שלישי 17 בספטמבר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום : ידיעות אחרונות
  7 לילות • 01.08.2017
  פעם, בחיים
  עלה לתורה עם שי אביבי, חרש את רוסיה עם שרית חדד, נגנב מ'לבקש את הקש', לא שוכח לטל ברמן את היציאה על שב"ק ס' ועדיין לא מבין מה חיפש רני רהב לצידו ב'כוכב הבא'. מה זוכר מוקי מהקריירה העשירה שלו?
  רביב גולן | צילום: פיני סילוק

  1. באיזה מסגרת עלית לראשונה לתורה?

  "ב'פעם בחיים', דוקו־ריאליטי של yes, שבה הייתי עם שי אביבי בישיבת התפוצות בהר ציון, ירושלים".

  תשובה: 'פעם בחיים'.

   

  צילום: טל שחר

  צילום: טל שחר

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  "בגיל שמונה ימים חתכו לי כי צריך ואף אחד לא שאל אותי, ובגיל 13, כשיכולתי להחליט לבד אז החלטתי שאני לא רוצה. לא עניין אותי. ההורים שלי אמרו לי, 'לא רוצה, לא צריך'. לא הרגשתי שזה נותן לי משהו, לא היה לי שום חיבור לזה, ראיתי את החברים שלי עושים את זה כי צריך. יש לי רתיעה טבעית מדברים שכולם עושים על אוטומט. כשהיינו בישיבה הזאת בתוכנית והם שמעו שלא עשיתי הם אמרו לי, 'מה, אתה חייב' וזה גם קטע טלוויזיוני נחמד. קראתי כמה משפטים וזרקו עליי ממש חזק את הסוכריות. אני מניח שזו חוויה דומה למה שחווה כל בן 13". (1)

   

  צילום: אלדד רפאלי
  צילום: אלדד רפאלי

   

   

  2. מה קרה במהלך המופע 'שרים לך נתניה' ב־2002?

  "הבחורה שהייתה חצי עירומה?"

  תשובה: שר את 'כולם מדברים על שלום' ואמר, "אנחנו מסרבים להיות אויבים של עם אחר בגלל פוליטיקאים שלוקחים אותנו לשם". ערוץ 1 נבהל וחתך 30 שניות מההופעה כדי לצנזר את דבריו.

   

  "לא זוכר כבר, למי אכפת. לגבי הבחורה: הייתה הופעה בנתניה של שב"ק, והיא הורידה חולצה ונשארה ככה חצי הופעה. הייתה גם הופעה שהורידו לי את המכנסיים. הייתי עירום ממש. חצי שיר, רק אני ואולסטאר. למה לא ירדתי? כי אני בן 19, רוצים ככה, אז יאללה, קבלו. מזל שלא היו אז סמארטפונים ויוטיוב. אבל זו הייתה חוויה. למדתי לא להופיע עם בוקסר בלבד. מאור כהן היה עולה עם בוקסר בהופעות של זקני צפת ברוקסן. אמרתי, אני רוצה ככה. הוא היה מהפנט. רוקסטר־על. כשנגמרת ההופעה אני חוזר בטרמפים ליבנה ואני אומר, וואו, וואו". (0)

   

  צילום: שמואל יערי
  צילום: שמואל יערי

   

  3. למה הפגינו אנשי ימין מחוץ להופעה שלך באוניברסיטה?

  "המשפט ההוא עם המתנחלים".

  תשובה: אמר ש"צריך לשבור למתנחלים את העצמות".  

  "זו אמירה מצערת שלא הייתה צריכה להיאמר. מיותרת לגמרי, חד וחלק. הבנתי מאז שהחיים הם לא שחור ולבן. הם מתנהלים כמעט לגמרי בתחום האפור. חוץ מזה, אגב, אני לא מצטער על כלום. יש אולי שירים של שב"ק שאני אומר לעצמי, היום לא אשיר אותם, אבל הם היו נכונים לאז". (1)

   

  4. מי הראשון שהשמיע שיר של שב"ק ס' ברדיו?

  "טל ברמן".

  תשובה נכונה.

  "הייתה לו תוכנית בצהריים ואחרי 'מכופף הבנות' הוא אמר מיד 'מה זה השטויות האלה?' אני לא זוכר את מה שהוא אמר בטינה, אבל אני זוכר את זה. זה היה דלק. שטויות? נראה לכם מה זה. התקשורת לא חיבקה את שב"ק. ההצלחה הייתה בשטח, פירקנו מועדונים. 'מכופף הבננות' היה השיר היחיד שהושמע. הרגשתי שלא קולטים אותנו". (1)

   

   

  יחסי ציבור
  יחסי ציבור

   

  5. עם איזה בית הגיע נמרוד רשף לאודישן בשב"ק ס'?

