שלישי 20 בפברואר 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
יהיה ג'נטלמן. לרר
7 לילות • 11.07.2017
שער הגיא
ברשת שוקלים לשבץ את גיא לרר ראש בראש מול גיא פינס. ב־10 יילחמו בו על עמוד הפייסבוק של 'הצינור'
רז שכניק

העזיבה של גיא לרר את ערוץ 10 לזרועות זכיינית ערוץ 2 רשת פתחה שתי חזיתות מעניינות בקצוות הצינור. הראשונה תתרחש בגזרת הפייסבוק. הרחוקה יותר בגזרת קרבות הרייטינג והמיתוג של רשת וקשת, שייפתחו עם הפיצול המתוכנן, בנובמבר הקרוב.

'הצינור' הייתה תוכנית לילה מצליחה ונרכשה בצדק, אבל ההצלחה המשמעותית יותר נרשמה בדף הפייסבוק שלה, אחד החזקים בישראל עם יותר ממיליון משתמשים רשומים, מספר נדיר בהיקפו. את הדף פתח לרר, אבל בערוץ 10 לא יוותרו וינסו לנכס אותו לעצמם. מקורות בענף הטלוויזיה מספרים על מכתב מאוד ברור שגיבשו היועצים המשפטיים של הערוץ אל לרר, ובו הבהרה שעמוד הפייסבוק יעבור לחזקת הערוץ עם עזיבתו. אם הצדדים לא יגיעו לפשרה, הם ייפגשו בבית המשפט.

שום רגיעה לא תושג בשעה שבע בערב על המסך. בקשת התחמשו עם גיא פינס ותוכנית הבידור שלו בדיוק במשבצת הזו. ברשת מייעדים לשם את לרר, אבל גורמים בזכיינית מדגישים שזה לגמרי לא סופי. מי ינצח בקרבות גיא בגיא? התשובה קלה, שניהם יפסידו עם הפיצול, בדיוק כמו כל המותגים הגדולים של ערוץ 2, שלראשונה יתמודדו ראש בראש.

בהיבט של ערוץ 10 נראה שההפסד כפול: אחרי העזיבה של פינס, עכשיו איבדו שם עוד מותג חזק. אלא שבערוץ עצמו מרגישים לגמרי אחרת. "נכון שפינס הוא מכה אסטרטגית קשה", אומרים גורמים בערוץ, "אבל לא בגלל הרייטינג, גם סיוון כהן תביא רייטינג. פינס נתן לנו את הארומה, הלוק, הפיל של ערוץ 2. במקרה שלו זו עזיבה של חברת הפקה מיומנת ואיכותית. וצריך לזכור שלערוץ אין אפשרות לקדם עצמו בשום תוכנית אחרת כרגע".

 

ומה עם לרר? "זו אפילו לא מכה קלה בכנף", עוקצים אותם גורמים, "ההפקה נשארת בערוץ, גם אם יעזבו כמה אנשים. להקים תוכנית חדשה כזו, בלי אנשים שמיומנים ספציפית, זה דבר קשה. חוץ מזה, ההפסד הוא של לרר. האתוס של 'הצינור' התבסס על חופש עיתונות. אתה רואה את אודי אנג'ל (בעלי רשת - ר"ש) נותן לו לעשות קמפיין על הקנאביס עם ערכי המשפחה של רשת? המנכ"ל אבי צבי ייתן לו לעשות קמפיין על השירות של הוט? זה לא יקרה".

לרר מסרב להגיב לדברים ומקווה לרגיעה בגזרה. גורמים ברשת ששוחחו איתו מספרים שהוא "מייצר מאמץ גדול לסגור את הכל עם ערוץ 10, ללא בתי משפט. האיש היה שם 12 שנה ולא רוצה לריב עם הבית שלו. הוא יהיה ג'נטלמן ולא יענה, אלא יעדיף לספוג".

 


פרסום ראשון: 11.07.17 , 14:01