שבת 16 בדצמבר 2017
ידיעות אחרונות
משטרת ישראל
חדשות • 09.08.2017
חגורות הצלה
"בין הזמנים" היא תקופה שמחה במיוחד עבור בני ישיבות, שמנצלים את החופש לטיולים בחיק הטבע • אבל עבור עשרה מהם הטיול כמעט הסתיים באסון • האברכים ניצלו מטביעה במי הירדן, לאחר ששוטרים חילצו אותם בדרך מקורית: חיברו יחד את החגורות שהיו על גופם לרצועה אחת - ומשו אותם מהמים
גואל בנו

יצירתיות מצילת חיים: עשרה אברכים, בני משפחה מורחבת, כמעט טבעו במהלך טיול בנהר הירדן. השוטרים שהגיעו לחלץ אותם הורו להם להסיר את החגורות שלגופם, לחבר אותן יחד וליצור שרשרת — ובאמצעותה הם העבירו אותם בשלום לחוף מבטחים ומנעו טרגדיה.

 

דרמה התחוללה במימי הירדן סמוך ל"גשר הדודות" כאשר עשרה אברכים מבני־ברק, בני משפחה מורחבת, שטיילו בצפון, נכנסו בבגדיהם למים רדודים ונקלעו לסכנת טביעה. אחד האברכים, שנחלץ בעור שיניו, הצליח להזעיק את המשטרה למקום. "זרימת המים הייתה פתאומית ומטורפת", סיפר ראובן כהן (38) ששהה במים עם ארבעת ילדיו. "היה פחד נוראי. נותרנו חסרי אונים וניסינו לאחוז בסלעים ובענפים. לא נותר לנו אלא לעשות מה שעושה כל יהודי שנקלע לצרה", הוסיף.

 

למקום הגיעו במהרה השוטרים רס"ב וסמן תלש ורס"מ רמי גאנם מתחנת מרחב ירדן, לאחר שצעדו בשטח כ־300 מטרים. השוטרים נכנסו במדיהם ועם נשקם לתוך המים והחלו בפעולות החילוץ. בתושייה רבה הם הורו לאברכים להסיר את החגורות שהיו הדוקות לבגדיהם, קשרו חגורה לחגורה והעבירו באמצעותן את האברכים בשלום אל הגדה.

 

תלמידי ישיבות רבים מבלים בצפון את חופשת "בין הזמנים", הנמשכת שלושה שבועות, מה שיוצר עבור המשטרה ויחידות החילוץ עבודה מרובה — שכן רבים מהאברכים אינם יודעים לשחות ומסכנים את חייהם.

 


פרסום ראשון: 09.08.17 , 23:42