שישי 15 בדצמבר 2017
ידיעות אחרונות
צילום: יובל חן
חדשות • 10.08.2017
הנאום והעובדות
מצבנו המדיני מעולם לא היה טוב יותר? החקירות והתיקים נועדו להפיל את שלטון הימין? התקשורת מפעילה משטרת מחשבות? בדקנו את נאומו רצוף ההאשמות הקשות של רה"מ
איתמר אייכנר

הנאום:

"תודה רבה לכם, חברות וחברים יקרים, שבאתם מכל חלקי הארץ. אתם מרגשים אותי. אני אוהב אתכם! תודה מיוחדת לך, יו"ר הקואליציה דוד ביטן, על היוזמה ועל הארגון של הכנס הזה.

 

צילום: אסף מגל

סגורסגור

שליחה לחבר

 הקלידו את הקוד המוצג
תמונה חדשה

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

מתוך הנאום של רה"מ, אמש.

 

1.

תודה לכם חברי השרים, ידידיי חברות וחברי הכנסת, ראשי הערים, ראשי הסניפים, חברי הסניפים. תודה לכולכם על התמיכה הגדולה בי וברעייתי האהובה שרה שצועדת איתי לאורך כל הדרך!

 

ידידיי, בימים האחרונים אתם הצפתם אותנו בתמיכה ובאהבה שאני לא זוכר, ואני, אתם יודעים, אני כבר כמה שנים במקום הזה.

 

2.

הבוקר אמר לי אחד מכם בחוכמה: ביבי, הם לא רוצים להפיל רק אותך. הם רוצים להפיל אותנו, את כולנו, את הליכוד ואת המחנה הלאומי.

הם יודעים שהם לא יכולים לנצח אותנו בקלפי, אז הם מנסים לעקוף את הדמוקרטיה ולהפיל אותנו בלי בחירות.

 

ואני אומר לכם: לא בכדי. הם יודעים שלא בכדי אנחנו מנצחים פעם אחר פעם בבחירות, כי אנחנו הבאנו את מדינת ישראל למצב הטוב ביותר בתולדותיה!

הפכנו את המדינה שלנו לכוח עולמי עולה בביטחון, במודיעין, בסייבר, בכלכלה, בטכנולוגיה, בכל כך הרבה תחומים!

אתם זוכרים שתקשורת הפייק ניוז פמפמה לנו במקהלה אדירה ואחידה כדרכם שאם לא ניסוג משטחי מולדת, ישראל תהיה מבודדת, חלשה ועזובה? אתם זוכרים את הזעקות? בידוד בידוד בידוד.

 

3.

איך אמר אותו איש ישן עם זקן חדש? הוא היה פעם ראש ממשלה לזמן קצר, לא מהמוצלחים ביותר

הוא אמר - הצונאמי המדיני בדרך. איזה צונאמי, איזה בידוד, איזה שטויות.

 

4.

מדינת ישראל נמצאת בפריחה מדינית חסרת תקדים וזרם הביקורים בארץ וזרם ההזמנות שלי לחוץ לארץ הוא חסר תקדים. הודו, סין, ארה"ב, כמובן אפריקה. כל היבשות, אינספור מדינות.

 

מכיוון שגם השמאל וגם התקשורת, וזה אותו הדבר, יודעים זאת, אז הם מתגייסים כעת למסע צייד אובססיבי חסר תקדים נגדי ונגד משפחתי במטרה לבצע הפיכה שלטונית! המטרה שלהם היא להפעיל לחץ פסול ובלתי פוסק על גורמי האכיפה כדי שיגישו כתב אישום בכל מחיר, בלי קשר לאמת, בלי קשר לצדק.

 

5.

משטרת המחשבות בתקשורת, היא עובדת פול טיים, 24/7, היא קובעת את הקו וכולם צריכים להתיישר לפי הקו הזה ואוי למי שיסטה ממנו.

 

אבל זה לא פלא, ראיתם את השלט בהפגנות השמאל בפתח תקווה, "נתניהו אשם עד שתוכח חפותו". תקשיבו טוב למה שאמר יוזם הפגנות השמאל שם בפ"ת: לא נוכל להפיל את נתניהו בבחירות, אז נפיל אותו בחקירות. אני מצטט אותו.

אין לנו רוסים, אין לנו מזרחים, אין לנו פריפריה, אין לנו נושאי דגל, אנחנו בצרות. אז ידידיי, אנחנו לא בצרות. יש לנו מזרחים, ויש לנו אשכנזים. יש לנו עולים חדשים ויש לנו ותיקים, יש לנו חילונים ויש לנו דתיים,

 

6.

יש לנו את עמונה ויש לנו את דימונה. יש לנו את עם ישראל ואנחנו נושאים בגאון ובגאווה את דגל ישראל ונמשיך לשאת אותו עוד שנים רבות.