  "'אם יש לך ת'קש, יש לך ת'קש, אין לך חובות, אלף נקבות'.

  תשובה נכונה.

  "לקראת האלבום השני חמי ומירו עזבו ועשינו אודישנים. מצאנו את נמרוד רשף דרך קוואמי. הוא בא עם הבית שלו שלדעתי הוא עד היום אחד הבתים הכי טובים שנכתבו בהיפ הופ הישראלי: 'אם יש לך ת'קש, יש לך ת'קש, אין לך חובות, אלף נקבות'. הוא בא עם זה מוכן. שר לנו את זה. ונגנבנו. הוא התלבש אחרת מאיתנו, דיבר אחרת מאיתנו, הוא כתב אחרת מאיתנו. וזה כן התחבר. הוא לא היה מוכר. חודש אחרי זה הוא התחיל לעבוד בערוץ הילדים. לא שמנו לב שהוא מתחיל לפתח שם קריירה. זה לא באמת הפריע לנו אבל זה קצת הרגיש כמו חבורה שעושה את הדבר שלה שהוא ממש מגניב, ומבחוץ מסתכלים עלינו ואומרים, 'זו הלהקה של המנחה מערוץ הילדים'. את האלבום הבא כבר לא עשינו יחד. הוא היה עם הפסטיגל בדיוק בחנוכה. רצינו שהוא יחליט - או זה או זה - והוא החליט פסטיגל ואמרנו, 'אוקיי, נפרדים'. ואז האלבום הבא, 'כנען 2000', שהיה הכי טוב, לא הצליח. אף אחד לא קנה אותו, אף אחד לא בא להופעות ואנחנו לא מבינים מה קורה. תשמע, מזמן הפסקתי לנסות להסביר את זה. מדברים איתי היום על שב"ק, על קאלט, שזה היה בית ספר, הבסיס, אני אומר לך, בזמן אמת, זו לא הייתה חוויה של הצלחה, אלא של מאבק. בשנה האחרונה של 'כנען 2000' הופענו מול 50 איש". (1)

   

  יחסי ציבור
  יחסי ציבור
   

   

  6. בתוכנית הראשונה ב'כוכב הבא' רני רהב טען שאתה פוסל את כולם כדי להרשים מישהו. את מי? 

  "לא זוכר". 

  תשובה: עינב שיף, מבקר הטלוויזיה של 'ידיעות אחרונות'.

  "הוא אמר המון דברים. כל היותו של רני בתוכנית הייתה לא נכונה. אבל לא אני קובע. לא היה שם סיי מוזיקלי בשום צורה. יש אנשים מהתעשייה עם ראייה יותר רחבה, אמנים שמגיעים לשם רואים את מה שהם יודעים. כשיש ציוות נכון כל אחד נותן את הזווית שלו והדברים מתחברים לכדי תמונה שלמה. שם, פחות הרגשתי שהוא תורם לצוות. זה לא היה כל כך ענייני. עזבתי את התוכנית כי מיציתי. זה גם הפך לקדם־אירוויזיון ולא עניין אותי בשום צורה. זה לא עולמי. אבל הנה באים אנשים לעשות את זה, אסף אמדורסקי בא. זה מפתה. כשהגעתי ל'כוכב הבא' לא ראיתי את התוכנית לפני, או את 'דה ווייס' או 'כוכב נולד'. ראיתי פה ושם אבל אף פעם לא מהתחלה ועד הסוף. למדתי את זה ביומיים ובאתי לשידור חי . תוכנית חדשה? כשהודעתי על פרישתי היה ברור שגם קשת וגם אני רוצים להמשיך בדרך כזו או אחרת לעשות טלוויזיה שתתאים למידות שלי. קיימנו ישיבות חשיבה על כיוונים ורעיונות לתוכנית שתהיה תואמת ותייצג את תפיסת העולם שלי. אנחנו בשלב מאוד ראשוני ולא מגובש אבל כרגע נראה שזו ממש לא הולכת להיות תוכנית אירוח במובן המסורתי". (0)

  צילום: אביב חופי
  צילום: אביב חופי
   

   

  7. מי אמר: "לפני ארבע שנים הכנתי שיר במשך חודש כדי להוציאו לרדיו, 'בוקר טוב ילד אהוב שלי'. שנייה לפני שיצא השיר, טילפנה אליי אשתי ואמרה: שמעת את השיר שהוציא מוקי? הקשבתי לשיר. זה היה 'ילד של אבא' - מבחינת התוכן זה כמעט אותו שיר".

