שבת 24 במרץ 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
צילום : ידיעות אחרונות
חדשות • 17.07.2017
העיתונאי תלם יהב זכה בפרס קרן שלם
כתב הרווחה של "ידיעות אחרונות", העיתונאי תלם יהב, הוא הזוכה בפרס היוקרתי של "קרן שלם", עמותה המקדמת עשייה עבור מוגבלים שכלית־התפתחותית • "שמח על הזכות להיות פה עבור אנשים שהזעקה שלהם חלשה"
רותם אליזרע

עמותת "קרן שלום", המעניקה מדי שנה פרסים על מצוינות בעשייה למען מוגבלים שכלית־התפתותית, בחרה בעיתונאי "ידיעות אחרונות" תלם יהב לקבל את הפרס בתחום התקשורת.

 

אחת לשנה מעניקה העמותה פרסים ואותות הוקרה על פעילויות ופרויקטים מתמשכים למען רווחתו של האדם עם מוגבלות שכלית־התפתחותית. הפרסים, האותות וטקס הפרס עצמו נותנים ביטוי ובמה לפעילות הענפה בכל תחומי החיים, למען איכות חייו ושילובו של האדם עם המוגבלות השכלית וההתפתחותית בקהילה.

 

יהב (32), בוגר תואר בתקשורת ובמדעי המדינה באוניברסיטת תל־אביב, היה העורך הראשי של עיתון הסטודנטים באוניברסיטה "תזה" במהלך לימודיו האקדמיים. ב־2011 החל לעבוד ב"ידיעות אחרונות" וסיקר את תחום הפנים, הכלכלה והמשפט בירושלים. מאז 2013 הוא הכתב לענייני רווחה ועבודה של העיתון — ומוביל קו חברתי של סיוע לאוכלוסיות מוחלשות, לניצולי שואה, לאנשים עם מוגבלויות ולצמצום פערים חברתיים.

 

"אני מודה לקרן שלם שבחרו בי לקבלת הפרס", אמר אתמול יהב, והוסיף: "למעלה ממיליון וחצי אנשים עם מוגבלות חיים בישראל, לרבים מהם יש חיים מורכבים וקשים במיוחד. במסגרת התפקיד אני פוגש ילדים, משפחות, מטפלים, מורים ואנשי מקצוע יקרים שמתמודדים יום־יום עם מציאות לא פשוטה. אני שמח שיש לי את הזכות לשמש פה לאנשים שהזעקה שלהם חלשה ולסייע להם לממש את הזכויות שלהם ואת החובות של המדינה כלפיהם".

 

ריבה מוסקל, מנכ”לית קרן שלם, אמרה: “ועדת הפרס מצאה לנכון לבחור בתלם יהב, מבין המועמדים המצויינים לקטגוריית איש תקשורת, על פעילותו העיתונאית והחשיפה האיכותית, תוך חשיפת סיפורי הצלחה של אנשים עם מוגבלות שכלית־התנהגותית”.

 

הענקת הפרס תתקיים בנובמבר השנה במעמד שר הרווחה והשירותים החברתיים, ראשי ערים ורשויות, אנשי מקצוע ואורחים רבים במוזיאון ארץ ישראל בתל־אביב.

 


פרסום ראשון: 17.07.17 , 23:28