חיץ ולגרום למתרחצים לא לעבור בחלק הזה של החוף.

   

  לאחרונה נחשף ב"ידיעות אחרונות" שהזכיין שהפעיל מטעם מועצת חוף אשקלון את חוף ניצנים הפך אותו לכאורה לגן ארועים שבו התקיימו גם חתונות. הדבר הוביל אף לכתב אישום שהגישה המשטרה, ובימים האחרונים, על רקע טענות המועצה על תפעול החוף ובחסות בית־המשפט נקבע שהזכיין יצטרך לפנות את החוף.

   

  "חוף הים אינו למכירה", אמרה אתמול הדר פרנקו־גלאור מעמותת "ים חופשי". "אחרי שנים רבות שתושבים בעמק חפר פונים לראש המועצה בבקשה להפסיק למכור את החופים לזכיינים, השנה אנחנו שוב מקבלים מדי יום תלונות רבות. מקרים דומים של הצבת מתקני חוף וים שלא בהתאם לחוזה ולחוקי החוף קרו בעבר, אך למיטב ידיעתי לא בוצעה אכיפה, הזכיין לא נקנס ויתרה מכך החוזה איתו אף חודש. הצבת ציוד פרטי על חוף הים שהוא משאב ציבורי צריכה להיות אסורה בהחלט, ויש להחזיר את החוף והנגישות אליהם לכלל הציבור".

   

  אלון היימן, מנכ"ל מועצת עמק חפר, מסר בתגובה: "האירוע שהתקיים ביום שישי בחוף מכמורת זוהה ותועד ע"י פקחי המועצה. כמן כן, נתקבלו תלונות תושבים לגביו. על פניו נראה שהיו במסגרת האירוע הפרות של ההסכם עם הזכיין שמפעיל את החוף. הזכיין ייקרא לשימוע במהלך השבוע, זאת לאחר שנרכז את מלוא הפרטים והעדויות. ככל שאכן היו הפרות מצדו – הוא ייקנס ויוזהר. אם הפרות כאלו תחזורנה על עצמן לא נהסס להפסיק את ההתקשרות ולצאת למכרז חדש".

   

  מפעיל החוף, בעלי חברת "בננה ביץ'", לא הגיב לפניות "ידיעות אחרונות".

   


  פרסום ראשון: 08.07.17 , 23:07
  yed660100