  "רמי קלינשטיין".

  תשובה נכונה.

  "לא קרה לי אף פעם דבר כזה. אני גם מודה שאני מספיק שחצן עם עצמי כדי להאמין שמה שאני כותב הוא הכי טוב שיש. אז אני לא אומר, מישהו כבר כתב על זה. מילים זה כלי דל כדי לבטא את המציאות. כל עוד אנחנו לא יכולים לקרוא מחשבות, המילים לא מעבירות מיליונית ממה שאתה. אבל זה מה שיש לנו ואני מנסה להשתמש בו הכי טוב והכי מדויק שאני יכול. ועם הגיל, בכלל, מתנקה המון בולשיט. דברים שהטרידו אותי מאוד פעם. ההתעסקות שלך עם עצמך. פעם רציתי לתקן את העולם, היום אני רוצה רק לתקן את עצמי. וזה מספיק. פאקינג עבודה קשה". (1)

   

   

  8. על מי הכרזת כאיש הכי קול בעולם? 

  "קלינט איסטווד".

  תשובה: נשיא אורגוואי לשעבר, חוסה "פפה" מוחיקה.

  "איש מאוד מיוחד. הוא היה רפורמטור גדול, בנאדם שהיה נשיא ונסע בחיפושית בת 40, גר בדירת שיכון, וכל מה שעניין אותו היה רווחת העם שלו. וחבל שאין יותר כאלה בעוד מדינות. ההשפעה שלו והרוח שלו הגיעו יותר רחוק מגבולות הארץ שלו, עד אליי. מאוד הרשימה אותי הגישה שלו. הוא נשאר צנוע, עם הגישה שאתה משרת את העם ולא להפך. וזה נורא קל להתבלבל כשאתה למעלה ומנהל מדינה". (0)

   

  צילום : ידיעות אחרונות
  צילום : ידיעות אחרונות

   

  9. עם איזו זמרת עשית מופע שורשים ברוסיה?

  "שרית חדד".

  תשובה נכונה.

  "הופענו בקהילות יהודיות ברוסיה ובאוקראינה. הייתה חוויה. את שרית ראיתי פעם ראשונה לפני 20 שנה בפינת מוזיקה ב'זאפ לראשון'. היא הגיעה עם קובי אוז לאולפן לעשות קטע ולא ידעתי מי זאת. בזמן הבלאנס היא עלתה על הפרקשנס לסשן של שבע־שמונה דקות ולא האמנתי מה היא עושה שם. נגנבתי. היא מוזיקאית פצצה.

  ברוסיה לא הסתובבנו יחד. בכלל, אני ממעט להתחבר, גם על סט של סדרות. נפגשים לתקופה ואז נפרדים. ב'הלהקה' פגשתי את אמיר פרישר גוטמן. לא נשארנו בקשר, אבל הוא היה בנאדם טוב. איזה סיפור. אם מישהו היה כותב את זה, זה היה נראה מופרך. וזה צולם (ל'מחוברים'). לא רוצה לראות את זה, לא רוצה לראות את הדבר הזה. מה זה הסנאף הזה בכל מקום. כמו בחדשות עם המחבלים. אנחנו רגילים לראות את זה כל היום. לא מאמין שמשדרים את זה. והילדים רואים את זה". (1)

   

  10. איזו מחלה הייתה לדמות שלך ב'שבתות וחגים'?

  "צליאק".

  תשובה נכונה.

  ״בתקופת 'שבתות' גרתי בתל־אביב, פגשתי את אשתי בחנות דיסקים. עכשיו חזרנו לגור בשכונת ילדותי ביבנה. קניתי שם בית. והילדים שלי הולכים לבית ספר שאני למדתי בו. וזה מדהים בעיניי. ביום הראשון של הלימודים הייתי עם דמעות של ילד קטן. פה עשיתי ככה, ושם עשיתי ככה. פעם היית שם אותי בשכונה הזאת הייתי מת. היום אני מאושר מזה". (1)

   

  סיכום:

  7 מתוך 10

  אלבומו החדש של מוקי, 'הולך על מים', יוצא היום (שישי) לחנויות. מופע ההשקה ייערך ב־9 בספטמבר בהאנגר 11, תל־אביב.

   


  פרסום ראשון: 01.08.17 , 16:57