שלישי 20 בפברואר 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
צילום : ידיעות אחרונות
חדשות • 14.07.2017
שיטת בזק
שחור על גבי לבן, בבהירות, מתארת הרשות לניירות ערך איך נראית שחיתות • על פי החשד, כך עבד המנגנון: מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר העביר לבזק מסמכים מסווגים וניירות פנימיים, בזק הכניסו בהם תיקונים שהיו שווים להם מאות מיליונים על חשבוננו, והמסמכים המתוקנים היו חוזרים לפילבר - ומשמשים בסיס לדיוני משרד התקשורת • פילבר, בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' ומנכ"לית בזק סטלה הנדלר נשלחו למעצר בית
ליטל דוברוביצקי ורועי ברגמן

החשדות הכבדים נגד מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר נחשפים: במסגרת הבקשה שהגישה אתמול הרשות לניירות ערך לבית המשפט נטען כי פילבר פעל במסגרת תפקידו בדרכי מרמה לקידום האינטרסים של חברת בזק במשרד התקשורת.

  

סמך הרשות לניירות ערך שבו מפורט החשד כנגד פילבר, שהעביר לבזק מסמכים וקיבל אותם בחזרה עם תיקונים של אלוביץ'
סמך הרשות לניירות ערך שבו מפורט החשד כנגד פילבר, שהעביר לבזק מסמכים וקיבל אותם בחזרה עם תיקונים של אלוביץ'

"עולה חשד ממשי כי במסגרת פעילותו פעל פילבר בצורה שיטתית ומתמשכת ותוך הסתרת העובדה מהגורמים המקצועיים והמשפטיים של משרדו כדי להעביר לידי בזק מסמכים מסווגים, ניירות עמדה פנימיים ומסמכים מדיונים בין משרדיים", נכתב בנספח שהגישה הרשות לניירות ערך לבית המשפט. המשמעות: חומרים מסווגים ממשרד התקשורת היו שקופים לעיני צמרת בזק.

 

על פי הרשות החשודים, ובהם שאול אלוביץ' בעל השליטה בבזק, "נהגו להעביר לפילבר את עמדתם על גבי המסמכים, תוך שאלה כוללים תיקונים התואמים את צרכיהם האסטרטגיים והעסקיים, תיקונים אשר התקבלו ושימשו בסיס לדיונים בהמשך", וכי אותם תיקונים "משרתים את טובתה של בזק והאינטרסים הכלכליים שלה ושל החשודים", כל זאת תוך הסתרת הקשר בין פילבר לבין בזק.

 

בהקשר זה חשודים הנדלר, שאול אלוביץ' ובנו אור, ושלמה פילבר בעבירות מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ושיבוש מהלכי משפט.

 

אתמול קבע בית משפט השלום בתל אביב כי שלמה פילבר יישלח למעצר בית בן 14 יום, שאול אלוביץ' ישהה במעצר בית מלא עד ה־21 ביולי, ואילו מנכ"לית בזק, סטלה הנדלר, נשלחה ל־9 ימי מעצר בית. נציג הרשות לניירות ערך ציין בבית המשפט כי הנדלר "היא הנושאת ונותנת מטעם אלוביץ'" וכי מעורבותה בפרשה משמעותית.

 

החלטת מבקר המדינה לבדוק את התנהלות משרד התקשורת התקבלה בעקבות חשיפתו של נחום ברנע ב"ידיעות אחרונות" בנובמבר 2015 אודות ניגודי העניינים בהם מצויים עורכי הדין שמרון ומולכו, המייצגים את בזק, לצד עבודת הצמודה עם נתניהו המשמש גם כשר התקשורת במקביל לתפקידו כראש הממשלה.

 

כל החשודים מכחישים בתוקף את החשדות המיוחסים להם.