שישי 23 במרץ 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
ממון • 09.07.2017
איש תקשורת נתפס מגדל ארבעה עציצי קנאביס, ויצא מזה בלי עונש
יורם ירקוני

האם זה עוד סימן למדיניות המקלה ביחס למשתמשי קנאביס? היועץ המשפטי לממשלה החליט לבוא לקראת איש טלוויזיה כבן 40, ולעכב את ההליכים נגדו לאחר שהואשם כי גידל בביתו בת"א ארבעה עציצים של שתילי קנאביס בכמות שלא לצריכה עצמית.

 

האיש מלמד בכמה מוסדות אקדמיים ועוסק בפיתוח תוכניות טלוויזיה כמו ארץ נהדרת, מחוברות ורוקדים עם כוכבים. משמעות ההחלטה היא, שאף כי אפשר להטיל על העבירה שהודה בה עד 20 שנות מאסר, הוא לא יורשע, ואם לא יבצע עבירה דומה ב־5 השנים הקרובות הכל יימחק.

 

הרשעת המרצה בעבירות שהודה בהן הייתה פוגעת בפרנסתו, כי בחלק ממקומות העבודה שלו לא היו ממשיכים להעסיקו. היועץ המשפטי לממשלה הסכים לעכב את ההליכים נגדו לנוכח תסקיר שירות המבחן וביצוע 140 שעות של התנדבות בקהילה. אם יבצע שוב עבירה דומה יוכל היועץ לחדש את ההליכים נגדו. באחרונה הורה ביהמ"ש השלום בת"א להפסיק את ההליך המשפטי נגד המרצה.

 

לאחר שהוגש נגד המרצה כתב האישום פנה פרקליטו, עו"ד אורי בר־משה, ליועץ המשפטי בבקשה לעיכוב הליכים וטען כי כמות הסם שנתפסה, 20 גרם, קרובה מאוד לזו שמותר להחזיק לשימוש עצמי (15 גרם), האיש ללא עבר פלילי וניהול התיק נגדו עלול לפגוע בו קשות. עוד טען עו"ד בר־משה כי המרצה שיתף פעולה עם המשטרה.

 

דובר הפרקליטות אמר אתמול: "ההחלטה התקבלה על סמך נסיבותיו הקונקרטיות של התיק ולאחר בחינת הדברים כמקובל וקבלת המלצת שירות המבחן".

 


פרסום ראשון: 09.07.17 , 21:08