שישי 15 בדצמבר 2017
ידיעות אחרונות
EPA
חדשות • 09.08.2017
חקירת הקשר הרוסי לבחירות
האף־בי־איי פשט על ביתו של מנהל הקמפיין של טראמפ
ציפי שמילוביץ | ניו־יורק

התפתחות בחקירת המעורבות הרוסית בבחירות בארה"ב: האף־בי־איי פשט בסוף החודש שעבר על ביתו של פול מנפורט, מנהל הקמפיין לשעבר של דונלד טראמפ, בחיפוש אחרי מסמכים הקשורים לקשר הרוסי למסע הבחירות שלו.

 

ה"וושינגטון פוסט" דיווח אתמול כי סוכנים הופיעו, ללא התראה, בביתו של מנפורט בשעות הבוקר המוקדמות לפני כשבועיים. הם הגיעו עם צו חיפוש חתום שנתן להם חופש כמעט מוחלט להחרים חומרים.

 

הסוכנים, שעובדים עם התובע המיוחד, ראש האף־בי־איי לשעבר רוברט מולר, לקחו עימם כמה מסמכים חשודים. יום לפני החיפוש הסכים מנפורט למסור מסמכים לוועדת החקירה של הקונגרס. עם זאת, צו החיפוש מעיד כי חששו שמנפורט לא ימסור לידם את כל החומר.

 

דוברו של מנפורט, ג’ייסון מלוני, אישר כי אכן נערך חיפוש בביתו וטען כי מרשו "שיתף פעולה עם הצו. המסמכים שנלקחו הם המסמכים שהוא הבטיח למסור מרצונו החופשי".

 

בשבועות האחרונים הגביר מולר את הלחץ המשפטי על יועציו של טראמפ ועל מנפורט במיוחד: מקורביו חוששים כי מולר מקווה לבנות תיק נפרד נגד מנפורט, הידוע בשל קשריו הענפים ברוסיה, במטרה להפעיל עליו מנופי לחץ שיאלצו אותו לשתף פעולה עימם בנוגע למעורבותו האישית של הנשיא.

 


פרסום ראשון: 09.08.17 , 22:33