שבת 24 בפברואר 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
צילום: יריב כץ
חדשות • 16.07.2017
גבאי ליד בית מנדלבליט: "די לשחיתות"
אבי גבאי התייצב בהפגנה בפתח־תקווה וקרא לראשי סיעות הקואליציה: "פרקו את הממשלה" • בליכוד תקפו: "גבאי פיזר שקרים בהפגנה שמטרותיה פסולות" • יעלון על פרשת הצוללות: "מה, לא ברור שזה מסריח?"
מאיר תורג'מן ויובל קרני

"אתם רואים את העובדות והן ברורות. ראש הממשלה קיבל מאות אלפי שקלים מתנות. אין על זה מחלוקת. בן הדוד שלו עוסק בצוללות בזמן שהוא מנהל משא ומתן קואליציוני. די בשני הדברים האלה כדי לקבל החלטה מוסרית. אני אומר לראשי סיעות הקואליציה: קחו החלטה ותפרקו את הממשלה".

 

כך אמר אמש היו"ר הטרי של מפלגת העבודה, אבי גבאי, שהגיע במפתיע להפגנה השבועית מול ביתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. "באתי לכאן לחזק ישראלים טובים שמצביעים לכל המפלגות, לבית היהודי ולש"ס ולכולנו ולליכוד, והם לא רוצים שחיתות. לא שחיתות אישית ולא שחיתות ציבורית. המצביעים של ראשי סיעות הקואליציה — של כחלון, דרעי וליברמן — מסתכלים עליהם ומצפים שהם יגיעו להחלטה הזאת", אמר גבאי למפגינים.

 

צילום: אורי דוידוביץ'

סגורסגור

שליחה לחבר

 הקלידו את הקוד המוצג
תמונה חדשה

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

מהליכוד מיהרו להגיב: "ועוד איך יש מחלוקת על השקרים שאבי גבאי פיזר בהפגנת 'הקרן החדשה', שמטרתה הפעלת לחץ פסול על גורמי אכיפת החוק. מה שאין מחלוקת לגביו זה שגבאי עצמו נשלח למעצר בית בפרשת בזק ב־2005 וקיבל מבזק למעלה מ־50 מיליון שקל מיד לאחר שסיים את עבודתו במשרד האוצר, שבה עסק בעיקר בנושאים שקשורים לתקשורת ולבזק".

 

הפרשה שאליה התייחסו בליכוד נוגעת לחשד שהועלה בזמנו לגבי רכישת מסמכים פנימיים של חברה מתחרה, קווי זהב. בתום החקירה נסגר התיק בעניינו של גבאי והוא לא הואשם בדבר.

 

יריב כץ
יריב כץ

 

גם שר הביטחון לשעבר משה יעלון תקף את נתניהו שוב בסוף השבוע. בראיון באירוע "שבתרבות" אמר יעלון: "שחיתות זה מה שקרה לצערי עם שני ראשי הממשלה הקודמים, שרון ואולמרט. אני פעם ראשונה נתקל בזה אצל ראש הממשלה נתניהו בפברואר 2016, אז עולה הנושא של הצוללות ושתי ספינות לוחמה נגד צוללות. העמדה שלי, של הרמטכ"ל, של מפקד חיל הים וגם של קודמינו בתפקידים הייתה שחיל הים צריך חמש צוללות. צוללת זו עלות עצומה. לכן ההתעקשות על חמש לכל אורך הדרך. בקיץ 2015 מקיימים דיון, ופתאום ראש הממשלה אומר: 'צריך תשע'. למה תשע? למה כמה. מאז התפתח דיון לא נעים. והתוצאה של הדיון זה שיו"ר המל"ל באותה תקופה, היום ראש המוסד, יוסי כהן, יעשה עבודת מטה וימליץ לגבי הצורך. העבודה הזו מתקיימת. ראש המל"ל ממליץ חמש. מקבל את עמדתי, עמדת הצבא וחיל הים. וזהו. לא דנים בזה יותר.

 

"בפברואר אני מגלה, די באקראי, שראש הממשלה מתכוון לנסוע לגרמניה לפגישה עם הקנצלרית לחתום איתה שגרמניה תספק לנו עוד שלוש צוללות ועוד שתי ספינות לוחמה נגד צוללות. אני מגלה את זה ואני מתפוצץ. זה לא עלה בשום דיון. זה מביא לפיצוץ ביני לבינו. עכשיו אני עוד לא יודע אם לחשוד בו, אבל היו פה גורמים מעורבים שמבחינתי היו חשודים כבר אז, אלה שעכשיו נחקרים".

 

כשנשאל אם הוא סבור שנתניהו לא ידע שעורך הדין שלו מעורב בנושא של רכישת הצוללות מגרמניה, ענה יעלון: "זו שאלה רטורית, נכון? שבוע אחרי שאני עוזב את משרד הביטחון, עו"ד שמרון מנסה להגיע עם יו"ר ההסתדרות ניסנקורן להסכם של הפרטת מספנת חיל הים, שטיסנקרופ ייקחו אחריות על האחזקה של כל הספינות שלנו. הייתי שבוע לפני כן שר ביטחון. לא ביקשתי את זה. לא שמעתי את הרמטכ"ל מבקש את זה ולא את מפקד חיל הים מבקש את זה. מה, לא ברור שזה מסריח?"

 

יעלון | צילום: אלכס קולומויסקי
יעלון | צילום: אלכס קולומויסקי