שבת 20 ביולי 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  נתניהו
  חדשות • 14.07.2017
  דף המסרים של נתניהו
  ראש הממשלה בקרב תקשורתי • נתניהו זימן שרים וח"כים המקורבים אליו לפגישה וביקש מהם להגן עליו, ואף נתן אחרי שתיקה ארוכה ראיון במגרש הביתי, ערוץ 20 – ששודר לקראת חצות
  יובל קרני וטובה צימוקי

  בתקופה שבה פרשה רודפת פרשה וכל יום מביא איתו גילויים חדשים, ראש הממשלה מרגיש כנראה שלא די יותר ב"לא יהיה כלום כי אין כלום" כתגובה לכל שאלה לא נוחה. אמש, לקראת חצות, הוא בחר לשבור שתיקה. לאחר שלא התראיין זמן רב, בחר נתניהו להתראיין במגרש הביתי שלו, ערוץ 20 - כשחלק ניכר מהראיון הוקדש למתקפה על התקשורת הישראלית. "הם יודעים שאי אפשר לנצח אותי בבחירות", אמר, "אז מדביקים לי פרשיות".

    

  בשעות הבוקר, בצל פרסומים על ההסתבכות של מקורביו בפרשות בזק והצוללות, הקפיץ נתניהו את מקורביו לפגישה לא מתוכננת וביקש שייצאו להגנתו בכלי התקשורת השונים. בין אלה שזומנו היו צחי הנגבי, מירי רגב, אופיר אקוניס, איוב קרא, דוד ביטן, יואב קיש, אמיר אוחנה, מיקי זוהר ודוד אמסלם - ונתניהו התייעץ איתם כיצד להגיב על סדרת הפרסומים המביכים אודותיו.

   

  "יש כאן קמפיין מאורגן נגדי, שמטרתו להפיל אותי ואתכם", אמר נתניהו לשרים ולח"כים. "גורמים פוליטיים בגיבוי אנשי תקשורת רוצים להפיל את הליכוד". נתניהו טען בפניהם כי במרבית הפרשיות הוא כלל אינו מעורב. "בפרשת הצוללות לא נחקרתי ואני גם לא חשוד. בדו"ח המבקר היה ציטוט שאף אחד לא פירסם: לא הייתי בניגוד עניינים לפני קבלת ההחלטות בעניין בזק".

    

  דף המסרים שקיבלו מקורבי נתניהו בפגישה
  דף המסרים שקיבלו מקורבי נתניהו בפגישה

  הנוכחים צוידו בדף מסרים שבו תגובות לכל החשדות ולכל הפרשיות. לאחר שתם המפגש, כמה מהם "שובצו" להופעות בתוכניות טלוויזיה ורדיו שונות. לא כולם התלהבו. "אני לא מוכן להשתתף בקמפיין של נתניהו כי אני לא רוצה שכל הדבר הזה יידבק בי", אמר בכיר בליכוד. "העובדה המרכזית היא שרבים מבכירי הליכוד לא התייצבו לצידו".

   

  דף המסרים שקיבלו מקורבי נתניהו בפגישה.
  דף המסרים שקיבלו מקורבי נתניהו בפגישה.

  ח"כ דוד אמסלם היה אחד הבודדים שיצא להגנת נתניהו בתקשורת - עוד לפני הפגישה. כשדיבר בתוכנית של העיתונאים יועז הנדל וניצן הורוביץ בגלי צה"ל, הוא נפל בפח. הם השמיעו לו ציטוטים שאמר בעבר נתניהו בנוגע לחקירות אולמרט, אך לא אמרו לו מי הדובר. "ראש ממשלה ששקוע עד צוואר בחקירות אין לו מנדט ציבורי ומוסרי לקבוע דברים גורליים. הדבר הנכון לעשות הוא שהממשלה הזו תלך הביתה", הם ציטטו - ואמסלם ירה: "זה קשקוש של איזה שמאלני הזוי".

    

  משמאל: ח"כ דוד ביטן מגיע לישיבה | צילום: אלכס קולומויסקי
  משמאל: ח"כ דוד ביטן מגיע לישיבה | צילום: אלכס קולומויסקי

  בכיר בליכוד אמר אתמול: "ביבי לא חושש מהפרשיות מבחינה משפטית, אלא מהנזק התדמיתי לו ולליכוד". לפי גורם בכיר ברשויות החוק, לפחות בעניין חקירת "בזק" נתניהו צודק: "בשלב זה נראה כי שלמה פילבר שימש כזרועו הארוכה של בעלי 'בזק', שאול אלוביץ', במשרד התקשורת - אך אין כרגע ראיות שהדבר נעשה במצוותו של שר התקשורת דאז, בנימין נתניהו", הוא אמר.

   

  ובכל זאת, בשל האירועים האחרונים, נתניהו החליט לקצר את מסעו המדיני בחו"ל. הוא היה אמור לטוס מישראל היום בבוקר, אך בסופו של דבר יטוס רק מחר בערב. מאחר שהלו"ז כלל פגישות רק מיום ראשון, המשמעות היא שהוא ורעייתו, שרה, הפסידו סוף שבוע של בילויים בפריז.

   

   

   


  פרסום ראשון: 14.07.17 , 00:26