שבת 24 בפברואר 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
לא מעורר. טל טלמון
7 לילות • 11.07.2017
המלך הוא לבוש
אין שום סיכוי שעירום או סצנות סקס יוציאו אותי מהבית לקולנוע. אחרי שכבר ראינו הכל, מקדם המכירות הזה מת
רענן שקד

תעזבי הכל, אני אומר לה. תזמיני בייביסיטר. תגידי לילדים שהיום הולכים לישון מוקדם. אנחנו יוצאים הערב לדובר קוסאשווילי החדש, שמעתי שחצי מהסרט כולם שם מסתובבים בעירום מלא.

נראה לכם? נראה לי? לא יותר מכפי שנראה לי להעפיל לירושלים למופע בעירום שאליו התוודעתי רק בזכות מירי רגב, ותודה לך, מירי, על שום דבר.

עירום, סקס, פרובוקציה, בוטות - כל מה שהוציא את העולם מהבית לקולנוע (האירופי בעיקר) בעשורים קודמים, כשמיניות הפכה למקדם מכירות מרכזי והמיינסטרים אימץ את שפת הסימנים של הפורנו - כבר לא עובד. ראינו הכל. ונראה הכל שוב, כנראה באחד הימים הקרובים, מול המחשב הפרטי. אנחנו לא זקוקים לבמאים "נועזים" ושחקניות "אמיצות"; אנחנו לא צריכים להתכסות באצטלה אמנותית בניסיון לגנוב הצצה; אנחנו בעיקר משועממים מכל זה. כי בחייכם; בעידן הפורנו הביתי, עירום ואיברי מין חשופים הם כמעט הצניעות החדשה. אין שום דבר מעורר, או אמנותי במיוחד, באיברי רבייה אנושיים המוצגים אגבית, או אפילו בתנועה, על מסך או במה. למעשה, קשה לנו לזהות מה הסעיר אותנו בהם בעבר עד כדי יציאה מהבית.

סקס כבר לא מוכר. אין סיבה שימכור בתקופה שבה הוא חג סביבנו, שקוף ונוכח באוויר ובכל מקום כמו וויי־פיי. שום פרסומת של 'תפוזינה' או יעל בר זוהר רכובה בביקיני על סירה מתנפחת כבר לא תעצור את התנועה או תאיץ זרימת דם בעורקים שמרניים. אפילו ויקטוריה'ס סיקרט - עם צניחת מניה של 20 אחוז בשנה - הבינו כי נפלו לתהום סיליקונית עמוקה מדי וזנחו את הקו הפרסומי הבוטה לטובת דוגמניות המתרוצצות בשדה של עשב גבוה ומשווקות חזיות ספורט נוחות. אז עכשיו אני אמור להתרגש מסרט של דובר קוסאשווילי או מופע בפסטיבל ישראל רק מכיוון שרואים שם הכל?

אני - וגם העולם - כבר לא לחלוטין בני 17. גם נועה לא, אגב. והדבר היחיד שיכול לטעון את העירום מחדש באיזו פרובוקציה או רלוונטיות הוא משמרות צניעות מתחסדות נוסח רגב, כלומר עצם ההצבעה עליו או התנגדות פתאומית לו. כי לבדו, סקס לא ימכור; אולי רק בתוספת סערה תורנית מתוצרת מי שתורתה פרובוקצייתה.

וכך גם אצל קוסאשווילי; גם לאחר שהתבררו תכניו הבוטים של סרטו החדש, אתם לא רואים הסתערות של קהל שמוכרח לראות ולגעת מקרוב. קצת עירום פרונטלי, מה העניין. ומדברים על סקס. ועושים סקס. באמת שסקס הוא החסה בשטחים של זמננו; ביג־דיל מפעם שאינו זקוק לתשומת לב נוספת כרגע.

למעשה, הזמנים השתנו עד לרמה שבה סערות ישנות מסוג 'אימפריית החושים' ונון־סערות חדשות מסוג '50 גוונים' מצטיירות כמעט כנוסטלגיה תמימה. חרמני וגם מצקצקי כל העולם עברו מזמן הלאה; עכשיו אנחנו המומים (ומגורים) מהעולם השוקע עצמו.

 


פרסום ראשון: 11.07.17 , 14:00