ראשון 16 ביוני 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  AP
  חדשות • 09.07.2017
  ג'ירו־זלם
  ירושלים על מפת הספורט העולמי • מרוץ האופניים היוקרתי ג'ירו ד'איטליה ("אחיו" של הטור דה־פראנס) ייצא בשנה הבאה מעיר הקודש • מטרת המארגנים: מסר של אחווה בין הנצרות, האיסלאם והיהדות • הדיווש הקדוש
  אורן אהרוני

  איטליה עושה כבוד לירושלים: מרוץ האופניים היוקרתי ג'ירו ד'איטליה ייצא בשנה הבאה מעיר הקודש. מדובר באירוע השני בחשיבותו במרוצי האופניים הבינלאומיים.

   

  ג'ירו ד'איטליה, שיוצא מדי שנה לדרך בחודש מאי, הוא למעשה החימום לקראת הטור דה־פראנס, שמתקיים מדי שנה ביולי בצרפת. בשנים האחרונות החלו מארגני הג'ירו להוציא את המרוץ לדרך ממדינות זרות, וזאת כדי להפוך אותו למוכר יותר בעולם. גם מארגני הטור דה־פראנס עושים זאת.

   

  על האירוח יש תחרות, וישראל התמודדה על הכבוד מול כמה וכמה מדינות ובהן צ'כיה ופולין. בסופו של דבר בחרו האיטלקים בירושלים, וזאת כדי לשדר "מסר של אחווה בין הנצרות, היהדות והאיסלאם" — שלוש הדתות שיש להן נציגויות נכבדות בעיר.

   

  מרוץ הג'ירו נמשך 21 יום ונמתח לאורך של כ־3,500 קילומטרים. המרוץ ייצא לדרך בירושלים ב־5 במאי 2018, כנראה מאזור חומות העיר העתיקה. התחרות בירושלים תהיה מקצה נגד השעון, למרחק קצר יחסית. בהמשך יתקיימו שני קטעים נוספים של התחרות, אחד בתל־אביב והאחר בדרום.

   

  לאחר מכן ימריאו הרוכבים לאיטליה, שם יימשך המרוץ. בישראל מקווים שהאירוע יביא לכאן תיירים, אם לא לאירוע עצמו אז אחריו.

   

  ישראל כבר זכתה לארח בשנים האחרונות אירועי ספורט בינלאומיים כמו למשל אליפות העולם בשיט, אליפות אירופה לנוער בשחייה ואליפות אירופה בהרמת משקולות. בחודשים הקרובים היא תארח את אליפות אירופה בג'ודו ואת אליפות העולם בלקרוס.

   


  פרסום ראשון: 09.07.17 , 23:56