 

התקשורת והשמאל שמשרת אותה קשה להם לקבל את זה, אז הם מייצרים אינסוף פרשיות, אינסוף כתבות, אינסוף כותרות, כדי שאולי אולי משהו יתפוס. אם לא צוללות אז סיגרים, אם לא סיגרים אז שיחות עם מו"ל, אם לא תיק אלף אז תיק אלפיים, אם לא אלפיים אז 3000 4000, 5000. הם דורשים מגורמי האכיפה תנו לנו משהו לא חשוב מה.

מטבע הדברים אני לא יכול להתייחס לכל שטות שמועלית בשיטפון התקשורתי הזה, אבל אתם בוודאי זוכרים שזאת לא הפעם הראשונה שמקהלת התקשורת משתמשת בתרגיל הזה של עננת שחיתות פיקטיבית.

 

7.

ב־1992 הם הצליחו להפיל את יצחק שמיר בהאשמת שווא, "מושחתים נמאסתם", והם הביאו לנו את אסון אוסלו והאוטובוסים המתפוצצים. ב-1999 הם חזרו על אותו תרגיל עם עמותות ברק ושחר של יום חדש, שחר של יום שהביא לנו את האינתיפאדה השנייה ולמעלה מאלף ישראלים הרוגים.

 

עכשיו הם מנסים לחזור על זה בפעם השלישית, אבל הם עושים זאת ביתר שאת. והם עושים את זה לא רק לי, הם עושים את זה גם לרעייתי. הם לא יספרו לציבור שהיא תומכת ומלווה משפחות שכולות, ניצולי שואה, ילדים חולי סרטן, חיילים בודדים.

 

8.

במקום זה הם מעדיפים לעסוק בדברים ברומו של עולם, הנוהל להחלפת מנורה, חמגשיות, כוס התה שהוגשה לאביה הצדיק בן ה־97 על ערש דווי. איזו בושה.

 

בוקר צהריים וערב הם נותנים כותרות מפוצצות. פרטים חדשים, התפתחויות דרמטיות, מצעד הנחקרים. אני רוצה להגיד לכם שיש שמועות, הן הגיעו אלי עכשיו. שעוד מעט התקשורת תדרוש להזמין את קאיה לחקירה באזהרה.

אני רק יכול לומר לכם את מה שאני אומר מהיום הראשון: לא יהיה כלום כי אין כלום. אני יודע שמה שאני אומר מבאס כמה אנשים, למשל שמענו שלשום שבכירים פלסטינים, ואני מצטט, מייחלים לנפילת נתניהו בגלל החקירות.

 

9.

ברור, הם הרי גם רוצים שישראל תיסוג לקווי 67 ותקים מדינה פלסטינית בפאתי כפר סבא. גם הם יתאכזבו כי זה לא יקרה.

 

אבל אני נאלץ לאכזב עוד מישהו. אני נאלץ לאכזב גם את עיתון הארץ שהבוקר פרסם מאמר שהציע לי באופן מפורש הצעת איתרוג: רק תיסוג מיו"ש ונרד ממך. אז הנה התשובה שלי: לא תודה! אם השמאל רוצה להתעמת איתנו על תפיסתו המדינית והכלכלית, יואיל לעשות זאת בקלפי, ובבחירות הבאות, בעזרת השם ובעזרתכם, נקבל לא 30 מנדטים אלא 40 מנדטים!

תודה רבה לכם על התמיכה, על האהבה, על העוצמה, על ההתייצבות יחד. "

 

העובדות:

 

1.

לא מדובר במפגן תמיכה ספונטני אלא באירוע יזום שנעשה למענו מסע שכנועים קדחתני. רבים מהשרים וחברי הכנסת הגיעו רק בגלל האיום של יו"ר הקואליציה דוד ביטן, שמי שלא מגונן מספיק על נתניהו ־ יבואו איתם חשבון בפריימריז. חלק מהשרים וחברי הכנסת שהיו בקהל אמרו קודם לכן בשיחות סגורות שנתניהו מתקרב לסוף הכהונה שלו.

 

2.

 נתניהו מנסה ליצור רושם ששלטונו רועד, ושאם ייפול ־ הימין כולו ייפול איתו. אבל למעשה, הוא נתניהו עומד בראש אחת מהקואליציות היציבות בהיסטוריה של ישראל, והאופוזיציה משותקת וחלשה. ואפילו אם בתסריט מסוים נתניהו נאלץ לוותר על כיסאו, ח"כ או שר אחר מהליכוד יכול להתמנות לראש ממשלה והימין ימשיך להיות בשלטון. גם בבחירות הליכוד יכול לנצח: כל הסקרים מראים שהימין מנצח בבחירות גם בלי נתניהו.

 

 

3.

