yed300250
אלכס ריצרדסון
24 שעות • 14.08.2017
המצפן של הכוכבים
דמי מור ביקשה את עזרתו כשנשבר לה הלב בגלל אשטון קוצ'ר, אומה תורמן באה לקבל טיפים, לבת של ברוס לי המליץ להקים קרן על שם אביה ואפילו הדלאי למה שיבח את הספר שכתב. כך עשה האסטרולוג גל ששון את כל הדרך מחיפה להוליווד והפך ליועץ של הכוכבים. בראיון ל"ידיעות אחרונות" הוא ממליץ: "תהיו עירניים לצירופי מקרים שהחיים שולחים לנו"
סמדר שיר

"דמי מור המהממת הייתה שבורת לב אחרי הפרידה מאשטון קוצ'ר, אז חרגתי ממנהגי לקבל את הלקוחות שלי בסטודיו בלוס־אנג'לס, והגעתי אליה הביתה כי ממש אמרו לי שמצבה הנפשי לא טוב. אבל האמת היא שלא הייתי צריך לשמוע את זה מהאנשים שלה, הרגשתי את זה בעצמי והבנתי שאני צריך להיות שם בשבילה", אומר האסטרולוג הישראלי גל ששון, שנחשב איש סודם של רבים מכוכבי הוליווד, שמגיעים אליו כדי לקבל קריאת כיוון בכוכבים.

 

מור הייתה כל כך מרוצה מהקריאה של ששון בנתוני המפה האסטרולוגית שלה, וביקשה מאנשיה לסדר לה מפגש נוסף עם האסטרולוג הישראלי, אבל הפעם זה כבר לא היה אצלה בבית. "לא משנה כמה אתה כוכב גדול, אם אתה רוצה לקבל מפה, אתה צריך לבוא לטריטוריה שלי. אז היא הסכימה, לבשה על עצמה סוג של תחפושת כדי שלא יזהו אותה, והגיע לסטודיו שלי", אומר ששון.

 

לקוחה נוספת ומפתיעה של ששון היא שנון ברוס. "אני מתיישב מולה ופתאום מבין שהשחקנית הזאת שהיא מומחית באמנויות לחימה ומרגישה תקועה בקריירה, היא הבת של ברוס לי, שהיה אליל הנעורים שלי. אין לך מושג איך התרגשתי", מודה ששון. אחרי הקריאה במפה שלה, המליץ לה לשנות כיוון ושנון אכן החליטה להתמקד בניהול הנכסים של אביה ולהקים יחד עם אמה עמותה הנושאת את שמו ומסייעת לגילוי כישרונות צעירים. על הקשר עם ששון היא שומרת עד היום.

 

במלון עם אומה תורמן

 

גם אומה תורמן ביקשה להבין מששון מה מתכננים עבורה הכוכבים, "אבל לא פגשתי אותה בהוליווד, אלא בטורקיה. עשיתי מפה לבעל תחנת טלוויזיה מקומית והוא אמר לי שיש אישה שמעוניינת להיעזר בשירותיי", הוא מספר. "זיהיתי אותה ברגע שנכנסה לחדר שלי והיא הרשימה אותי בגובהה ובצניעותה".

 

התרגשת לבנות את המפה לאומה תורמן?

 

"התרגשתי הרבה יותר מהעובדה שאני פוגש את בתו של רוברט תורמן, פרופסור לבודהיזם טיבטי באוניברסיטת קולומביה, שקרא לבתו בשמה של אלת האהבה והפוריות ההינדית. לפי התיאוריה שלי, בני אדם אמורים לשים לב לרמזים שונים ומשונים שהיקום שולח אליהם, והרמז המשמעותי ביותר הוא שמו של האדם. מי שמתקשה להשלים עם השם שנבחר למענו יכול להוסיף לעצמו שם שני, כמוני. עשיתי זאת בעקבות עצה של רב קבלי שנועה תשבי הכירה לי בלוס־אנג'לס. הוא הציע לי רשימת שמות ובחרתי להוסיף את השם עדן, לזכר התקופה שבה עבדתי כגנן ובעיקר מתוך הרצון להתקרב לעץ החיים".

 

ההוכחה לכך היא בסיפור חייו הפתלתל. ששון, 49, יליד חיפה שהעריץ את דיוויד בואי בגיל התיכון, ניגן בלהקה ושירת בנח"ל בקיבוץ מבוא חמה — אפילו לא חלם על אסטרולוגיה. "ידעתי שאני רוצה להבין אנשים והתלבטתי מה ללמוד כיוון שהיו המון נושאים שעניינו אותי. יום אחד עמדתי מול בית הוריי, הסתכלתי על השלט, פרויד 26, ועשיתי את החיבור. פרויד — פסיכולוגיה. אחרי התואר הראשון בפסיכולוגיה תיכננתי להמשיך לתואר שני, וכיוון שדרישות הקבלה היו גבוהות מאוד, הצטרפתי לקורס דינמיקה בתקווה שהמרצה ייתן לי המלצה. כשהקורס הסתיים, המרצה הודיע לי שלא ימליץ עליי לתואר שני מפני שלדעתו אני 'יותר מדי יצירתי'. זו הייתה מכה קשה עבורי".

