חמישי 21 במרץ 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  זק"א
  חדשות • 24.07.2017
  תמונת המחלוקת
  לאחר שישראל בחרה, בצעד חריג, לפרסם תמונות קשות מזירת הפיגוע, ארגון זק"א הפיץ תמונות וסרטון משלו • ח"כ יהודה גליק תקף את יו"ר זק"א יהודה משי זהב: "החלטה מחליאה" • עשהאל שבו, שמשפחתו נרצחה בפיגוע: "לא זה הזיכרון שצריך להישאר מהאנשים המדהימים האלה"
  איתמר אייכנר ונעם ברקן

  בצד ההחלטה של ישראל לפרסם בצעד חריג את תמונות הפיגוע כחלק מהמלחמה על דעת הקהל העולמית פורסמו תמונות וסרטון גם על ידי ארגון זק"אשהובילו לעימות חריף בין יהודה משי זהב, יו"ר ן זק"א, לבין ח"כ יהודה גליק (ליכוד), שכינה את החלטתו להפיץ את המראות "מחליאה".

   

  "עם צאת שבת הגענו לזירה מזעזעת: בית של שבת, שולחן ערוך, האוכל על פלטת השבת ו'ארבעס' ל'שלום זכר' לרגל הולדת הנכד בערבוביה עם דם הקדושים. השם ייקום דמם", צייץ משי זהב, שהגיע במוצאי שבת עם צוותו לנקות את הזירה. בסרטון שהפיץ סיפר כי "מסביב היה כל כך הרבה דם של הנרצחים הקדושים. במשך שעות עבדנו בעבודת קודש של כבוד המת, באיסוף הממצאים ושלוליות הדם הרב שנשפך כמים". בנוסף העלה תמונות קשות שבהן נראים הוא וצוותו לבושים בסרבלים לבנים מנקים את שלוליות הדם.

   

  אבל ההחלטה לפרסם את התמונות גררה גינויים קשים, והחריף ביותר הגיע מפי ח"כ גליק: "מחליא ומגעיל, איך באמצע עבודת הקודש לניקוי הבית מנהל זק"א עסוק בסרטון יחצנות לארגונו, תוך חיטוט פולשני בבית לא לו. מי הרשה לו לחטט כך?!"

   

  משי זהב לא נותר חייב: "עם כל הכבוד ליהודה גליק, סרטון כזה מבטא ומבליט פי כמה את רוע ואכזריות הרוצחים השפלים מאשר נאום משעמם מול מליאת כנסת ריקה".

   

  גליק המשיך: "מי הרשה לך!? זה בית שלך? ביקשת רשות? נכנסתם לבית לעשות עבודת קודש, לא לחטט כאילו זה ביתך!! מותר לנהוג בכבוד וברגישות ולאפשר להם פרטיות".

   

  משי זהב השיב: "הוא אדם הזוי לא מהיום. בשבוע שעבר אמר שההפגנות נגד המגנומטרים לגיטימיות. באנו כגנבים בלילה? באנו לעשות עבודת קודש וכולם מכירים את מדיניות ישראל. לא ממנו נלמד כבוד המת, צנעת הפרט".

   

  מי שעוד גינה את פרסום התמונות הוא עשהאל שבו, שהיה בן תשע בלבד כשראה כיצד מחבל רוצח את אחיו נריה, צביקה ואבישי, ואת אמו, בפיגוע רצחני באיתמר. למרות שחלפו מאז 15 שנים, התמונות מבית משפחת סלומון השיבו אותו לרגעי האימה: "לא צריך לפרסם תמונות כאלה. אני רואה את התמונות האלה וזה ממש מחזיר אותי אחורה. אני מדמיין את המשפחה שלי שם. לכל מי שהוא פוסט־טראומתי התמונות האלה קשות. מאותם אנשים שנרצחו נשאר לנו רק הזיכרון. לא הייתי רוצה שזה יהיה הזיכרון שיישאר מהאנשים המדהימים האלה".