חמישי 25 באפריל 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  ידיעות אחרונות
  24 שעות • 26.07.2017
  "השתייה הייתה בשבילי בריחה"
  אדי קבטנר חשב שהתפקיד הראשי בסדרה "מתים לרגע" לצד אגם רודברג ועפר שכטר יסלול לו את הדרך לפסגה, אבל מהר מאוד גילה שהוא על המסלול הבטוח למטה. השחקן, שכבר סומן כדבר הנכון הבא, טבע באלכוהול, בהתקפי חרדה, בסטוצים של לילה אחד ובבור ענק בחשבון הבנק. עם עליית העונה השנייה ב־HOT הוא בטוח שהפעם הזמן שלו הגיע באמת. וסליחה בנות, הבחור תפוס חזק
  יואב בירנברג | צילום: טל שחר

  העונה הראשונה של הסדרה "מתים לרגע" הייתה אמורה להיות נקודת ההמראה של אדי קבטנר: השחקן האלמוני והחתיך, בוגר טרי של בית הספר למשחק ניסן נתיב, הוגדר על ידי רבים כהבטחה של הסדרה. אבל במקום ההצלחה הגדולה ושורה של הצעות לתפקידים ראשיים הגיעו התקפי חרדה, אלכוהול בכמויות מסחריות, סטוצים שהשאירו אצלו טעם רע, ומינוס בבנק שהלך ותפח. "הפרסום היה קל", הוא מספר, "התחילו לזהות אותי ברחוב, הרווחתי לא רע בכלל, וכל זה הביא אותי לנקודה שעוד לא חוויתי בחיים. פעם ראשונה שלא ידעתי מה הצעד הבא שלי. בדיוק נפרדתי מחברה אחרי שנתיים וחצי יחד, ביזבזתי את הכסף והחלו אצלי התקפי חרדה".

   

  ממה הם נבעו?

   

  "מחוסר הוודאות. אז שותים הרבה, בעיקר כדי למלא את החורים, ויוצאים סתם עם בחורות. בחלק מהמקרים העניינים התקדמו לחדר המיטות, אבל ברוב הפעמים זה לא היה בשביל הסקס אלא כדי לא לישון לבד בלילה. הכל היה בשביל להגיע הביתה מספיק שבור כדי ליפול למיטה ולא לצלול למחשבות של מה יהיה.

   

  "באופן כללי, סטוץ זה לא חוויה נהדרת, כי היא לא אינטימית. אני חיפשתי אינטימיות, את התנוחה העוברית שמכילה עוד אורגניזם חי. לא פעם, כבר מהדקה החמישית בסקס, אתה חושב 'בשביל מה הייתי צריך את זה', אבל בחברה שבה אנחנו חיים לא מקובל כגבר לסרב לסקס. אם בחורה באה וזורקת את עצמה עליך, לסרב לה זה עלבון. הייתה מישהי שאמרתי לה באמצע העניין 'תשמעי, לא כל כך בא לי', והיא כעסה ולא ויתרה לי".

   

  איך התמודדת עם התקפי החרדה?

   

  "הלכתי לפסיכולוג שעזר לי להבין מה זה. הרגשתי מין חוסר פוקוס, לא הייתי מסוגל להתמקד במחשבה אחת. מין חוסר שקט בגוף. כשהייתי מגיע למקומות הומי אדם, הייתי מרגיש שלא בא לי לתקשר עם אנשים. הייתי מיד נכנס לשירותים בפאב, נותן לעצמי זמן להירגע ואז יוצא החוצה. הפסיכולוג שלי אמר לי שהתקפי חרדה זה הדבר הכי טוב שבנאדם יכול לקבל בחיים, כי זו הנקודה שבה הגוף אומר לך - עד כאן, תבין שהתעללת בי ועכשיו תעצור. הגעתי באלכוהול לקיבולת מכובדת של רוסי שלא מבייש את האומה. אימא שלי תהיה גאה בי", הוא צוחק. "השתייה הייתה בשביל בריחה, אבל בשום שלב לא נתתי לעצמי לאבד שליטה. זה לא שיחרר אותי, זה פשוט עירפל את החרדה".

   

  המצוקה הכלכלית הגיעה די מהר. "הייתי אז עם שלוש־ארבע אגורות על התחת, עם חובות, וגרתי בדירה שכורה עם שותפה. למזלי, ההורים עזרו לי. בכלל, אני אסיר תודה להם על הכל".

   

  מה הם אמרו על תקופת הבלגן?

   

  "אני משתף בצורה בריאה במה שעובר עליי, אבל לא בהכל, כי כבן יחיד אתה לא רוצה לגרום להם לדאוג. כל הזמן מחלחלת בי המחשבה שהורים זה לא לנצח, אז אני לא רוצה להכביד עליהם. אל תדאגו, חבר'ה, גידלתם בן טוב, מוצלח. הוא עובד, מחזיק את עצמו, הכל בסדר. בהרבה דברים קשים אני לא משתף אותם. על הפסיכולוג לקח לי זמן לספר להם. לקח להם זמן להבין מה זה התקף חרדה, כי הם באו ממקום שזה לא מקובל. ברוסיה הסובייטית אין דבר כזה התקף חרדה. תן לעצמך סטירה ויאללה, תפוס מעדר. מה, אתה ילדה? תהיה גבר".

