שלישי 20 בפברואר 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
חדשות • 14.07.2017
העדות של בוגי
"ראש הממשלה מושחת, ואני לא אומר את זה רק על פרשת 3000 שאני בקיא בה", אמר אמש שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון בראיון לערוץ 10 • בית המשפט האריך אתמול עד יום שני את מעצרם של מיקי גנור ושל אבריאל בר־יוסף בחשד לעבירות שוחד • במהלך הדיון ציינה השופטת עינת רון כי "רוב החומר שיש לגורמי החקירה טרם נחשף לתקשורת ולציבור"
אלי סניור

הארכות מעצר בפרשת הצוללות ("תיק 3000"): המתווך בעסקה מיקי גנור והמשנה לראש המל"ל לשעבר, אבריאל בר־יוסף, יישארו במעצר עד יום שני - כך קבע אתמול בית משפט השלום בראשון לציון, שקיבל את בקשת המשטרה להאריך את מעצרם. בנות זוגם של השניים נחקרו גם הן. בבוקר התייצב גם עו"ד דוד שמרון במשרדי להב 433 לחקירה נוספת, רביעית במספר, בפרשה.

 

בדיון הארכת המעצר של בר־יוסף ציינה השופטת רון כי "מעצרו של החשוד הגיע אחרי חקירה של חודשים רבים שבהם אספה המשטרה חומר חקירה רב. התקשורת עסקה לא מעט בפרשה, אך מרבית החומר שנאסף על ידי המשטרה לא הופץ על ידי התקשורת. נאספו ראיות, עדויות ומסמכים בהיקף רב וגדול, אך רוב החומר שיש לגורמי החקירה טרם נחשף ובוודאי לא לתקשורת ולציבור, וחלקו לא בפני החשוד".

 

בראיון אמש בערוץ 10 דיבר שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון על המחלוקת עם רה"מ נתניהו סביב נושא הצוללות. "עמדת הצבא היתה שלא צריך יותר מחמש צוללות, ופתאום היה לחץ על רה"מ לקנות צוללת שישית, ויש שמות שעולים ברקע, מיקי גנור ובר־יוסף", סיפר יעלון. "בקיץ 2015 אני מבין שנתניהו דורש שתהיינה תשע צוללות, ואחרי דיון רב משתתפים מסכמים שראש המל"ל יבדוק את הצורך. גם הוא קיבל את עמדת שר הביטחון וצה"ל של חמש צוללות. בפברואר 2016 מסתבר לי שרה"מ, כשהוא נוסע לגרמניה, מתכוון לחתום עם הקנצלרית על מזכר הבנות על שלוש צוללות נוספות ושתי ספינות לוחמה נגד צוללות".

 

"לא יכול להיות שראש הממשלה לא מעורב", הוסיף יעלון. "האם יצליחו בחקירת המשטרה להביא את זה לכלל ראיות פליליות? זה לא ממש משנה לי. אני, מבחינתי, מה שחוויתי בנושא הזה גורם לי להגיד בצורה מאוד ברורה: ראש הממשלה מושחת, ואני לא אומר את זה רק על פרשת 3000 שאני בקיא בה".

 

בהמשך נשאל יעלון על מעורבותו של נתניהו במכירת הצוללות למצרים, אך סירב להתייחס. אתמול נחשף ב"ידיעות אחרונות" כי הגרמנים טענו ששליחו של נתניהו התיר להם למכור צוללות גם למצרים, אך כשיעלון ניסה לברר עם נתניהו אם אכן קיבל החלטות בנושא ביטחוני כה רגיש ללא התייעצות עם גורמי המקצוע במערכת הביטחון, ראש הממשלה הכחיש שנתן אישור למכירת הצוללות.