שישי 19 באפריל 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  EitanRiklis
  24 שעות • 16.08.2017
  אז מי יזכה בפרס אופיר השנה?
  "געגוע" ו"פוקסטרוט" מובילים את רשימת המועמדים לפרסי אופיר
  יואב בירנברג

  "געגוע", סרטו של שמי זרחין, ו"פוקסטרוט", סרטו של שמוליק מעוז, מובילים ברשימת הסרטים המועמדים השנה לפרס אופיר (13 מועמדויות כל אחד). אחריהם "לא פה, לא שם" של מייסלון חמוד (12 מועמדויות), "מוטלים בספק" של אלירן אליה (9), "פיגומים" של מתן יאיר (8), "המועדון לספרות יפה של הגברת ינקלובה" של גלעד אמיליו שנקר (6) ו"החטאים" של אבי נשר (5).

   

  על פרס הסרט העלילתי הטוב ביותר, שמקנה את האפשרות להיאבק על ההשתתפות בטקס האוסקר, מתמודדים "געגוע", "לא פה, לא שם", "מוטלים בספק", "פוקסטרוט" ו"פיגומים".

   

  על פרס הבימוי מתחרים חמישה במאים — אלירן אליה ("מוטלים בספק"), מייסלון חמוד ("לא פה, לא שם"), מתן יאיר ("פיגומים"), שבי גביזון ("געגוע") ושמוליק מעוז ("פוקסטרוט").

   

  ארבעה שחקנים מתחרים על פרס השחקן הראשי הטוב ביותר: אשר לקס ("פיגומים"), ליאור אשכנזי ("פוקסטרוט"), צחי גראד ("הבן דוד"), רן דנקר ("מוטלים בספק") ושי אביבי ("געגוע").

   

  חמש שחקניות מתחרות על פרס השחקנית הראשית המצטיינת: אסי לוי ("געגוע"), ג'וי ריגר ("החטאים"), נועה קולר ("בית בגליל"), נטע ריסקין ("מסתור"), ושאדן קנבורה ("לא פה, לא שם").

   

  על פרס שחקן המשנה הטוב מתחרים אדר חזאזי גרש ("מוטלים בספק"), יורם טולדנו ("געגוע"), יעקב כהן ("פיגומים"), עלא דקה ("הבן דוד") ועמי סמולרצ'יק ("פיגומים"). בקטגוריית שחקנית המשנה מתמודדות בת־אל מוסרי ("מוטלים בספק"), חנה לסלאו ("המועדון לספרות יפה של הגברת ינקלובה"), מונא חווה ("לא פה, לא שם"), נטע ריסקין ("געגוע"), נלי תגר ("החטאים") ושירה האס ("פוקסטרוט").

   

  בטקס, שייערך ב־19 בספטמבר בהיכל התרבות באשדוד, יוענק פרס מפעל חיים לבמאי המוערך נסים דיין.

   


  פרסום ראשון: 16.08.17 , 21:06