   

  התקווה היחידה של ההורים

   

  הוא נולד בשם ולדיסלב, בן יחיד להורים שהכירו באקדמיה למשחק במוסקבה. אביו, רומן, הוא סמנכ"ל פרויקטים מיוחדים בתיאטרון "גשר". אמו, לאורה, זמרת מצליחה בעברה, היא מורה לפיתוח קול ולפסנתר. כשעלו לארץ, נדדו בין לא מעט דירות עד שבחרו לגור בתל־אביב.

   

  איך זה לגדול כבן יחיד לעולים?

   

  "אחת הסיבות שאני בן יחיד היא העלייה שלנו לארץ. הייתה אמורה להיות לי אחות, אבל העניינים לא הסתדרו. אף פעם לא הבנתי בדיוק מה קרה. העובדה שאני בן יחיד מאוד עיצבה את החיים שלי, לטוב ולרע. הורים זה אף פעם לא דבר קל להתמודד איתו, ויש הבדל גדול בלהתמודד עם זה לבד או עם עוד אחים. אבל הדמיון נורא מתפתח כשאתה סוליסט".

   

  ההורים פינקו אותך יותר?

   

  "קיבלתי את כל תשומת הלב — וכל הדאגה. אתה התקווה היחידה שלהם, וזו גם מעמסה כבדה על הכתפיים. עם כל הפינוקים שבעניין והיחס המועדף, הייתי מחליף את זה באח או אחות. כבן יחיד אין לך רגע לבד. אתה לא יכול לרוץ, למעוד ולרסק את הפרצוף שלך על האספלט".

   

  אחרי שירות צבאי כקצין טירונים, קבטנר פנה ללימודי משחק. די טבעי לילד שגדל בחדרי החזרות של תיאטרון גשר. אחרי ששיחק שם בהצגה "הדיבוק", אדי החליט לוותר כרגע על תיאטרון. "קשה לי עם מחזוריות, קשה לי לעשות אותו הדבר הרבה פעמים, שזה פרדוקס לשחקן", הוא אומר.

   

  עכשיו עולה העונה השנייה של "מתים לרגע" ב־HOT, וקבטנר חוזר לגלם את סלאבה, אחד מחמשת המתמחים ברפואה, שזוכים בכוחות על־טבעיים בעזרת ניסויים שערכו ומסתכסכים עם ישויות מסוכנות. לצידו מככבים בסדרה גם אגם רודברג, עפר שכטר, מאיסה עבד אלהאדי ואביגיל הררי.

   

  עם תחילת הצילומים של העונה השנייה ("אני מרגיש שם בבית") קבטנר תפס את עצמו בידיים. יש לו חברה חדשה, המוזיקאית מיכל אליאסף, והעתיד נראה פתאום ידידותי יותר. "נהייתי בנאדם הרבה יותר שלם עם עצמי כשפגשתי אותה", הוא אומר, "בגלל זה אני מרגיש יותר בוגר ואופטימי. היא גם מדהימה. לא נעים לי, תפסתי את הבחורה הכי שווה והכי חכמה בעולם, אז מה נשאר לאחרים?"

   

  הצגות ילדים? לא תודה

   

  אליאסף היא לא האהבה היחידה בחייו. מי שמלווה אותו בכל אשר ילך היא לילו, הכלבה שלו. כשהוא מדבר עליה, העיניים שלו זורחות. "החברה שנפרדתי ממנה הראתה לי תמונה של כלבה בפייסבוק, והכלבה הזאת לא יצאה לי מהראש שבוע. הייתי הולך לישון ומדמיין אותה באה אליי ומבקשת ליטוף", הוא מספר. "היא כלבה מאוד בעייתית וטראומטית. היא הייתה בהסגר בגלל נשיכה, ונשכה אותי כמה פעמים, ועם זאת היא מתוקה ועדינה. היא לימדה אותי על החיים ועל אהבה בוגרת — כשאתה אוהב מישהו גם בגלל החסרונות שלו. אני אוהב אותה יותר מכל דבר אחר בחיים. יותר מההורים שלי, יותר מהחברה שלי".

   

  חוץ מ"מתים לרגע" קבטנר גם שיחק בסדרה "איפה אתה חי" עם עדי הימלבלוי ובעונה השנייה של "בני ערובה", ולעת עתה הוא מוותר על "לטחון הצגות ילדים". במקום זה הוא מתמקצע לאחרונה בתחביב ישן: עריכת ובימוי וידיאו. אחד הסרטונים האחרונים שביים, סרטון של אנסמבל "בבוצ'קה" על הטרדות מיניות בצה"ל, הפך ויראלי וגרף מאות אלפי צפיות ברשת. בסרטון היוצרות התהפכו והקצונה הבכירה והמטרידה מורכבת מנשים בעוד שהחיילים המוטרדים הם גברים.

   

  איפה תהיה בעוד חמש שנים?

   

  "אני חושב שבא לי בעיקר להיות במקום שבו יהיו לי אמצעים ויכולת נפשית ליצור משהו שאני נהנה ממנו ולשחק תפקידים שאוהב. אני מנסה לבנות לעצמי את החיים שהכי אהנה לקיים. בתקופה האחרונה די ברור לי שמה שמקובל הוא לאו דווקא הדבר הנכון בשבילי. זה נחמד שמצפים ממך למשהו, כמו להיות שחקן, במיוחד שאתה בן יחיד ויש לך את האינסטינקט הזה לא לאכזב, אבל יותר חשוב הוא מה שנכון לי".

   

   

  "מתים לרגע" משודרת בימים שני־חמישי בשעה 20:15 ב־HOT3. כל הפרקים זמינים ב־HOT VOD

   


  פרסום ראשון: 26.07.17 , 19:07