ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: חיים הורנשטיין
  חדשות • 10.08.2017
  מרגב לנגב
  אחרי שהדהים את עולם האופנה עם שמלת "ירושלים של זהב" של שרת התרבות, המעצב אביעד אריק הרמן עסוק בפרויקט חדש: שמלה שיצר עם נשים בדואיות המשלבת רקמה מסורתית
  אילנה קוריאל

  אביעד אריק הרמן, מעצב האופנה שהסעיר את המדינה עם שמלת "ירושלים של זהב" שתפר לשרה מירי רגב לפסטיבל קאן, כבר עסוק בפרויקט הבא שלו — והפעם מדובר בהעצמת הקהילה הבדואית.

   

  צילום: אילנה קוריאל

  צילום: אילנה קוריאל

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  בעוד שלושה שבועות, במהלך שבוע האופנה בניו־יורק, תתקיים תצוגה מיוחדת שנועדה לגייס תרומות עבור תנועת "אור" שמעודדת התיישבות בנגב ובגליל. אנשי "אור" פנו להרמן כדי שייצור שמלה שתעביר מסר ברוח התנועה. המעצב החליט לשתף פעולה עם נשים בדואיות מתל־שבע השותפות ב"רקמת המדבר" — פרויקט שנועד לפתח את מיומנויות הרקמה הבדואית המסורתית ומאפשר לנשות הקהילה להתפרנס.

   

  השמלה של הרמן תסגור את תצוגת האופנה שתתקיים בשדרה החמישית במנהטן. המעצב מתן שקד יציג את הליין המרכזי, ואריק הרמן את שמלת הפינאלה — יצירה מורכבת שמשלבת בד שקוף, קרינולינה ורקמה עדינה במיוחד בגוונים של אדום, הצבע האופייני של מסורת הרקמה הבדואית. לשמלה מתלווה צעיף משי בצבעי מדבר המדמה סופת חול.

   

  אתמול הגיע הרמן ליישוב לקייה שבנגב כדי לאסוף את הבד הרקום שיצרו הנשים הבדואיות. "השמלה הזו היא עולם חדש. אני מנסה להראות דרכה את מה שהנגב מייצג. מדובר ביצירה משותפת לנשים מרקעים שונים", אמר הרמן.

   

  "אמרתי לו שלוקח לנו שישה חודשים לרקום שמלה אחת", סיפרה נעמה אלסנע, מנהלת עמותת "רקמת המדבר". "אביעד נתן לנו הנחיות באיזה בד להשתמש ובאילו חוטים. הבנות אמרו לי 'נעמה, לא תצליחי'. אבל אחרי שחילקנו את העבודה בינינו, עמדנו במשימה".

   

  מנכ"ל תנועת "אור" רוני פלמר והסמנכ"ל אופיר פישר מוסיפים: "חשבנו שיהיה נכון להוכיח שיש עשייה אחרת, שמחברת בין אוכלוסיות שונות, ולרקום ביחד בדים וחלומות שמייצרים אהבה ותקווה".

   


  פרסום ראשון: 10.08.17 , 00:06