 

הוא הסתגר בדירתו, מיואש. "כשחבר מהצבא צילצל והזמין אותי להצטרף לטיול גלישה במקסיקו, עניתי שאני לא יודע לגלוש וטרקתי את הטלפון בעצבים. אחרי כמה שעות שאלתי את עצמי, 'אז מה אם אני עוד לא יודע לגלוש? הרי קוראים לי גל ולא יכול להיות שלשם הזה אין שום השפעה על האופי שלי. למה אני בורח מההזדמנות לנסות?' מכרתי את העסק לגינון שפירנס אותי במהלך הלימודים והמראתי עם חבריי למקסיקו. לא ציפיתי שבמהלך שלושת השבועות של הטיול אהפוך לגולש מקצועי, וגם לא העליתי בדעתי שהטיול הזה ישנה את מסלול חיי".

 

בגוודלחרה ששון הכיר משפחה מחצרים שהזמינה אותו לגור בביתה, הוא שוב הקים להקת רוק, ניגן בה כגיטריסט, למד יוגה ורייקי ונחשף לאסטרולוגית ששירטטה מפות תוך כדי דפדוף בספרים. "אמרתי לעצמי 'זו לא החוכמה הפרטית שלה, החוכמה מצויה בספרים' וביקשתי מהיקום שיוביל אותי. גם זו המלצה שלי לאנשים שמחפשים כיוון בחיים. לא להסתגר בחדר עד שהם ימצאו את התשובה, אלא לזרום עם החיים ולחפש דברים שנראים כמו צירופי מקרים. לי זה קרה בדרמסאלה, כשירד גשם זלעפות ונכנסתי לחנות ספרים רק כדי לא להירטב. הושטתי את היד למדף, הורדתי ספר ופתאום גיליתי שמופיעות בו מילים בעברית כמו 'כתר מלכות'. זה היה ספר על חוכמת הקבלה. ברור שקניתי אותו, וברור שבמהלך הטיול איבדתי אותו, אבל מה שהספקתי לקרוא עורר בי עניין, והוא גבר כשגיליתי שספר הזוהר מלא באסטרולוגיה. הצבתי ליקום משאלה — ללמוד את התורה. משאלה אחת יכולה לשנות את חייו של האדם. הרי החיים הם רצף של ניסויים בבחירה חופשית".

 

חותך את השמיים

 

בעשור האחרון, מאז פירסם שני ספרים (הראשון מביניהם הוא "משאלה אחת יכולה לשנות את חייך", שהומלץ על ידי הדלאי לאמה כספר מעורר השראה וראה אור גם בעברית), הוא טס מלוס־אנג'לס להרצאות ולייעוץ אישי ברחבי העולם. בהונג־קונג ממתינים לו אנשי עסקים שמציגים לפניו אפשרויות שונות לשמות החנויות שבבעלותם או לתאריכי פתיחה של חברות חדשות. בבולגריה הוא הפך לכוכב תוכניות טלוויזיה, באיסטנבול הוא זוכה בכבוד מלכים וגם בישראל יש לו לקוחות מפורסמים בהם יעל אבקסיס, מוטי רייף ואחרים.

 

עכשיו, לראשונה בחייו, ששון עומד להרצות בארץ (ביום ראשון הקרוב בטוקהאוס בנמל תל־אביב). בהרצאה יתמקד בכוח השמות ויוכיח איך השתנו חייו של אברם אבינו בהופכו לאברהם ומה ההבדל בין יונתן ליהונתן. אם יצליח לשכנע גם את הקהל הישראלי שהשמות שלנו הם ה־DNA של סיפור חיינו, אולי יאריך את שהותו אצלנו, כי בן זוגו הארגנטינאי, פרנסיסקו, שמגיע איתו לארץ הקודש, מאוד סקרן לגבי ישראל.

 

מה החלום שלך?

 

"לא אבקש שלום עולמי מפני שאני לא מלכת יופי. גם לא אבקש שיבוא המשיח מפני שבעיניי, המשיח הוא מצב רוחני. אני חולם על היום שבו כל אזרחי העולם יבקשו הארה וכולנו, ביחד, נחווה חמלה".

 


פרסום ראשון: 14.08.17 , 19:23
yed660100