 נתניהו לעג לאהוד ברק וכינה אותו ־ בלי להזכיר את שמו ־ "איש ישן עם זקן חדש". אבל היה זה נתניהו שמינה את ברק ה"לא מוצלח" לשר הביטחון שלו אחרי שניצח בבחירות ב־2009. ולפי עדותו של ראש המוסד המנוח, מאיר דגן, שניהם היו קרובים מאוד והובילו ביחד את הקו התוקפני והניצי בהתמודדות מול פרויקט הגרעין האיראני.

 

4.

 נתניהו צודק בכך שהתקופה הנוכחית טובה: הוא מתארח אצל מנהיגים רבים, ואחרים מתארחים אצלו. כך למשל, ביקורו של ראש ממשלת הודו ־ הדמוקרטיה הגדולה בעולם. אבל אלמלא בחירתו של דונלד טראמפ, יחסי ארה"ב־ישראל היו בשפל חסר תקדים. בסוף כוהנתו של אובמה, נתניהו נאם בקונגרס נגד הסכם הגרעין עם איראן, שעבר חרף התנגדותו. נתניהו אכן מחמם את היחסים עם אפריקה ואסיה, אך היחסים עם אירופה בשפל, ולמרות שהוא מתהדר ביחסים הטובים עם מדינות ערב, שגריר ישראל במצרים לא ביקר בקהיר כבר שמונה חודשים ושגרירת ישראל בעמאן לא יכולה לחזור לירדן בגלל תקרית המאבטח. גם נשיא קייפ ורדה הספיק להכחיש את ההכרזה של נתניהו כאילו הבטיח לא להצביע עוד נגד ישראל באו"ם.

 

5.

 נתניהו מאשים גורמים עלומים שזוממים מאחורי הקלעים להדיחו ובכוחם לסבך אותו בחשדות מחשדות שונים. אבל הוא זה שמינה את היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ואת מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך. האם סביר ששניהם הושתלו בתפקידיהם על ידי השמאל אך ורק כדי להפיל אותו? אדרבה, דווקא השמאל הוא שמאשים שמנדלבליט ואלשיך גוררים רגליים בטיפול בחקירות אלה.

 

6.

נתניהו הוא זה שלמרות הבטחותיו הרבות למצוא מתווה שימנע את פינוי תושבי עמונה - נאלץ ליישם את פסיקת בג"ץ לפנות את השכונה שנבנתה על אדמות פלסטיניות. רק אתמול, ממש בשעה שנתניהו נאם, מחו מפוני עמונה על כך שיותר מחצי שנה אחרי פינוי היישוב, אין להם עדיין פתרון

 

 

 

6.

נתניהו עצמו מסרב בתוקף להתראיין לתקשורת בישראל והוא מעניק ראיונות רק לגורמים כמו ידיד המשפחה שמעון ריקלין בערוץ 20. לפני כשנה ערך נתניהו סבב שיחות עם בכירים במערכות של כלי תקשורת, בניסיון להסביר את עמדותיו. אבל הוא החרים חלק מהמערכות, ועם אלה שדיבר ־ הוא עשה זאת בתנאי "אוף דה רקורד", כך שתוכנן לא פורסם מעולם.

 

 

7.

 יצחק שמיר הפסיד בבחירות 1992 ליצחק רבין דווקא על רקע אג'נדה ימנית: הבוחרים הרגישו שממשלת שמיר לא מטפלת היטב בגל הסכינאות ששטף את הרחובות, ובחרו ברבין הביטחוניסט. נתניהו מרבה באחרונה לייחס לאהוד ברק את גל ה"אוטובוסים המתפוצצים". אולם סדרת פיגועי ההתאבדות הקשים של האינתיפאדה השנייה החלה אחרי כהונתו של ברק ־ בזמן כהונתו של אריאל שרון.

 

8.

לפי כתב האישום המסתמן לא מדובר ב"עובדת שהגישה כוס תה" אלא בעובדת במשרה מלאה, על חשבון המדינה, שטיפלה בשמואל בן־ארצי, אביה של שרה נתניהו. גם החשמלאי שהגיע "להחליף מנורה" הגיע לבצע עבודות חשמל במעון ראש הממשלה והגיש חשבונית על עבודה ביום כיפור.

 

 

9.

 נתניהו מעדיף להצטייר כאיש שבולם בגופו מסירת שטחים מארץ ישראל לידי הפלסטינים. אך נתניהו עצמו הציע לא מזמן ליועציו של הנשיא טראמפ, ג'ארד קושנר וג'ייסון גרינבלט, הצעה ברוח תוכניתו הוותיקה ומרחיקת הלכת של השר אביגדור ליברמן: לספח את גוש עציון תמורת העברת ואדי ערה לרשות הפלסטינית.

 

 


פרסום ראשון: 10.08.17 , 00:51